Harikiri moderatora

  1. Hobotnica je rekla svoje!

  2. Boli nas kurac za Evu Ras i za postere o nečijim socijlnim problemima. Pravac forum pa tamo rasprava

    Na Kaizenovom mestu, ja bih ti se bez dalje analize za ovo zahvalio na dosadasnjoj saradnji. Jedno je imati stav o (ne)pozeljnim temama na sajtu, ali nastupati sa zvanicne pozicije (a moderatori su ovde jedini koji nastupaju u ime sajta) recima "boli nas kurac" je nedopustivo. O nekulturi da i ne govorim.

    Hteo sam da kritikujem Prsta i Surovog, ali sve izgleda sitnicavo u poredjenju sa ovim "faux pas". Zlikovci, izvukli ste se ovog puta, ali necete jos dugo! Na rad ostalih moderatora nemam zamerki, tj. nisu dozvolili sebi da pomisle da su neko mudo.

  3. Hteo sam da kritikujem Prsta i Surovog

    A sto nas dvojicu? Mislim, ako si hteo - navali, tome tema i sluzi.

  4. Molim Prsta da ne razvodnjava moju kritiku Blek Hola. Doci ce i tvoj red, ima precih stvari.

  5. Blek hol je moderator idealan za primer u sledecoj pokaznoj vezbi:

    Kada smo ga pozvali da nam se pridruzi bio je jedan od najpopularnijih autora ovde... ne po nekim bodovima, vec po kolicini pozitvnih emocija koje je primao od clanova. Ljudi su otvoreno trazili da se Surovi i ja sklonimo sa ceta i da pustimo Blek Hola da moderise. Drugim recima - bio je veoma voljen ovde, uvek spreman za salu, strpljiv, prijatan...

    Tada kad je postao moderator ja sam mu rekao: "Znas ono osecanje da te ljudi vole i postuju ovde Bleki? Znas na sta mislim? Hajde sad zajedno da masemo tom osecanju dok nestaje na horizontu, jer neces ga nikad vise videti."

    E sad, ovo "Boli nas kurac" je direktna posledica onoga sto ste mu Vi dragi clanovi uradili milionima suvisnih pitanja, zakeranjem i trazenjem dlake u jajetu.

  6. Molim Prsta da ne razvodnjava moju kritiku Blek Hola.

    Nater'o si me da citiram samog sebe (sto bi rek'o Pedja Mijatovic).

    Znaci - ako trazite da se IMENUJE moderator, tj. da ne bude TAMO NEKI, elementarno je da IMENOVANI odgovara U SVOJE IME. Cemu onda trazenje imena?

    I sad, ako ti "operes" njega (tj. samo pokusas, jer je to nemoguce), onda Surovi objasni zasto si ti nekoga banovao, pa Celt objasni zasto je Surovi obrisao 200 definicija, pa onda Blek objasni zasto je Celt obrisao neki tamo poster, cemu onda sve ovo? Onda jedan moderator neka odgovara na pitanja i sugestije, ostali neka rade sta im volja i reseno.

    Znaci, postedi nas "primera" i "vezbi", da ne bih citirao jednog moderatora. Kada dodje red na tebe, ja cu insistirati da mi bas ti odgovoris.

    Ili treba jos jednom da citiram samog sebe?

  7. Neka, ja cu:

    Znaci - ako trazite da se IMENUJE moderator, tj. da ne bude TAMO NEKI, elementarno je da IMENOVANI odgovara U SVOJE IME. Cemu onda trazenje imena?

    Naravno, odgovorice ti i on, verovatnomozdaeventualno, ja samo htedoh da iznesem ovo zapazanje gore. Izvinjavam se.

  8. Све ово због Еве Рас?

  9. Sto se čudiš? Kad neko ima jaku želju svaki razlog je dobar razlog.

  10. Ај да је нека боља риба па да разумем, ал Ева Рас брате

  11. Eva Ras je nekada bila izuzetno dobra riba, toliko da su se macke utrkivale koja ce joj na dupetu spavati. Mozda misle na Evu Ras onda a ne na Evu Ras danas.

  12. Могуће. У фазону некада добра риба а данас јој не дају ни пензију колико је ружна.

  13. Nije ona toliko ruzna koliko je matora... a opet da nije toliko matora ne bi joj ni trebala penzija.

  14. Jericho, kad joj ti budeš udeljivao socijalnu pomoć, eventualno ćeš onda imati pravo da me kritikuješ. To što sam ja rekao da me boli kurac za Evu Ras i ti što si napravio kiselu facu kad si to čuo, toj ženi znači isto, nema para pa nema.
    Dalje, to sam rekao zbog toga što je neko od autora imao hrabrosti da pita zašto mu je obrisan "poster" koji se sastoji od novinskog članka u kome se govori o dotičnoj gospođi i ispraznog patetičnog opisa i naslova na foru "Kmeee - jadna Eva".
    Treće, taj tvoj stav da je moderator neka javna f-ja koja zvanično istupa i da treba da govori k'o Vuk Jeremić kad se fajta za Kosovo, ne pije vodu. Pišem onako kako se osećam u tom trenutku. Moderator nije ništa bitniji od bilo kog drugog člana, samo je, očigledno veći mazohista od ostalih pa traći vreme objašnjavajući svakom ponaosob šta i kako. Kao što i ja sad radim, umesto da pržim jaja i doručkujem.

