Raznorazna pitanja

  1. Mogu na net samo preko mozile, ostale pretraživače jebu neki proksiji. Šta stim?

  2. Reinstaliraj te pretraživače... http://vukajlija.com/reinstalatori/188396 'vako nešto :)
    Mene je jebao gugl hrom... i onda sam koristio mozilu nešto malo...

  3. Pa sad sam instalirao operu, nisam je ni imao ranije. Opet neće.

  4. Опера, Мозила, Хром, Флок, Сафари.

  5. A ne rade mi eksplorer, opera i hrom. Mislim da znam šta je, nešto se sjebalo.

  6. Isprazni one kolačiće i ona govna... Pojma ti ja ne'am :)

  7. I ja palamudim. Živim sa dva programera, samo što su sprat niže, a ne čuju me. Taman hteo napraviti dupli-da malo budem žena.

  8. U hromu idi na opšns i onda ander d hud. Tamo imaš neka setovanja za proksije, tu malo drkaj sam, ne znam tačno šta treba. I kukije ujebi, mada ti to već Smare reče.

  9. Пар грађевинских питања...

    1. Колико кошта да се потпуно среди једно купатило величине 2 са 2? Дакле, најосновније ствари, да се ставе нове плочице на под и зидове, угради туш-кабина (не нека убер фенси, него нека најнормалнија), вц-шоља, лавабо и нови бојлер?

    2. Колико кошта уградња ламината у просторију, по квадрату? Нпр. колико би коштало ламинирање пода собе од петнаестак квадрата?

  10. ne znam u srbiji, ali kod nas je laminat od 5 do 15 eura, ako se dobro sjećam... brate nađeš sebi negdje segu za rezanje laminata i sam postaviš u sobi od 15 kvadrata za 2 sata...

    a za kupatilo ne znam, ali pločica imaš isto raznih... ja sam neke španske plaćao po 15 eura po kvadratu... za ovo ostalo ne znam

  11. Dok se ne javi neko kvalifikovaniji, da probam ja da odgovorim (a da se iz mog odgovora ništa konkretno ne sazna).
    I na jedno i na drugo pitanje odgovor je - zavisi od izbora materijala. I ako odbaciš uber fensi pločice, ostaje ti ipak širok dijapazon cena koje ukupnu cenu radova mogu da udvostruče ili prepolove. Cena izvođenja radova tj. "ruku" je meni potpuna nepoznanica.

    Što se laminata tiče, kažu ljudi da to može i potpuni laik sam da postavi, tako da ti je tu bitna samo cena materijala (a tu je spektar takođe veoma širok).

    Sve u svemu, slobodno možeš da zaboraviš ovaj moj post i da čekaš nekog ko nešto zna.

  12. Fora je što te majstori odrape za rušenje kupatila, znači bez 300 jura ništa.

  13. Laminat je prost za postavljanje. Ćale, burazer i ja smo pre nekoliko godina u selu stavljali.

  14. 1. zovi oglase, ima majstora kolko oces, pa se pogadjaj...
    (koristan savjet: NIKAD im ne daj pare unaprijed)
    2. u cg je laminat oko 7 evra kvadrat , nije mnogo komplikovano postavljanje... ja sam ga jednom prilikom postavljala

  15. Posto sam nekad radio u jednoj velikoj firmi koja se bavi keramikom,laminatima i opremom za kupatila,mogu da ti preporucim sledece:
    -plocice "Keramika Kanjiza",to je nesto najkvalitetnije sto se moze naci kod nas.Ako se odlucis za uvozne,dobro obrati paznju.Kod nas,uglavnom dolazi neka treca klasa plocica,koje pri laserskom testiranju ne prolazi preko.Cene Kanjize su oko 750 kinti zidne (20x25) i soma za podne (20x20).
    -tus kabine se mogu naci i za 120 evra,moja preporuka je da uzmes akrilnu kabinu,desavale su se razne stvari sa staklenim.
    -WC solje imas i za 40 evra,moja preporuka je mesto od "Dyplon"-a,pokazale su se kao kvalitetne,a i imas uz svaku "simplon-baltik" komplet.
    -laminat imas od 5 evra pa navise.Obrati paznju na klasu laminata,klase 31,32 i 33 su najzahvalnije.Nemoj da te 'vataju na pricu o debljini,jer to veze sa mozgom nema.Najbitnija je vrsta presovanja,i zato uvek pogledaj na etiketi da li postoji oznaka MDF ili HDF.Obe dolaze u obzir.Od proizvodjaca,preporucujem "Egger",mislim da se moze naci u firmi "Metal-coop".
    Sto se tice ugradnje,keramika ti je od 6 evra,pa navise,laminat od evra do dva,ali ti je najbolje da ga ugradis sam,jako prosta stvar,bitno je samo da bude odmaknut od svakog zida bar 5 mm.

  16. pitanje za džimija, a koji će ti laminat?
    bolje je platiti malo više, staviti parket i biti miran sto godina.

  17. Jebiga, tako sve plati malo više da bude bolje-kad si već toliko dao dodaj još malo i na kraju kupiš vodokotlić od deset iljada.

  18. Jezivi objasnio. Realno koliko para, toliko i muzike. Ne treba očekivati neki kvalitet od kineskih pločica iz Enmona.
    Što se tiče parketa, to uvek možeš da postaviš kad budeš pri parama, samo skineš laminat.

  19. brate pucati pare na parket pored laminata je glupost. prednosti laminata:

    1. klizav je
    2. sjaji se.
    3 jeftinoca

    e sad sve zavisi koliko imas godina, para i prioriteta. zasto bi bacao pare na nesto po cemu ces gaziti? oba su do jaja uzmi jeftiniju verziju. sto se tice plocica zasto bi bacao pare na neke kvalitetne? ko danas to gleda? sta ove manje kvalitetne pucaju? gluposti. tus kabina i wc solja isto. moj savet ti je da ne bacas pare. mislim nije to nesto sto ce da se sjebe za godinu dana, sta laminat ce da traje 20 a parket 25 godina? pa u svakom slucaju ces ga menjati dotle. a ko zna gde ces da zivis.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.