Кладионица

  1. 20 посто промашених је и више него довољно да ти сви тикети попадају.

    Њукасл ми је јако леп кец, али ми Фиорентина делује још примамљивије па их бирам за сутрашњи "Вукајлијашки тикет". Немају победу на последњих десет такмичарских мечева. Реално, имају квалитетнији тим од Парме која је, уз то, јако неорганизована и несложна екипа. Ето лепе прилике за прекид црне серије и приверемени Михин спас.

    Фиорентина - Парма 1 (1.9)

  2. Јувентус - Каљари 1 (1.50 квота по Макс Бету)

    Мора, јебига, мора да дође више тај Јувентус. Изгубили бодове у Европа Лиги, изгубии већ једну утакмицу у Серији А, а једну добили на свом терену. Ово мора да у уђе.

    Иначе, оставићу сутра прогнозу за све мечеве НФЛ-а који се играју сутра. С обзиром да сам ту прилично стручан, препоручујем да ако неко има 20-50 кинти за бацање, баци их овде. Ја сам имао добитке на кладионици на НФЛ-у са квотама и до 200, тј. да убодем скоро цело коло без 3,4 утакмице.

  3. u koje vreme ces da izbacis to da znam?

  4. Па, рецимо негде око 2,3, можда мало раније или касније. Што питаш? Пратиш спорт или те занима за кладионицу? :)

  5. Пекиша, ја сам планирао да ако сутра добро прођем током дана на фудбалу, синглирам Минесоту. Чисто по статистици и томе што знам да Фавр игра за њих. Шта мислиш о том мечу?

  6. Па видиш, то ти је веома зајебан пар. Детроит ти је једна од најочајнихиј екипа последње две сезоне. Скор из 2008. - 0 победа, 16 пораза. (први тим у историји без победе у сезони) Скор из 2009. 2 победе, 14 пораза. Ипак, ове сезоне је друга прича, одлично су одрадили драфт, имају гомилу младих талентованих играча, а опет су у прве две утакмице поражени, иако су у обе утакмице могли до победе. Прву, против Чикага су изгубили због глупости свог хватача који је почео да слави тачдаун пре времена, другу резултатом 35-32...

    С друге стране, Минесота има ненормалан напад трчањем, али питање је опет колико Фарв може да допринесе с обзиром на то да је питање да ли ће он уопште да игра због повреде. Минесота је изгубила обе утакмице на старту сезоне и траже прву победу, а ово уопште није лак залогај. Рећићу ти и да ти је фарв био очајан у прве две утакмице, пре свега због повреде чланка коју вуче од прошле сезоне, али и због недостатка хватачких опција у нападу и повреде свог најбољег хватача.

    Ако мене питаш, мој ти је савет да заобиђеш ово у широм луку. Ако тражиш добар, сигуран синг, опали двојку на моје љубимце Вашинтон Редскинсе (мада ја ћу то више навијачки да одиграм), двојку на Индинанаполис или, ако већ тражиш тако малу квоту (Минесота је ненормално малих 1.15), играј много сигурнијег кеца на Балтимор против Кливленда.

  7. Ма хендикеп, нећу се јебавам с тим. А Патриоте? Је л' много тих 14.5? Чини ми се да им се делимично распао тим. До прошле сезоне сам их играо лагано са хендикепима и по 20, рушили су све пред собом. Изгледа да није више таква ситуација.

  8. Ма какав хендикеп на Минесоту... ја би пре одиграо двојку на Детроит него хендикеп на Минесоту. Патриоте су сигурица, али ја ретко, веома ретко играм хендикем на зицере, често се деси да екипа поведе са 10,11,12 поена и покуша да затвори утакмицу одбраном, колико год јак напад имали. Моја препорука ти је да се држиш даље од тога.

    Уосталом, рекох да сутра иде анализа целог кола, па пробери нешто. :)

  9. После овог твог поста сам за свагда скапирао да се ради о великој мутљавини, те ћу да се трудим да избегавам НФЛ убудуће. Дај сутра те предлоге, чисто да испратимо. Играш без хендикепа све?

