Prijava

a i pozeri su zajebaTa ekipa:kad se setim da sam dosao na ortakov nastup konkretno da cujem ovu stvar http://www.youtube.com/watch?v=SRCsgex9M1w
onako u cipelama i sakou sa sve smor svadbe mogu da zamislim sta su ljudi mislili o meni...mada drago mi bilo kad se ekipa pozdravila samnom)))

Peks, ovo je baš opasna predrasuda.
Mnogi likovi sa ovog sajta koji slušaju narodnjake (znam nekoliko) jebu mame sa definicijama. Za neke ortake koji slušaju elektronsku muziku smem da garantujem da su inteligentniji od većine rokera koje znam, i od mene.
Bolje se razumeju u rok muziku od mnogih koji se proseravaju da slušaju rock.
U pitanju je samo interesovanje i talenat... prepoznati kvalitet od šunda.
Dakle inteligencija i obrazovanje se ni pod razno ne sme ocenjivati putem muzičkog ukusa.

У праву си да је опасна предрасуда, и апсолутно се слажем да ово за ауторе Вукајлије, јел гледао сам ко шта слуша и како пише, ту и у праву.

Али опет, рекао сам "проценат". Има изузетака, наравно.

Kakav skup klišea na jednom tako malom mjestu, i to od ljudi koji mi se čine dosta pametnima:

Штавише, са тим људима за које знам да слушају електронику никад нисам могао да прозборим више од две реченице или да нађем заједнички језик. Једноставно, као да имају потпуно другачији ментални склоп.

Likovi koji slušaju trens i te gluposti su u 99% slučajeva skloni drogama, dok je taj slučaj kod "rokera" daleko manji.

они који слушају електронику плиткоуми

Све особе које знам да слушају рок нешто изнад просечне интелигенције. Једном речију, просечан рокер је паметнији од просечног не-рокера.

Dajte, šta vam je?!

Kao neko ko je "odrastao na gitari", znam VELIKI broj glupih, glupavih i debilnih "rokera". Sramota me je kad se zateknem s njima na koncertu. Konzumenti druge muzike, opet, znaju biti vrlo pametni. Ne družim se, sticajem ranije postavljenih okolnosti, s onima koji slušaju narodnu muziku, što ne znači da i među njima nema kvalitetnih i pametnih ljudi, samo je ne znam. Kakve su to predrasude, za boga miloga?!

S druge strane, osim što sam ostala doživotno vjerna gitarskoj muzici (širokog raspona), slušam i elektroniku, vrlo pasionirano - ne podrazumijevaju se tu SAMO "puštači muzike", elektronika i didžejing mogu biti vrlo ozbiljni pojmovi, ali o tome na nekoj drugoj temi.
Žao mi je, ali nekako se ne mogu smatrati glupom BAŠ zbog toga.

U pitanju je zajednički jezik, tj. tema za razgovor.
Ako se ni u čemu ne slažeš sa nekim, muzika veoma često može biti faktor povezivanja.

Ako mi je s nekom osobom SAMO muzika faktor povezivanja, zapitala bih se kako sam to zaustavila vrijeme i još uvijek imam 15 godina. Punk's not dead! Nevermind the bollocks!!!

Еј па ја слушам народњаке и страшно сам глуп. Пеки, није на бацање та твоја теорија. ;)

Mnogi likovi sa ovog sajta koji slušaju narodnjake (znam nekoliko) jebu mame sa definicijama. Za neke ortake koji slušaju elektronsku muziku smem da garantujem da su inteligentniji od većine rokera koje znam, i od mene.
...
Dakle inteligencija i obrazovanje se ni pod razno ne smeju ocenjivati putem muzičkog ukusa.

Tek sad pročitah. Sve si rekao, Minže, bolje i kraće no ja!

Па наравно да није за бацање, ја слушам рок и паметан сам. :))

ruku na srce u ekipima koje slusaju elektronsku mjuzu narkotici su po mom misljenju i nekim iskustvima zastupljeniji nego kod ekipa sa drugim zanrom izuzimam extremne primere...

@Lully

Ako mi je s nekom osobom SAMO muzika faktor povezivanja, zapitala bih se kako sam to zaustavila vrijeme i još uvijek imam 15 godina.

Tumačiš moj post u sasvim drugom kontekstu, koji ič nema veze sa ovim što si napisala. Generalizuješ svoj život na osnovu mog naivnog posta...

Kao neko ko je "odrastao na gitari", znam VELIKI broj glupih, glupavih i debilnih "rokera". Sramota me je kad se zateknem s njima na koncertu. Konzumenti druge muzike, opet, znaju biti vrlo pametni.

Али, кад сам рекао да ми се чини да електронци имају другачији ментални склоп, нисам уопште мислио на интелигенцију, него вероватно на начин размишљања.

