Prijava

Гамби ако ја унапред знам да се ти нећеш бранити једино што ће да ме спречи да те нападнем & опљачкам јесте - морал. Па ти препусти судбину комплетног народа и државе у руке морала, и то морала највећих сила на свету :))).

Мој текст је гласио:

Иначе, објашњавање зашто ми ни под једним условом не бисмо смели да приступимо НАТО пакту сматрам увредом самог разума одраслог нормалног човека, тако да се у то нећу упуштати.

И то уопште није аргумент, то је мој лични став и лични однос. Када бих себе затекао како објашњавам зашто ово што је остало од Србије ни по коју цену не треба да уђе у НАТО, извређао бих самог себе.

У два случаја сам то на овом сајту учинио и много се кајем, боли ме самовређање.

A šta te zapravo sprečava da napadneš na primer klinca od deset godina za koga si čuo da je prgav? Plašiš ga se? Može on i da ide u teretanu i da nauči džiudžicu, ipak će, koliko god on jak bio, biti poražen.

Čemu onda taj odlazak u teretanu?

Томе да се евентуални нападач одврати високом ценом напада.

Ево ти примера: USA вс Иран.

USA је 9 пута територијално већа од Ирана
USA има 5 пута више становника (преко 300 милиона наспрам иранских 50-60)
USA је 99999999(...) пута технолошки супериорнија од Ирана
USA има 99999999(...) x 10 на 24 ВЕЋИ ВОЈНИ БУЏЕТ од Ирана
USA има савезнике (остатак НАТО + Израел)
USA је нуклеарна сила, Иран је на 15 година од нуклеарног програма на коме је тек почео

Ваљда се, из изнетог, може закључити ко би био победник евентуалног рата USA+Нато+Израел вс Иран

... и они их поред свега тога НЕ НАПАДАЈУ А МАШУ ИМ СА НЕКИМ САНКЦИЈАМА СВАКИ ДАН. И прете им сваки дан, већ годинама!

Шта мислиш, Гамби, шта је узрок таквог устезања? Хуманистички, антиратни мотив политике USA? Или можда тешка не жеља да се плати цена рата која би била огроомна?

Ето томе служи војска.

Можда можеш и да ме покориш, али натераћу те да пропишаш крв због тога, па ти види колико ти се исплати

Iran bre nema nikakvu, ali nikakvu vojsku. Imaju nuklearku, to ih vadi. Ili su bar pustili buvu da imaju. Zato im Ameri prete. Džabe njima i milion puta veća sila, kad im se ne gubi grad i preti ekološka katastrofa.

To je probao i Šeki 99. ali ga je izduvao. Valjda Ameri nisu znali šta je nukvaevna bomba.

Узмимо Риплијев став као став државе. Дакле, држава је спремна да уложи да креира јаку и компактну војску и то и чини. Али ту постоји једно огромно али. Уколико заиста држава, којим случајем, крене да ради баш оно са војском о чему Рипли прича, онда она мора да троши огроман новац из буџета не би ли постигла циљ, а све на уштрб других активности државе (образовање, плате, пензије...). Питање је, да ли се то исплати у оваквој ситуацији?
Ја, да имам власт, вероватно бих урадио нешто слично од војске, али САМО уколико би ми буџет то дозвољавао. А то сада свакако није случај.

kada smo i sami svesni da nemamo šanse sa našim mogućnostima ni u jednom ratu protiv malo veće sile od Kambodže.

Samo da se uguramo u EU i NATO, pa posle možemo opet ga furamo ponos, dižemo tri prsta i pokazujemo tuki drugima.

Zato ja i jesam protiv demokratije. Kada shvatiš da vladaš retardiranim narodom, zavedeš diktaturu i a u pičku materinu. Pa nije za džabe genije kao što je Napoleon to uradio

Da li zaista misliš da bi, ma koliko se pripremali, mi mogli da se suprotstavimo nekoj bedi od države, na primer Džibutiju? Kurac.

Hteli mi to ili ne, živimo u (makar prividno) demokratskom društvu. E pa, ako je država demokratska, pojedinac može da udlučuje o tome da li hoće da ga neko jebe u zdrav mozak 6 meseci, ili neće.

Da li ti kapiraš da čak i da smo najjača vojna sila na svetu (iako smo pre ogromna, prašnjava kutija džiadžojaca nego vojska) ne bi imali šanse ni u ratu Obalom Slonovače?

