Prijava

Ming...hteo si reci da se nama pojavom rijalitija pojavio problem

И добро каже и Јовичић.

ево овако офрље, имају проблема, и увек ће их бити, али имамо их и ми, и то много примитивније проблеме (е сад, сваком је своја мука најгора), али чињеница је да им је стандард виши.

"Образовао се човек да буде механичар, заболе га за остало, сервира му се популарна култура на тацни, забавно му је, живи добро.

To se narocki kaže - ograničenost... :)"

а наши механичари нису ограничени? Разлика је само у томе што је њихови забављају а наши због мале плате пију по кафанама и туку жене и шта ти ја знам већ како изразе незадовољство

Ming...hteo si reci da se nama pojavom rijalitija pojavio problem

Hteo sam reći da su rijaliti emisije, trenutno, udarna snaga šou biznisa u Srbiji, pored Granda naravno. Ljudi gledaju Farmu a ne čitaju knjige, pevaju Stojine hitove a 'leba nemaju da jedu.
To ti je kapitalističko - hleba i igara...

Пеки, колико си тачно провео тамо времена? Нећу да кажем да није добро али није исто проћи и живети и радити тамо...

Тричавих два месеца слушајући приче моје сестре и њеног момка који су тамо 3 и по, односно 5 и по година. Имао сам прилику да видим и осетим како раде, како живе, како размишљају и како функционишу. Нећу ни ја да кажем да је њихов стил живота супер добар, али да је бољи од овог нашег где радиш 6 сати дневно и чудиш се што немаш пара, бољи је.

Имаш много људи који се врате оданде незадовољни и убеђени да се тамо по цео дан растураш од посла. То су ти ленштине које су навикле на српски начин рада где "Не може газда тебе да плати толико мало, колико ти можеш мало да радиш". Ево ти пример мог будућег зета. Отишао тамо, вукао се неко време по слабим пословима, тражио, тражио и тражио и нашао напокон добар посао у некој грађевинској фирми(овде је завршио једну годину грађевинског факултета, разуме се делимично у то). Сад ради у тој фирми, има своју канцеларију, ради 8 сати смену, вози БМВ-а 2005. годиште, живи у одлично опремљеном стану у згради са базеном, теретаном, интернет кафеом и билијарским столовима. Има и један посао који само повремено ради где превози оне огромне гумене тобогане у фирмином комбију. Зајебан посао, али за викенд убије 700 долара.

Ming????...zaboravljas kasandru, ljovisnu, slobine vesti, mocne rendzere, pozovite 92,3,4,5...teletabise, ..a za vreme nam najveceg bravara nasih naroda i narodnosti bese jedan kanal..dva...sta je taj tek radio..tako da je bilo tih problema i pre rijalitija

Ja sam tamo proveo 4 meseca...dva meseca u fabrici za preradu lososa...uniformisan ko oni iz dedlijest keca...posle pekao pljeske po srednjem zapadu..recimo da sam usput video manje vise sve sem zapadne obale...upoznao i video stvarno svasta...jednostavno su ljudi svuda ISTI!

а наши механичари нису ограничени? Разлика је само у томе што је њихови забављају а наши због мале плате пију по кафанама и туку жене и шта ти ја знам већ како изразе незадовољство

BUM

а наши механичари нису ограничени?

Naši mehaničari su u srednjoj školi učili i istoriju, sociologiju i druge "nepotrebne" stvari vezane za mehaniku.
Naš sistem školovanja je malo liberalniji...

а наши механичари нису ограничени? Разлика је само у томе што је њихови забављају а наши због мале плате пију по кафанама и туку жене и шта ти ја знам већ како изразе незадовољство

Бенг. Све речено.

Нису исти, неки су већа - неки су мања говна. Ми смо ту негде у рангу са Америма.

Пеки, мрзи ме писати дуже али делимично се слажем са тобом. Делимично.

Разлика је само у томе што је њихови забављају а наши због мале плате пију по кафанама и туку жене и шта ти ја знам већ како изразе незадовољство

Јес', само се код нас одваљују и бију жене. Тамо су кул и нигде није гето већ све набуџено и сређено.

а наши механичари нису ограничени? Разлика је само у томе што је њихови забављају а наши због мале плате пију по кафанама и туку жене и шта ти ја знам већ како изразе незадовољство

Zamisli situaciju!?
1. Imaš mogućnosti, imaš sve uslove, ali nemaš želju za nečim većim, pa se zadovoljavaš poslom automehaničara.
2. Nemaš mogućnosti, nemaš nikakve uslove, ali imaš jaku želju da budeš nešto više, a u stvarnosti možeš da doguraš do automehaničara.

Ko je tu glup? Onaj ko ima, a neće, ili onaj koji oće, a ne može?

Samhain tu si 100% u pravu. Sve se plašim da tamo kao nema prebijanja žena i ostalih gadosti.

zaboravljas kasandru, ljovisnu, slobine vesti, mocne rendzere, pozovite 92,3,4,5...teletabise, ..a za vreme nam najveceg bravara nasih naroda i narodnosti bese jedan kanal..dva...sta je taj tek radio..tako da je bilo tih problema i pre rijalitija

Druže ja ti govorim o šou biznisu...
Ovo što ti spominješ je demagogija. Kasandra i Ljovisna su bar neka vrsta "umetnosti"... filmska.
U rijaliti emisijama ništa, ali BAŠ ništa, pametno ne možeš da čuješ.
Što je emisija odvratnija i prostačkija, to je gledanost veća.
TO je šou biznis...

па знаш како, у нашим школама се свашта учи, а већина једно 90% свега тога не научи. Ја не знам из историје ни неке најосновније ствари јер су ми професори били лоши и углавном се учи напамет. И пола Србије пише "незнам" и слично, иако се још у основној учи малтене цела граматика

Samhain tu si 100% u pravu. Sve se plašim da tamo kao nema prebijanja žena i ostalih gadosti.

Наравно да има. Али фора је томе да тамо те неко провали да бијеш жену, пријави те, дођу цајци и 7,8 година да полежиш док се опаметиш, и то међу црнце. Не дао бог да те неко провали што си ту, најебао си.

Овде бијеш жену, неко те провали, разгласи свима, цео крај зна, сви ћуте. Ако још и неко покуша да те оцинка полицији. Има да нејебе више од тебе. Ти завршиш у затвору пар месеци у најгорем случају, мада углавном те пусте после пар дана да поломиш пичку комшији који те оцинкао.

е сад, ја мало касним с одговорима, бум да се убијем или шта? :) чек да прочитам остало па се јављам ако имам шта да прокоментаришем

negde smo se ne razumeli...

е сад, ја мало касним с одговорима, бенг да се убијем или шта? :) чек да прочитам остало па се јављам ако имам шта да прокоментаришем

Бенг да си погодио у средину.