Prijava

Zašto svako prezentuje muziku koju sluša kao "visoko-intelektualnu"....? To je paćenički...

Ko je to rekao Culle?
Pevač Pekinške Patke je rekao da on živi za nekoliko stvari: pank, pičke, pivo i plitku poeziju. :)

EDIT: Mada njegova plitka je pravi bunar al' ne treba duboko da ronišđ da bi pohvatao smisao :D

Па добро, можда је поремећен.

K'o da mu je više i potrebno moždanih ćelija za metal svirku :)

Da ih je imao više ne verujem da bi stao posred Doma Omladine svaki put kada nastane prazan prostor :)

Zašto svako prezentuje muziku koju sluša kao "visoko-intelektualnu"....? To je paćenički...

Veruj mi da je pored njega teško predstaviti nešto kao glupo, Šone ne zna koliko je 4x3, zbog toga je polagao matematiku u 6. razredu.

XelA, улепша ми вече постовима.

Stivene moram malo da serem nekome, nisam izaš'o celi dan iz kuće i nisam sreo nikoga kome bih mogao da proturam sranja pa sam rešio da se ispraznim ovde :)

Само сери, ја се смејем к'о блесав. :)

Mada njegova plitka je pravi bunar.

Ili je to neka lažna skromnost....

Šone ne zna koliko je 4x3, zbog toga je polagao matematiku u 6. razredu.

Možda da su mu na testu stavili tačku mesto iksa, možda bi uradio. Zbunio se čovek...

edit
Ispravljam se.
Većina prezentuje tako. Ali ne izvođači, već slušaoci, mahom.

Možda da su mu na testu stavili tačku mesto iksa, možda bi uradio. Zbunio se čovek...

Moguće, nikad ne znaš o čemu on razmišlja... Ako razmišlja uopšte, postoji par njegovih klipova gde smo ga izrabljivali kao crnca da radi matematiku dok ga snimamo, čini mi se na kraju osnovne, pred prijemni, al' ko će ga znati gde je to, ima 3-4 godine od toga...

Није ми битно ако ја пуштам музику.

Obozavam diskusije na ovu temu.
Evo ovako.
Ja slusam DubStep,House-Electro, Trance ponekad. To preferiram.
A nekad (zavisi od raspolozenja) Upalim rammstein, G'n'R, SOAD,Enigmu ili tako neke pesme od nekih rock/metal bendova koje mogu da svarim.(psychosocial od slipKnot-a, i wish i had an angel od NightWish-a)
Ono sto ne volim jeste fazon "IcedEarth" "avantasia" i Punk.
Iz licnih razloga... Jer ljudi koje sam upoznao u skorije vreme koji slusaju tu vrstu muzike i Tripuju da su Nacisti(muskarci) i devojcice koje jure za njima da bi im se dopale... Sa njima se nikad necu druziti(mozda u nekim izuzetcima, kao npr. moja bivsa devojka...) zasto?
Jer su oni svi utripovani u fazonu "Sta oces ti "liku na nizem nivou od mene" Znas ti da ljudi koji slusaju metal imaju povecan broj IQ-a"
pa opet: "Alo decko tebi je dvocifren broj IQ-a"
Pa?
Ja i dalje mogu da te odvalim u cemu oces.
eto tako.,

E ovako ja Gledam i to u 70% slucajeva ko sta slusa u mom drustvu.
Ne podnosim likove koji gde god da su (cak jednom na adi) nose martinke,crne pantalone i majicu neke grupe.SVAKI DAN! alo bre covece?!

Moj najbolji drug slusa Rock. i samo rock.
Ali ja i on kad izadjemo do grada on ne nosi Martinke,Majicu avenged senfolda(iako ih slusa), crne pantalone.
To on cak i kuci ne bi nosio "za po kuci"

Da, takodje izbegavam likove koji nose airmax,suskavce i tripuju neko ludilo.
tipa
"Vi mrzite airmaks jer ne mozete da ih kupite.. ili nam niste ravni" itd ima takvih dileja.
Mada ima likova koji ih nose zato sto su udobne iako slusaju metal.

Uglavnom po muzici kojoj eko slusa i odeci koju nosi mozemo zakljuciti kakav je ko.
I da imam dve stvari za kraj da kazem.
1.martinke su veci kompleksi od AirMaks-a
2.Vas Zakljucak o likovima koji slusaju electro i trance da su podlozniji drogama...
Nije istina.
Tu ima milion faktora koji mogu da uticu na to.
Da li taj lik koji "pika" trance ili metal nebitno da li posecuje klubove,
itd
Takodje i od psihe coveka zavisi.

Zdravo, Ja sam White i ja sam Snowboarder(jer je alkoholicar smorilo)

Ps. Jbg. Da nije ovako(da nismo razliciti) Svet bi bio mnogo gore mesto.

bitnije je dal je covek pored tebe mentalno stabilan nego sta slusa...ja znam dosta ne ludaka nego morona sa dobrim muzickim ukusom

Није ми битно ако ја пуштам музику.