    I na kraju, ako misliš da Black Hole ne treba da bude moderator, ti slobodno kopipejstuj kaizenu šta sam ja napisao, pa ako on misli da sam ja pogrešio, nek' kaže "Black Hole, boli me kurac da više budeš moderator". Eto. Meni ni iz džepa, ni u džep.

  15. Blek, a i ti si lud što se ubeđuješ.

  16. Нећу се мешати у дискусију, али ово ми смета јако:

    Eva Ras je nekada bila izuzetno dobra riba, toliko da su se macke utrkivale koja ce joj na dupetu spavati. Mozda misle na Evu Ras onda a ne na Evu Ras danas.

    Је ли, бре, ти!!! Шта фали Евици данас?

  17. Fali joj penzija izgleda...

    i pas Sima

  18. Jericho, kad joj ti budeš udeljivao socijalnu pomoć, eventualno ćeš onda imati pravo da me kritikuješ. To što sam ja rekao da me boli kurac za Evu Ras i ti što si napravio kiselu facu kad si to čuo, toj ženi znači isto, nema para pa nema.
    Dalje, to sam rekao zbog toga što je neko od autora imao hrabrosti da pita zašto mu je obrisan "poster" koji se sastoji od novinskog članka u kome se govori o dotičnoj gospođi i ispraznog patetičnog opisa i naslova na foru "Kmeee - jadna Eva".
    Treće, taj tvoj stav da je moderator neka javna f-ja koja zvanično istupa i da treba da govori k'o Vuk Jeremić kad se fajta za Kosovo, ne pije vodu. Pišem onako kako se osećam u tom trenutku. Moderator nije ništa bitniji od bilo kog drugog člana, samo je, očigledno veći mazohista od ostalih pa traći vreme objašnjavajući svakom ponaosob šta i kako. Kao što i ja sad radim, umesto da pržim jaja i doručkujem.

    Nazalost, ne odredjujes sam kriterijume kada neko ima pravo da te kritikuje. Ja u ovom slucaju ne polemisem o tvom stavu da ne zelis da na sajtu bude socijalnih tema, niti o brisanju postera, vec o tvom pristupu. Prosto, ako si se umorio, i ako ti je tesko da se savladas i kulturno kazes "na sajtu nisu pozeljne socijalne teme", napravi pauzu.
    Moderator JESTE osoba koja nastupa u ime sajta, i to JESTE zvanicna funkcija. Niko te ne sprecava da pises kako se osecas, ali moderatorska funkcija ima tezinu, bio ti nje svestan ili ne. To sto kao moderator nisi placen, ne daje ti pravo da se ponasas kao obican autor. Te slobode si se odrekao kada si se prihvatio moderatorstva.

    Kad obican autor krene da se izdrkava i da pise gluposti, dobije ban, i tako i treba da bude. Ne treba sad ti da glumis uzora ostalim clanovima, vec prosto da pokazes elementarnu kulturu i strpljenje. ZASTO UOPSTE OBRAZLAZES U SITNA CREVCA SVE STO RADIS? AUTORI TRAZE?!?
    Napisi jednu suvoparnu recenicu, mozes cak i elipticnu ako te mrzi da pises glagole - "molim bez socijalnih tema", "smarate vise sa ovim", "besmisleno". I uopste, zar se mora obrazloziti svako brisanje i postupak? Na vama je da procenite kad je nesto kontraverzno, pa zasluzuje obrazlozenje. A ne svaki slucaj na koji se neko pozali - traktat. I onda se cudis sto gubis zivce? I sta ima meni da odgovaras na prazan stomak? Isprzi brate jaja, doruckuj, pa dodji i smireno odgovori. Ili nemoj, ako mislis da nema razloga.

    U celoj prici meni je daleko vise zasmetalo tvoje izrazavanje, nego nesolidarnost sa drugima, koja mi inace veoma smeta. Deluje nadmeno i prepotentno, jer nastupas sa pozicije sile.

    I na kraju, ako misliš da Black Hole ne treba da bude moderator, ti slobodno kopipejstuj kaizenu šta sam ja napisao, pa ako on misli da sam ja pogrešio, nek' kaže "Black Hole, boli me kurac da više budeš moderator". Eto. Meni ni iz džepa, ni u džep.

    Nemam ja nista sa tim ko ce da bude moderator, ja TEBI ukazujem na tvoje ponasanje. Dolazim na sajt da se zabavim i ubijem vreme, i ne pravim zivotnu misiju od toga kako ce sajt da izgleda. Ponavljam, ako si se umorio, i od kukanja za definicijama ti se istanjili zivci, ti napravi pauzu. Mislim da si dovoljno inteligentan da sam procenjujes svoj rad i svoju (ne)zasicenost moderisanjem.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.