Prijava

Pametan čo'ek taj Borhes. Š'a da ti ka'em?

Ма дај, како можете да заснивате своје ставове на туђим или да сте сагласни са неким? Па сви својствено перцепирамо ствари и ја се генерално не усаглашавм и са ким, око било чега.

Атеист си кад не верујеш да бог постоји.

Била је нека расправа на чету, не много везано за ову тему, али, да ли ова реченица може да се формулише и као 'Атеист си кад верујеш да бог не постоји.'? Јер, ако може, онда су атеисти верници. А много живља их перципира као невернике. А ја мислим да неверник и атеиста није исто. И то потврђује да атеисти ипак постоје, иако много њих тврди да истински атеисти не постоје.

Muluce daj malo toga, šta god da koristiš.

И да ти дам, свеједно би био смарач :)

иако много њих тврди да истински атеисти не постоје.

Не постоје. Када су суочени са великим проблемом, 99% атеиста с епонаша на овај начин:

http://vukajlija.com/bog-iz-zivog-peska

Ај добро Џими, овај пут си се излеватио за плус. :)
Нисам рекла да се не понашају на тај начин, нег' сам само покушавала да раздвојим појам атеисте и неверника.
Ма не знам, буни ме појам теизма, да ли је у теизму то у шта верујеш или не верујеш нужно моћније и омнипотентније и зато верујеш?
Неко нпр. верује слот апарату или рулету и то је његова религија.

DŽimi, definicija jeste tačna, ali tvrdnja da ne postoje pravi ateisti nikako nije. Mislim, jebiga. Ne možeš zbog trve kvlt ateista da odstraniš mogućnost na postoje i pravi. Malo je ograničeno razmišljati na taj način.

Pametan čo'ek taj Borhes. Š'a da ti ka'em?

Naravno, nije džabe bio nobelovac. :)

Ма дај, како можете да заснивате своје ставове на туђим или да сте сагласни са неким?

Ja ni sa kim nisam saglasan. Ja sam napisao zbog čega sam agnostik.

Ja sam inače agnostik zato što ja baš i ne verujem u postojanje Boga, ali ponekad uhvatim sebe da se zapitam da li on postoji.

Када су суочени са великим проблемом, 99% атеиста с епонаша на овај начин:
http://vukajlija.com/bog-iz-zivog-peska

To je istina. Ipak, svako se može na vreme vratiti Bogu.

Agnosticizam je filozofsko verovanje da je nemoguće dokazati da Bog ili neko drugo božanstvo postoji.

Zašto je nemoguće?
Jedan primer:
Pronađe se sada grob Isusa Hrista, pronađe se njegovo telo. Bum, pad hrišćanstva. Dokazano da nije bog, da nije vaskrsao, da je mrtav, itd, itd...

Sa druge strane, pojavi se bog na zemlji, iskoreni zlo, bla bla bla... Opet dokazano.

Agnosticizam je jako prijatan. Pogotovo u ova praznična vremena kada se razbuktaju i vernici i ateisti i situacija postaje neizdrživa za nas koje jednostavno ZABOLE KURAC. :)

Možda su agnostici jednostavno umereni?

Ne osećaju potrebu da vređaju tuđu veru, kao ni da veličaju bilo koju.

Ateisti isto ne vređaju.

Pa osporavaju tuđu veru. Ja kad bih bio vernik naravno da bi za mene bila uvreda da neki tamo kurac osporava dve hiljade godina verovanja.

A i videli smo proteklih dana što ne vređaju.

Haha. Znao sam da ćeš to da kažeš, ali nisu svi takvi. :)

Агностицизам је за пичке! Прави људи су скептици!

Agnosticizam je za neopredeljene. Neopredeljeni ne jebu.

Гамби, што си агностик... Сад си ме разочаро...

Stvarno je koristan da istovremeno skineš s kurca i vernike i ateiste i ostalu neveriju. lololo

Čini mi se da pojedini brkaju koncept agnosticizma. Definicija agnosticizma je da postojanje/nepostojanje boga ne može biti dokazano. Prema tome agnostici se dele na theiste, oni koji veruju da bog postoji (ali njegovo postojanje ne može biti dokazano) i atheiste koji veruju da bog ne postoji (ali njegovo nepostojanje ne može biti dokazano). Piše uostalom lepo na wikipediji.