Suština.

Људи кажу да могу да се друже и нађу заједнички језик са другим људима неовисно од тога коју врсту музике слушају, али да ли је то заиста тако?

Naravno da je moguće. Ni jedan od mojih naboljih drugova ne sluša istu vrstu muzike. Svi različitu. Vezuju nas neke druge stvari. Prvo, znamo se od detinjstva. Ista osnovna i skoro svi ista srednja škola i svi volimo Partizan i idemo na utakmice.
Ja slušam hip hop, ne oblačim se tako, nego recimo "casual", dok npr. jedan od mojih najboljih drugova je pravi "rastaman", sa sve dredovima i jarkim bojama na sebi koji sluša reggae. Jedan od nas je klasičan "Air-Max razbojnik" sa sve "opasnom frizurom". Jedan se pali na tehno a jedan je klasičan metalac sa dugom kosom i onim crnim majicama. Ima ih još, da ne nabrajam sada, i niko od nas nije isti po tom pitanju. Fali samo "skins", ali nešto ne gotivimo nacizam pa zbog toga i nema "skinsa" među nama.
Jednostavno, vezuje nas nešto drugo. Stavio bih neku sliku da se smejete koliko smo različiti ali moram da poštujem njihovu želju da se slike sa njihovim likom ne kače po netu.

Zaboravih da dodam da sam ipak zbog njihove različitosti po tom pitanju naučio da ima i dobrih pesama van hip hopa tako da mi ne smeta ništa. Osim "novokomponovanih turbo narodnjaka", ali dobro, to i nije muzika.

Moje društvo - ja i još dva lika i jedna likuša slušamo rock, dva ortaka su metalci, troje su teški narodnjaci, dve likuše koje slušaju sve, a ima i ovih ostalih. Inače boli me ko šta sluša, mada je opet istina da na mesta gde se sušaju narodnjaci (turbo folk) izlazim samo kad je neki rođendan, ovako izlazim na mesta gde se sluša rock ili eventualno u neku kafanu (Skadarlija, starogradska muzika, mada retko), a najbolja je bleja u kraju ili neobavezno gubljenje po gradu, tako da muzika ne predstavlja nikakvu prepreku. Po mojoj garderobi, ne možeš da provališ šta slušam, ne oblačim se kao roker. Ali ne smetaju mi ni ljudi u er maksu i martinkama.

Ljudi sa kojima komuniciram su i rokeri, metalci (ove dve ekipe čine većinu), i reperi, i ostali žanreri, i redovno zezamo jedni druge po pitanju muzičkog (ne)ukusa, i ako razgovor zamukne, to bude zbog nekih drugih stvari. Ne mogu da kažem da mi je nebitno šta ljudi u mom okruženju slušaju, ali ako se družimo već, onda je red i da pravimo neke kompromise, tj. slušaćemo nešto što ta osoba voli, pa ono što ja volim, i usput kukati jedni na druge kako smo nemači pojma. Bitne su i druge stvari, ne samo muzika. I tako...

Relativno je bitno tj. ume da bude zajebano kad ti se reperko drustvo ubedari pa krene da pusa rep pesme da digne sebi moral ili kad te teraju u diskac a ti ne moz' da podneses muziku i guzvu,ali sam zato za kafanu uvek naostren :).Inace sam proveo celo leto sa reperima na stadionu uz cugu a nisam bas nesto reperski orientisan, a oni su zagrizeni do koske. Najortak mi slusa sve zivo ali rok i ono sto ja volim oibilazi ko Hamilton Fizikelu. Nas dvojicu sport vise spaja, mozemo po ceo dan da pricamo o fuci. Pa tu mi je ortak sa kojim sam isao za novu u kafanu. On je pa narodnjak totalni pa sam se opet super proveo( normalno kad muzika nije svirala novokomponovane bljuvitine :) ) mada ta raznovrsnot drustva po muzici mi je pomogla da postanem prava muzicka pomijara od coveka. Od narodnjaka mi se uplali u kombinaciju Topalovic, Zdravkovic, Zvonko Bogdan, pa i Haris nam drag Dzinovic i Sapke po nekad. Od repera, pa tu je jako mali izbor za mene, ipak mi je taj muzicki pravac je ostao meni prilicno stran osim malo Marcela i BS-a ovi ostale toliko malo slusam da nisu vredni pomena trenutno, elektro tu sam mlitav isto i osto mi je rokenrol koji i dalje najvise volim i slusam. :)

Bitno mi je,ali jos uvek nisam naisla na osobu koja ima skoro identican muzicki ukus kao ja.
Moje drustvo su teski turbofolkeri.. a cisto da se ne bismo jako udaljili,izlazim sa njima,i puknem brdo para i smorim se..
Uostalom,tesko je naci i prijatelja i osobu ciji se muzicki afiniteti podudaraju sa vasim.