Raznorazna pitanja

  1. Akutna oboljenja tonzila (krajnika) opisana su kao akutni tonzilitis ili kao angina, i mogu da se jave samostalno, izolovano ili u sklopu drugih zapaljenskoh oboljenja sluznice nosa, usne šupljine i ždrela. Vrlo često su u sklopu kliničke slike nekih infektivnih oboljenja pa i nekih sistemskih bolesti.

    Lečenje se sa uspehom obavlja davanjem antibiotika i sulfonamida. Takođe mogu da se daju analgetici, antiflogistici za ublađavanje lokalnih bolova. Terapija treba da taje 5 - 7 dana.

    Pravac kod doktora.

  2. А откуд знаш да је то? Можда је мононуклеоза? Ни тад не можеш да гуташ.

  3. Možda je radila krvnu sliku, a možda je već i bila kod doktora. A možda i zajebava ISS.

  4. daj bre neki prirodni lek, ovo sam i ja našla na gugl :)
    znaš kako, juče me je boleo samo desni i ja stučem sinoć 5 viljamovki i prođe me, kad jutros levi, moram znači da izjednačim:)
    tj, da i večeras popijem 5 viljamovki :P
    ili ima bolji način?

  5. ima, popiješ flašu viljamovke :)

  6. Ima, idi kod homeopate.

    Slepci stretokoknu anginu (tu gnojavu, gadnu) leče sa po 10 penicilina u guzicu ili sa 4596 kapsula istog sadržaja.

    Malo praktičniji nađu homeopatu, plate pregled, plate lek i završe poso sa 4-12 kapi.

  7. Ne'am pojma, probaj sa benzinom ako neće sa viljamovkom. :)

    Čaj, limun, vitamini, ono-što-sam-zaboravio-kako-se-zove a koristi se tako što tečnost sipaš u onaj čep od ambalaže, ubaciš u usnu duplju, nagneš glavu u nazad i grgućeš ali ne gutaš.

  8. hmm, majav, zanimljivo, samo gde ja sad da nađem homeopatu? :)
    mastrixt, meni je od čajeva još gore. ovo mi se već jednom desilo pre tri godine, i ja sam popila 2 pune čaše leda s vodom, i za 15 min je prošlo. sad neće :/

  9. Dve pune čaše leda s vodom? Uh.

    Probaj samo sa toplim napitcima, supa, čorbe i slično.

  10. Zeko, nikako i nikada ne ide toplo na upalu. Samo će pogoršati stvari.
    Zajebi homeopate, cepaj sladoled, hladne gazirane sokove i tako to i proći će samo.
    Toplo na upaljeno?! Mora da me zajebavate...

  11. Ako želiš, poslaću ti broj telefona ordinacije u kojoj se leči moja porodica. Na poslu mi je, sutra . OK?

  12. gambi, pa meni je led uvek pomagao, ne znam šta je sad..
    gambi, ti si moj čoek :)
    majav, baci mi na pvt, interesuje me i zbog drugih stvari
    pozdrav ljudi, već kasnim...

  13. Ne zajebavamo sigurno. Možda smo samo glupi. To nije isto, gamby. :)

  14. Какав, бре, хомеопата црни? Правац код лекара, можда имаш стрептокок или неко друго срање, не желиш да ти оде на срце или неки орган. Не треба се зајебавати с тим. Ако ти се не иде у дом здравља, искеширај 2000-3000 за приватног лекара, само да ти препише нормалну терапију.

  15. Ma zeka se odavno zeza,neće kod lekara,posle kad je stegne nešto,kuka na sav glas.

  16. Obzirom da uopšte nisam upućen u gejmerski svet jer ništa teže od Zume nisam igrao, voleo bih da mi neko navede par ključnih igrica i informacija o istima. Šta se igra najviše i šta je to što ih čini popularnim?

  17. Need for speed,Counter Strike naravno,FIFA 2010,PES,Call Of Duty,izašao je i neki Battlefield Bad Company ili tako nešto,WOW...ima ih gomila,ali ni ja ništa ne igram.

    Popularne su zato što su poznate.

    Inače odeš na sajt sveta kompjutera i pogledaš rubrike.

  18. Hvala na nabrojanim naslovima i smernici ka detaljnijim odgovorima. Vidim, sve lepo piše na njihovom sajtu.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.