Raznorazna pitanja

  1. Zato i nema muslimana na severu xD

    Ozbiljno evomene,po danu se samo mole,a uveče i tokom noći sve ostalo.Ovo za bludne radnje ne znam,zeka je valjda upućenija xD

  2. Хаха. Инфузија? Ко ови наши штрајкачи.

  3. Људи, лепо је човек рекао: нема мрака двајес дана.

  4. Ako iko može da mi nađe odgovore na sledeća pitanja. Nisu za mene, za drugaricu su. Guglali smo, ne nađosmo. Unapred zahvalan.

    Kako se zpvu kompanije koje rade na teritoriji vise drzava?! (Internacionalne?)
    Duzina recnih plovnih puteva u Rusiji?
    Na ucsu koje reke u Dunav se nalazi najniza tacka u Srbiji?
    Kolika je nadmorska visina najnize tacke u Srbiji?
    Koliko procenata teritorije Srbije lezi na nadmorskoj visini ispod 200m?

    Kako je jos nazivaju slana zemljista?
    Koja drzava ima najvece zalihe uglja?
    Koliki procenat slovenskih naroda zivi na B. poluostvru?

  5. 1. Мултинационалне компаније.
    3. Чини ми се да је Тимок, ал провери ипак.

    6. Који је први назив? Знам за слатине.
    7. САД

  6. Пуно хвала, ГМ!

  7. Po ovom našem govno pravopisu šta je ispravno:

    JedaNput ili jedaMput... ?

  8. једанпут кол'ко ја знам...

  9. Једанпут, једанпут.

    Знам да је неправилно да се каже "сво време", али сам скоро негде прочитао да ова реч уопште не постоји у српском језику. Дакле, сав у средњем роду гласи све. Да ли је то тачно?

    ПС Ако је горепоменута тврдња тачна, шта се дешава са женским родом заменице сав, да ли је њу исправно користити?

  10. Glupo pitanje, ali me muči jer mi treba za prijemni i nigde nisam mogao da nađem neko jasno objašnjenje: koja je konkretna razlika između aorista i imperfekta?

  11. И један и други описују радњу која се десила непосредно пре тренутка говора, с тим што се аорист гради од свршених глагола, а имперфекат од несвршених.

  12. Hvala NMF...

    btw...ako se kaže "Sve" u množini-srednji rod, onda ispada: "Sve deca"...žešći debilizam...

    ja mislim da je:

    Sav Svi
    Sva Sve
    Svo Sva najpravilnije...a u isto vreme znam da je gramatički nepravilno.

    Stvarno su nam ovi lingvisti najveće pijanice :)

  13. btw...ako se kaže "Sve" u množini-srednji rod, onda ispada: "Sve deca"...žešći debilizam...

    Мислим да се то "све" односи на једнину средњег рода. "Деца" је множина, "време" није. Ако се не варам то "све" се развило из "все", Па ми и делује логичније да буде "све". Немам појма, давно се учила граматика.

  14. Да јеботе, пошто нема мрака 20 дана, како ће онда да посте? Хоће ли 20 дана бити без воде и хране? (и секса) :-)

  15. Kako se zovu one...one...e ovako, ogrlice idu oko vrata, narukvice idu oko ruke, a šta ide oko noge, tj. članka? Video sam na nekim ribama, veoma su urbane. :)

  16. Наногице :Д

  17. букагије

  18. Колики дебил можеш да будеш?

    http://img526.imageshack.us/img526/4719/99884295.png

  19. Нисам то ја био, часна пионирска :)

    Хипи, веруј ми, на том сајту има и горих ствари.
    Као, на пример, ово:

    http://www.rts.rs/page/stories/ci/comments/6/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0/68138/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%92%D0%B5%D0%BD+%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B1+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80+%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BC+%D1%85%D0%B8%D1%99%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0.html

    Од петог коментара надаље.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.