И на крају најјаче:

Iran bre nema nikakvu, ali nikakvu vojsku. Imaju nuklearku, to ih vadi. Ili su bar pustili buvu da imaju. Zato im Ameri prete. Džabe njima i milion puta veća sila, kad im se ne gubi grad i preti ekološka katastrofa.

To je probao i Šeki 99. ali ga je izduvao. Valjda Ameri nisu znali šta je nukvaevna bomba.

Надао сам се да је ова прича завршена па сам ћутао, али сад морам: Гамби, немој више, молим те.

Šta ti 'oćeš sad? :)


Ја би један Кинг.
Ово је озбиљна тема, бре. Шта то радиш?

Nije mi jasna poenta tvog posta. Samo si par rečenica iscitirao, neke možda izveo iz konteksta i to je to. Šta si napisao na "ozbiljnoj temi"? Ništa.

Шта сам то тачно извукао из контекста? Није ти јасна поента? Јебига. Ако ти није јасно колико си намлатио у цитираним деловима, реци. Могу и да објасним. Само немам намеру да се расправљам на три стране, а осећам да би се тако завршило. Ако би се завршило.

Šta si napisao na ozbiljnoj temi? Ništa.

Ово треба да ме погоди? Некад је боље ћутати, млади падаване.

Pa ovo je valjda tema za raspravu, majku mu.

U čemu je fora da odeš na neku temu i da napišeš kako ne bi trebalo da se raspravlja? Ako ti smeta, nemoj da otvaraš ovu temu i kraj.

Мирјана, на кога си мислила?

Na obojicu. Mada prvenstveno na tebe.

Offtopikujete.

A i stvarno je glupo da govorite ovom drugom da se tornja sa teme.

'Ово треба да ме погоди? Некад је боље ћутати, млади падаване.'

poenta teme je RASPRAVA.

Извини због једног поста офтопика који је уз то одговор на претходни пост.
Не видим да је неко неком рекао да се торња са теме.

U čemu je fora da odeš na neku temu i da napišeš kako ne bi trebalo da se raspravlja? Ako ti smeta, nemoj da otvaraš ovu temu i kraj.

Претпостављам да је реченица из поста изнад изазвала забуну. Да разјасним:
Само немам намеру да се расправљам на три стране, а осећам да би се тако завршило. Ако би се завршило.
=
Само немам намеру да се свађам о ономе што сам цитирао на три стране, а осећам да би се тако завршило. Ако би се завршило.
Оно што сам цитирао у првом посту на овој страни је детињасто. Толико за сада.

Допуна: Не могу да верујем. Где сам написао да не треба да се расправља.

'Надао сам се да је ова прича завршена па сам ћутао, али сад морам: Гамби, немој више, молим те.'

Gambi: Šta si napisao na ozbiljnoj temi? Ništa.
GM: Ово треба да ме погоди? Некад је боље ћутати, млади падаване.

To je sve od mene, više ne spamujem.

Ја стварно не разумем о чему ти причаш и на који начин долазиш до тих закључака.
'Надао сам се да је ова прича завршена па сам ћутао, али сад морам: Гамби, немој више, молим те.'
'Немој више молим те' писати нешто слично ономе што је цитирано. Није једнако 'Немој више ништа писати'.

'Gambi: Šta si napisao na ozbiljnoj temi? Ništa.
GM: Ово треба да ме погоди? Некад је боље ћутати, млади падаване.'
Одговор на апсурдан аргумент да треба да ћутим зато што ништа до сада нисам рекао. И искрен савет.
Извињавам се ако је оно што сам писао деловало мало грубље, али био сам под утиском онога што сам прочитао.

Ja sam upravo provela sat i više vremena slušajući dedine doživljaje iz vojske. Probudio me iz polusna rečima da se ni slučajno ne udajem za nekog ko nije odslužio vojsku, budući da takav nema pojma o životu. Naravno, deda kaže da je današnja vojska, u odnosu na onu koju je on služio '54, nalik zabavištu.
A ja samo htela koji dinar od penzije.. :'(

"А старине мудрост ничим се не плаћа..."

Pa taj zon. A i ne može se poreći da je vojna uniforma seksi.. Odo muvam nekog akademca :D