  10. Углавном без.

    Нје велика мутљавина већ што више пратиш НФЛ то боље прогнозираш, што није случај са фудбалом. Фудбал пратиш 100 година и опет те сјебе неки Манчестер, одигра 1-1 против неког шугавог Вигана рецимо...

  11. Нису то чиста посла, чим се толике паре врте.

  12. Zvezdu iz X u dvojku :)

  13. aston villa bi trebalo da dodje mamu im vi

  14. Људи, немам време за детаљну анализу НФЛ-а, тако да ћу само да напишем парове и моје пикове

    Њујорк Џајантс - Тенеси 2 (2.10)
    Балтимор - Кливленд 1 (1.15)
    Каролина - Синсинати, један од тежиш мечева за погодити. Ја би радије ишао на изненађење и победу Каролине, квота 2.30
    Хјустон - Далас, дерби Тексаса, Хјустон почео сезону са две победе, Далас са два пораза, меч за избегавање, мада ја би ипак кеца на Хјустон (1.70)
    Канзас Сити - Сан Франциско 1 (2.10)
    Минесота - Детроит, меч за избегавање у широком луку, ја би пре пробао на изненађење и ставио Детроит у хендикепу, чак и да изгубе, сумњам да ће разлика бити велика.
    Њу Ингланд - Бафало 1 (1.10)
    Њу Орлеанс - Атланта 1 (1.50)
    Тампа Беј - Питсбург, зајебано је и ово, Питсбург вуче повреде на неким веома битним позицијама, а плус им је и стартни квортербек повређен. Мада опет, имају најбољу одбрану у лиги, а Тампа нема тако озбиљан напад, тако да двојка на Питсбург (1.70)
    Џексонвил - Филаделфија 2 (1.70) - веома ризичан пик
    Сент Луис - Вашингтон 2 (1.50)
    Аризона - Оукленд, ово није лоше да се гађа изненађење, двојка на Оукленд (2.40).
    Денвер - Индианаполис 2 (1.40), Индиана је већ изгубила једну утакмицу у прва два кола, неће они следећу изгубити још пар недеља. Није Денвер довољно добар тим да се носи са њима.
    Сијетл - Сан Диего 2 (1.40), иако је квота мала, уопште није за зезање пик.
    Мајами - Њујорк Џетс 1 (1.75), Џетси играју без кључног играча одбране, а Мајами је веома добар протеклих пар година у дуелима са њима, мада није ни ово лако, али ја ћу да га играм.
    Чикаго - Грин Беј 2 (1.65)

    То је то, нисам имао времена за нешто детаљнију анализу, али проберите нешто ако вам треба. :)

  15. Фала, Пеки.

    Вукајлијашки тикет за НЕДЕЉУ:

    Болтон - Манчестер Ј. 2 (1.55) - Стивен
    Атлетико М. - Сарагоса Х1 (2.3) - Френки Делевра
    Фиорентина - Парма 1 (1.9) - НМФ
    Јувентус - Каљари 1 (1.55) - Пеки д Џем
    Вулвс - Астон Вила 2 (2.6) - челзи

    Квота: 27.28

  16. Nema nijedan moj fiks ? E jebem li ga.

  17. 10 пута ти објашљавам да треба да оставиш један тип, а ти буваш по 15 парова.

  18. Hahaha ma zajebavam se bre, šta ti je.

  19. E ljudi nemam net,pa nisam ostavljao fikseve...dodjoh na 2 min,hteo da stavim firencu ili juve,ali vidim vec imate,pa necu da diram...ako zatreba povecanje kvote,onda je meni Breda 3+...pozdrav,pa cemo da grmimo za LS... :)

  20. Ја сам ставио ....

    Њукасл - Стоук 1
    Селта - Химнастик 1
    Јувентус - Каљари 1

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.