Prijava

Ja u principu plus dajem svemu što je pozitivno, što je valjda i logično. Dakle pojavama koje smatram pozitivnim, i koje su iznete pozitivno. Zato mi se sviđaju definicije koje se odnose na mladost - gelendere, pod koji je ribala nana i slične stvarčice. Takođe nešto iz svakodnevnog života, jer sreću čine male stvari. Ofucana fraza, ali istinita.
Nemam ništa protiv da neko zdravo mrzi, zato nagrađujem i hejtovanje, naravno samo kad se JA s time slažem i kad nisu toliko puta korišćene fore da su plagijat (makar redosled reči bio drugačiji). To je već za čisti minus.
Dajem pluseve i definicijama koje imaju veze s političkim pojavama, a dele neku liniju kojom i sam idem.
Međutim, još više cenim pozitivan odnos prema javnoj ličnosti, naravno ako smatram zasluženim. S obzirom koliko je teško da neko na Vukajliji dobije pohvalu, teško da će pohvala biti nezaslužena.
Znači ljudi pozitiva, zato sledeće što radim je jedna pozitivna definicija.

Evo da rečem i ja koju.
Ja volim da pročitam svaku definiciju u koju je uloženo makar malo truda i ako se doda na to malo kreativnosti još bolje.U principu glasam pozitivno za svaku takvu definiciju, a onim definicijama koje mi se ne sviđaju dajem ignorisanje, a veoma teško minus jer svako ima pravo na svoje mišljenje, pa makar se ja ne slagao sa njim.
Pozdrav za sve.

Po meni je ova tema mnogo zanimljivija od čemu delimo minuse. Smatram da se plusevi na vukajliji daju i previše lako. To pogotovu izlazi na videlo od kada su izbačene ove najbolje defke dana. Po meni možda 1,2 mogu da prodju kao solidne ostale su SRANJE! Takodje smatram da od prvih 40 autora barem 25 piše po meni piše apsolutno prosečno . To pogotovu izlazi na videlo od kada su izbačene ove najbolje defke dana. Po meni možda 1,2 mogu da prodju kao solidne ostale su SRANJE! Takodje prosečno ali dobro šta je tu je,ukus većine je uvek bio diskutabilan.Samo stvarno je barem meni malo depresivno kada vidim def. dečko sa stilom-dečko koji vozi fiat stilo sa preko 20 u plusu a neka Buxova,Kanisova ili moja recimo namiču 10 ili tako nešto. Mada opet kako kažem,mentalitet pučine je nesavladiv neprijatelj.

Hm, Gvojze, beskompromisno kao i uvek... Jes da malo preterujes, ali ima i istine u tome. Samo ne razumem cemu takav hejt bas sad, kad se zadnjih dana pojavilo dosta dobrih definicija... E, da, plus dajem za originalnost, kvalitet, duhovitost, kad se slazem sa autorom u necemu i kad je autor mocca ili kurd :)))) Gvozdenu volim da dajem minuse, samo mi retko daje povoda...

"Mada opet kako kažem,mentalitet pučine je nesavladiv neprijatelj."
Zato kultura nikad i nije bila stvar puka... Osim masovne kulture u dekadentnoj civilizaciji. Što se iz priloženog da videti.

U pravu je Gvozden za definicije dana. Kad definicija postane def. dana u narednom periodu dobije 5 puta vise pluseva nego sto je imala. Mislim da je razlog za to sto ljudi prvu daju plus jer jebiga to je definicija dana, ne moz' to da bude lose. Tako sad neke prosecne definicije imaju +60, a ranije je za tako nesto bila potrebna zesca mamojebacka definicija.

Nadam se da sam definisanjem Fernanda Colunge i Sergeja Cetkovica upao u Gvozdenov 15/40 klub :)

Moje misljenje da govoriti o plusevima je zajebana tema, plusiram ono sto mi je gotivno u svakom smislu- nemam "haski" nacin sudjenja poput Gvozdena, a i smatram da je u defkama ocenjenim sa 30:2 on taj koji je u manjini, a time ne dokazuje svoju genijalnost, sujetu mozda!

plus dajem na definicije slenga (definisan sleng ili sleng u tekstu), obično i na kratke sinonim-definicije ("mudo-jaje"), na sve što nije stereotipno, na drugačije poglede i tako to. na to vrlo rado, ostatak ocenjujem u zavisnosti od raspoloženja (:P).

Шива, имаш супротно виђење него ја. Ако, легитимно... А можда си у праву. Ово је речник сленга, па би дефиниција и требало да буде таква - синонимска. Друга је ствар што је ово прерасло у вид забаве, место где се може бити оригиналан, где можеш неформално изнети своје виђење... Иначе, ако би само ишли за сленгом, неби ни били много оригинални јер сленг је нешто што говори маса људи, дакле већина већ сасвим добро зна да је мудо...
Узгред, мудо не може бити јаје. Физиолошки можда (ако додаш још једно), али у сленгу се лепо каже - "још си ти јаје, кад порастеш бићеш мудо" :)))
А Гвозден је у праву за дефиниције дана. Ту има некритичког додељивања. Али требало је дотле и стићи. До дефиниције дана...

samo jedna stvar - ja nisam rekla da definicija slenga mora da bude sinonimska, baš naprotiv. naime, u poslednje vreme se baš oduševim kad vidim dobro definisan sleng. a što se tiče sinonima - u jednoj reči je objašnjeno sve, bez ikakvog proseravanja i forsiranja nekog humora.

Niste razumeli moju kritiku definicija dana. :)
Ja se ne žalim što one kad budu inagurisane kao takve pokupe masu pluseva.Ta psihologija mi je potpuno jasna i protiv toga se ne može.
Ja sam mislio na to koliko prosečne defke postaju defke dana. Konačno se vidi koliko je kvalitet malo u vezi sa plusevima.Iskreno pretposlednja definicija Abraksusa ili Kanisa je aspolutno remek delo za ove definicije dana.Nisu one loše,ne shvatite me pogrešno ali je tužno (meni) ako su to najbolje definicije dana. Sad naravno,ovo su moji kriterijumi možda prestrogi ali jebiga.

Ма то ти је ствар демократија. Ако имаш проблем, жали се Наполеону. Он је то увео да генерал може бити син касапина, пре је могао бити само аристократа. Једино што је он као лидер имао неки критеријум за избор, овде је само већина гласова релевантна. Ево мени се не свиђа шта је данас дефиниција дана, па шта могу...

Ja minuse delim novim muškim članovima, a pluseve novim ženskim članovima, tako da bi se ti ženski članovi brže uključili na čet. :D

Ispravno rezonujes... Zakon prirode :)

A zasto nema opcija da se ocenjuju i slike?

Pa bilo bi OK da kačimo samo slike koji smo sami negde slikali...ali je glupo da dobijamo pluseve za nečije tuđe delo. Ja inače imam hrpu(oko 620) slika, ali mi je glupo da se "kitim tuđim perjem". :-)

Ako cemo realno, 20% definicija je takodje neautorsko (prepricani vicevi, anegdote, citati i sl).
Doduse, sa slikama bi situacija zaista bila daleko negativnija, ali mislim da bi to malo osvezilo sajt, bez 148.000 nesuvislih i nezanimljivih slika Iron Maiden, Talentovanog Vuka Kostica, Vesne Trivalic i sl.