Ја, искрено (можда сам сујетан), никад нећу моћи да сконтам због чега би неко слушао музику коју не свирају људи, тј. ону коју сваки петогодишњак може да направи на компу, па се још бесомучно понавља. Људи који слушају то ОЧИГЛЕДНО размишљају на потпуно другачији начин. И, ето разлике.

Ming, ispravih se, kao i ti što si: pogledaj moj drugi post, da sad ne editujem prvi.

Ali, takvih ljudi, koji tako misle, sigurno da ima. I to u tom uzrastu, da. I poslije. S tim mentalnim sklopom.

ruku na srce u ekipima koje slusaju elektronsku mjuzu narkotici su po mom misljenju i nekim iskustvima zastupljeniji nego kod ekipa sa drugim zanrom izuzimam extremne primere...

Можда су електронци глупљи јер им је хемија попила мозак? :)
Тј. нису они генерално глупи, него само они што се превише дрогирају.

С друге стране, рокери конзумирају траву, а доказано је да трава изоштрава чула, а може да подстакне и луцидност.

А? А? А? :))

Ја, искрено (можда сам сујетан), никад нећу моћи да сконтам због чега би неко слушао музику коју не свирају људи, тј. ону коју сваки петогодишњак може да направи на компу, па се још бесомучно понавља. Људи који слушају то ОЧИГЛЕДНО размишљају на потпуно другачији начин. И, ето разлике.

Па и ја сам пар пута скакао уз такву музику али зато што сам био пијан. Тако да ето ти одговара: они су сви п'јани или дрогирани. Ако има и нечег трећег онда не знам шта да ти кажем.

Па наравно да није за бацање, ја слушам рок и паметан сам. :))

Пустио сам Хаустор и већ се осећам паметније. Ако одврнем ЕКВ, бојим се да ћу можда и написати неку добру дефиницију...

dzimi usra i sefa i stanicu sad sa omalovazavanjem el.mjuze...svako nadje nacina da izrazi svoje emocije i sve te stvari kroz instrument ili kroz komp ili kroz definiciju.....

Ја, искрено (можда сам сујетан), никад нећу моћи да сконтам због чега би неко слушао музику коју не свирају људи,

Ne može svako praviti istu elektronsku muziku. Kao što i ja mogu i znam da sviram gitaru, i klavir, ali TO nije u rangu i sa čim iole vrijednim i slušljivim. Isto važi za sve pravce.

EDIT: To, na kraju krajeva, IPAK prave ljudi. Kompjuterizacija je počela. Odavno. :)

Али, кад сам рекао да ми се чини да електронци имају другачији ментални склоп, нисам уопште мислио на интелигенцију, него вероватно на начин размишљања.

Kako onda objašnjavaš da postoje ljudi, kao ja npr, ali znam ih još, koji mogu da slušaju oboje, i vole oboje, mada ne sa istim intenzitetom?
Podvojena sam ličnost? Ja sam dupli nalog?

Kako onda objašnjavaš da postoje ljudi, kao ja npr, ali znam ih još, koji mogu da slušaju oboje, i vole oboje, mada ne sa istim intenzitetom?
Podvojena sam ličnost? Ja sam dupli nalog?

Ти се не рачунаш. Одувек сам капирао да нешто није у реду с тобом. :)
Чак познајеш и мужевне гејеве са вишком тестостерона.

Не бива.

они су сви п'јани или дрогирани

Baš me zanima koja vrsta muzičara najčešće umire od droge.
(Ovo kao da moja stara kaže, hah)

EDIT: To, na kraju krajeva, IPAK prave ljudi. Kompjuterizacija je počela. Odavno. :)

Једно је владати инструментом, а друго је владати кликовима миша. :))

Ја, искрено (можда сам сујетан), никад нећу моћи да сконтам због чега би неко слушао музику коју не свирају људи, тј. ону коју сваки петогодишњак може да направи на компу, па се још бесомучно понавља.

Potpuno isti slučaj.
No paz' jedan savet: popuši jedan džoint i idi na trens žurku.
Trip je DO JAJA!!!
Još ako je dobra rasveta... garantujem ti ubitačan provod... :)

No paz' jedan savet: popuši jedan džoint i idi na trens žurku.
Trip je DO JAJA!!!
Još ako je dobra rasveta... garantujem ti ubitačan provod... :)

Е, а ја сам чуо (додуше из друге руке, пошто се не дружим с тим људима) да се за те журке искључиво нека хемија користи. Ексери и тако то. :)

рокери конзумирају траву, а доказано је да трава изоштрава чула, а може да подстакне и луцидност.

Hahahh!

Једно је владати инструментом, а друго је владати кликовима миша

A šta misliš da su nekad govorili za električnu gitaru? Za R'n'R uopšte, u poređenju sa klasikom, ili narodnom? Nemoj Džimi da tako pričaš, nije to tako jednostavno kao što vi rokeri mislite. Tj. mi rokeri.

Ти се не рачунаш. Одувек сам капирао да нешто није у реду с тобом. :)

Pamtim ovo...