Raznorazna pitanja

  1. Marija, koliko ja znam, e se odnosi na to da se data masa ili zapremina proizvoda nalaze u tolerantnom polju koje zavisi od veličine te mase ili zapremine.
    Primer - Mleko 1l e: znači da se u tetrapaku mleka nalazi tačno 1 litar mleka sa tolerancijom od, recimo, plus-minus 1,5 % od zapremine.
    Ako ti nisam pomogao, jbg :).

  2. Hm, što li ja lupetam, kad vikipedija sve lepo kaže :).

  3. Eee, pazi stvarno. Hvala ljudi, i ubuduće ću vas maltretirati kad mi nešto ne bude jasno. =)

  4. Kako muva sleće na plafon??? Luping ili valjak?

  5. 1.Postavio sam neke definicije.Ponešto sam rekao na forumu.Zucnuo sam nešto na čatu.Moderatori su me uputili na ovu temu da mogu nešto da pitam autore sajta.Sada ja pitam:Da li se možda neko našao uvređenim nekom od mojih delatnosti?Odgovorite mi ako neko slučajno jeste,pa da vidimo šta može da se uradi po tom pitanju.
    2.Da li neko zna kako ide stepenovanje po novom obrazovnom sistemu?
    Po starom je valjda bilo:
    IV stepen-srednja škola-srednja stručna sprema
    V stepen-KV radnik
    VI stepen-viša škola-viša stručna sprema
    VII stepen-fakultet-visoka stručna sprema
    E sada,kako se vrednovala magistratura,doktorat,šta je to docent-nemam pojma.
    A o ovom novom-tek nemam pojma.Šta je to master,bečelor...
    Ako neka zna neka mi objasni,molim.

    @PSV,ja mislim da je u pitanju valjak.

  6. Da probam: Bečelor je po novom nešto najsličnije VII stepenu po starom, s tim što gotovo na svakom fakultetu bečelor studije traju godinu kraće mego što su ranije trajale studije za VII stepen.
    Master je najsličniji nekadašnjem magistru. Master studije traju uglavnom godinu dana.
    Doktor je isti i nekad i sad, s tim što po novom postoje doktorske studije koje se upisuju posle mastera, i traju 3 godine.
    Studenti koji su završili fax po starom, sad mogu odmah da upišu doktorske studije, bez mastera.
    Eto, možda sam ti malo pojasnio.

  7. docent je valjda kad predajes na faxu a jos nisi prof.dr treba ti odredjeno vrijeme da postanes prof.

  8. htela bih da pitam sve članove: da li još nekome nedostaje meša na sajtu?

  9. Oo, kakvo pitanje... :):)

  10. Vala baš. Suvišno pitanje... :-/

  11. da stvarno sta je sa meshom??

  12. nema internet trenutno. radi čoek, nije dokon ko mi:))

  13. Требали би ми линкови за неки добар (обавезно бесплатан) програм за компресовање AVI фајлова...

    има их гомила на нету али не знам који је стварно добар...

  14. Win Zip :)))))))

  15. хахаха, ал' си духовит... :)

  16. http://interfejs.tv/prilog.php?ID=340 nesto kao winZIP, univerzalni arhiver.

    http://www.erightsoft.com/S6Kg1.html konverter, mozes da prebacis iz bilo kog formata u bilo koji , a i da smanjis velicinu fajla.

  17. хвала, ово друго ми је било потребно :)

  18. Већина дефиниција о фејсбуку има овај знак <3.
    Пошто се ја ич не разумем у фејсбук ај' нек' ми неко каже шта то значи. Нешто не верујем да је математика у питању.
    Хвала.

  19. Срце? Крајње је време да се манем вишњеваче.
    Хвала.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.