Prijava

30% zapamtim na predavanju dok hvatam beleške, 30% dok to prepišem u odgovarajuću svesku jer ne mogu da učim iz svaštare. --> kod mene je isto ovako.

A posle, ostalih 40% ucim iz knjige/knjiga- citam, ponekad podvlacim, ako treba pravim tabele, zavisi od predmeta. Svesku u koju su beleske prepisane koristim da se podsetim, cesto izvlacim neke asocijacije po marginama... Ako imam vremena i ispitna pitanja- za svako pitanje ispisem odgovor. Taman dok ispisem, skoro sve i naucim. :D

Za jedan ispit se nas cetiri podelile, svaka ispisala odgovore na 10-15 ispitnih pitanja, razmenile skripta i bog da nas vidi. :)

izbegavam noc, ali nekako mi uvek zapadne(jutarnji sat vredi koliko dva nocna, ili cak tri).
ucenje nocu je cisto gubljenje vremena, ali izgleda kul...

idem na predavanja redovno, bar se trudim, tu mi ostane 15 do 45% gradiva u glavi.

ne ucim sve, nego se prebacim u psihu profesora i pretpostavim sta moze biti na ispitu, znaci ne ucim sve(sta me zanima sam radim, ispiti su druga stvar).

izvucem ta pitanja, ako mi nije frka ucim ih sva.
efikasnost> (najmanja ocena 8, devetke su ceste)

ako je frka ucim svako drugo.
efikasnost>(najmanja ocena 7, dobio 2 devetke takodje)

ako je bas frka opet proberem gradivo i svedem ga na 25% od pocente "skripte" efikasnost>(nikad omanuo, ali sam obicno prolazio sa 6 ili 7. jednom sam dobio 9)

kada se streba crtam samo meni razumljive stvari

kad je logika stavljam se direktno u tu situaciju i prolazim kroz nju u glavi kao na simulaciji na kompijuteru, sa sto vecim intezitetom emocija da bih imao osecaj da sam to "proziveo"

koristim se pomagalima, hladna voda, brzo hladjenje ruke ili hladno tusiranje(da izazovem stres organizma, pamti se jace i brze).
predlazem sitne kradje, ali odmah nakon toga poceti sa ucenjem(deset min posle kradje)
orase, lesnike, badem... kad imam love.

eto :)

dao uslov u junu... i tako....

ucenje nocu je cisto gubljenje vremena

Заиста?

ja ucim sa brojanicom u ruci.
pa tako. u ispitnom roku oko osam sati dnevno. a kad nije rok. tipa dva sata dnevno. i tako.

Поједине предмете могу да учим искључиво кад се шетам

Takođe
Najefikasnije ucim rano al bas rano ujutru tamo negde oko 7 pola 8
onda je mirno i bukvalno se nista napolju ne cuje i u toj mirnoci je najlepse i najlakse uciti kasnije oko 10, 11 mi kola idu na živce

Sa brojanicom? Zezas se?

8 сати дневно,јебем ти живот.

Moja drugarica polaže ispite k'o od šale, ja je pitam kako postiže, ona kaže da uči isključivo noću. I tad je mirno :)

mirno ali si umoran, najbolje je da legnes ranije i ustanes u pet, DA u pet i krenes od pola sest, sest. pet sati radis bez problema, nekad i vise. sa pauzama na 45 min, od 5 min. mozes da vezes tako i dvanaest sati ali EFEKTIVNOG ucenja.

Tako sam i ja ucila, samo bez tolikih pauza. Posto sam uzasan kampanjac, nisam isla uopste na predavanja, a imam periode kad jako malo spavam, po svega 2-3 h, onda odem u grad, vratim se kuci oko 4, istusiram se, pustim muziku i zabodem da ucim do nekih 11h. I usput napravim samo jednu pauzu kada odem ujutru u prodavnicu i to je sve. Dva takva dana i spremljen kolokvijum:) Naravno ne svakii, samo poneki moze tako.

pa sa brojanicom.
posto na mom faksu ima puno nabrajanja i podela nekih nebuloznih da se uci. uzmem brojanicu u ruke i krenem da je vrtim od pocetka.
nekad mi je jedan cvor jedna teza. pa znam koliko teza imam u lekcijama. a nekad mi je jedan dvor jedna podela. pa znam koliko podela imam.
tako ti uci i ruka i mozak :)
probaj. efikasno je

Što kaže gremlin, najvažnije je efektno učenje, tj kad ne ustaješ sa stola svaki čas zbog sitnica, ništa ti ne ometa pažnju.... Meni je uvek manjkalo pažnje i koncentracije...

Ja obicno crtkam jer imam fotografsko pamcenje. Ali sa brojanicom.... Uvrnuto je:)
Ne znam, meni je nekako uvrnuto, valjda sto sam ateista, a to ne bih stavila na ruku... Idk... Verovatno preterujem...

pet i krenes od pola sest, sest. pet sati radis bez problema, nekad i vise. sa pauzama na 45 min, od 5 min. mozes da vezes tako i dvanaest sati ali EFEKTVNOG ucenja.

Svaka tebi dala ako mozes 12 sati ja posle 4 sata vec polako pocinjem da pršnjavam mada studiram matematiku pa je mozda zbog toga

dva dana moze, posle poludis. i treba ti dan odmora. ja sam prirodnjak ne drustvenjak. :) njima lakse, samo bubaju. :)

Nije to bubanje vec jednostavno ti je dobar deo gradiva poznat i logican samim razmisljanjem i onda u nekim drustvenim naukama samo oblikujes ta neka svoja osecanja i misljenja u ona prihvatljiva za profesora.

Ја лакше учим ноћу, а ако баш морам преко дана (обично пред рок) ван читаонице, нема шансе ништа да научим.

А што се тиче Јанине бројанице, реално, ако је то она Јана што ми је дала савете за Уставно :)... тотално је разумем, код нас на факсу ти понекад једино преостане Богу да се молиш :)

mirno ali si umoran

ко каже да си уморан? :) спаваш од 4-14, учиш од кад хоћеш па до пола 4, мир, милина..