Raznorazna pitanja

  1. Добро питање. Треба гвирнути у етимолошки речник.

    ----------

    Елем, компјутераши, како је на српском Channel controller?

    Ево чланка:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Channel_controller

  2. Daj neka nova pitanja, ovo je teško.

  3. Kontroler kanala ili samo kontroler.

  4. Kako da .iso fajl (koji je ujedno skinut sa interneta u vidu igrice sa PS2) narežem na DVD koji će moći da čita PlayStation2???

    Da li je potrebna neka konverzija? Jbg, pozaboravljao sam .

  5. Има фора за то у Неру.
    У ствари, ИСО нарежеш сасвим нормално, па га после Плејстејшн чита. А има и нека фора да се маунтује, али теби то не треба.

  6. Džimi u suštini,kontroler kod računara preuzima neke poslove,da bi se oslobodio procesor.Na primer kada kopiraš nešto na hard disk,ovim procesom upravlja kontroler,tako da je CPU oslobođen i može da radi nešto drugo.
    E sad da li je to ono što tebi treba nemam pojma.

  7. То је то. Благодарим! :)

  8. Nema na čemu.
    Ako imaš neka pitanja iz oblasti lakog pešadijskog naoružanja,slobodno mene pitaj.

  9. Е, можда ће да буде. Радим речник, па има из свих области. Хвала ти!

  10. Nemoj ti meni hvala,očekujem neku protekciju ovde :D

  11. Elektricar Rambo :)
    Ako treba nesto u vezi skole to znam :)

  12. Pišem seminarski o ovom tipu - Douglas Englbert.Ako neko zna nešto,neka ostavi link.

  13. Misliš ako nađe nešto na srpskom?

  14. Koliko ti treba ovih linkova?

    PS: Kad na ovim linkovanim stranicama tražiš ono što te zanima kucaj Engelbart na ctrl+f (dakle, to E posle G je važno)

  15. ISS - Internet Servis Srbije
    "Vaše pravo da ne radite ništa" ili
    "Na Vama je samo da postavite pitanje, sve ostalo je naša briga"

  16. mastrixt, dok si u kancelariji, kako da izlečim upalu krajnika?
    ne mogu da gutam :(

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.