Pitanja u vezi sa Novom verzijom sajta

  1. Мешалина, био је неки сличан фазон на старом сајту, провери часовну зону на компу, не време, него часовну зону.

  2. (UTC+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague

    Nije ovde nešto ok, u raskoraku sam 2h u odnosu na vreme koje piše za defincije koje se kače...

  3. Kako da vidim autora koji je recimo #895 ili #21? Ako uopste moze...
    I tema sa bagovima baguje pa nece da postavi novu temu...

    Bag na posterima, mogu da vidim autora postera pre nego sto ocenim poster...
    http://img181.imageshack.us/img181/1691/bagposteriautori.png

  4. kaizen

    Vi što vam sporo radi skrol. Koji OS/browser je u pitanju?

    Фирефоџ 3.6.10
    Виндоњс Виста™ Ентерприсе СП2

    Кад уклоним ову позадину ради ко да сам ставио кило товатне масти.

  5. Кад уклоним ову позадину ради ко да сам ставио кило товатне масти.

    А и лепше изгледа.

  6. Да, од аддонева користим (мада ово не би требало да ремети, ал ајд..):
    Фиребуг 1.5.4
    Њеатхербуг 2.0.0.4
    Скзпе еџтенсион 4.2.0.5198
    Адблоцк плус 1.2.2
    и оне јавине стварчице најновије у суштини.

  7. Zasto je ukinuta opcija izmene definicije? Maloumni ja uglavnom napravim 323123412 gresaka u kucanju prilikom prvog izbacivanja. Evo sada sam napisao Djole malim slovom i ne mogu da izmenim.

  8. Evo sada sam napisao Djole malim slovom i ne mogu da izmenim.

    Ђоле као име одмила или ђоле као ђока одмила?

  9. Da li je jos uvek moguce izbrisati definiciju?Ako jeste,kako se to radi?Bogu ne trebalo,ali za svaki slucaj.

  10. Mislim da to nije relevantno ,ali Djole kao ime. A djoku odmila zovem , Miladinko :D.,

  11. @Kaizen

    Sporo radi sa svim browsereima. Izgleda da ga jebe bg.jpg, kada se u mozili iskljuci ova pozadina sve izgleda pristojnije i radi normalnom brzinom. Za iskljucivanje ucitavanja bg.jpg koristim addblock plus 1.2.2.

    dakle treba blokirati ovo:

    /stylesheets/themes/green/layout/bg.jpg

    meni bar ovo mnogo lepse i pristojinije izgleda od one zelene, a i imam malo iskustva u web dizajnu

  12. Ja bih da priupitam nesto nevezano za novi izgled, ali nemam drugu temu osim ove...
    Da li mogu da postavim poster na kom je fotografija koju sam ja slikao i pise "kopirajt" Stefan Kostic? Msm, trebalo bi da je ok, jer je to moj autorski rad i saglasan sam da ga postavim na poster...

    I drugo pitanje, da li bih mogao da napravim jos neki poster na ovaj fazon? Msm, da ne ispadne da vredjam nekoga, ovo je cisto zezanje i trudim se da se nesto ne protumaci kao uvreda...
    http://vukajlija.com/posteri/kurir-32465.jpg?1286564506

  13. WTF?! Dve definicije su mi otišle u "juče", a meni i dalje stoji 0 !

  14. Here's my review:

    Prednosti:

    -Spisak aktivnih na četu (super što je to uvedeno, samo nisam siguran da li se i snajperisti vide)
    -PVT-ovi odvojeni od ostatka foruma (nema više mešanja PVT-ova sa ostatkom foruma, najs!)
    -Pregled definicija koji su napisane na današnji dan pre godinu dana (Vukajlija dobila vremeplov.)

    Mane:

    -Ukinuto editovanje postova na forumu (mada, je kaizen rekao da je to zajeb. Očekujemo da će to biti sređeno)
    -Ukinuto raspoređivanje svih autora po poslednjoj aktivnosti/registraciji/popularnosti (trebali bi svi da imamo uvid u to ko je bio poslednji aktivan. Mnogi koriste tu opciju. I kad je već dodato na kom smo mestu na Vukajliji, zašto ne bismo imali potpunu top listu a ne samo prvih 20, vrlo bezveze IMHO)
    -Ukinuto groblje i menjanje boje pozadine teme i prebacivanje tih opcija na ktitor nalog (mislim da je kaizen rekao u doba kad su uvedeni ktitor nalozi da ni jedna opcija koju imaju regularni članovi neće biti ukinuta da bi bila stavljenja kao ktitor opcija, ali on je to ipak uradio. Tako da to sad izgleda vrlo trulo. Groblje bi trebalo da bude omogućeno za sve članove. Za promenu boje pozadine me zabole (mada je ova zelena odvratna (hoću sivu boju nazad!!!)))
    -Od sada kad glasaš za neku novu definiciju, ona se ne sklanja iz liste najnovijih nego ostaje tu (drugim rečima, čitanje definicija je otežano, pod hitno da se vrati uklanjanje ocenjenih definicija iz liste najnovijih).
    -Ukinute opcije "samo za tvoje oči" (zašto?)
    -moderatori biraju koje će definicije biti na naslovnoj strani (najveća zamerka od svih! Bolje da su zadržane definicije dana i da su makar uklonjenje "najomiljenije danas". Ovako kad moderatori biraju definicije dana, ne izgleda baš meredovno. I onako se mnogi žale na njihov kriterijum brisanja definicija, sad još treba da se žale na njihov način biranja dafki za naslovnu.)

    Opšti utisak: LOŠE! Bolja je bila starija verzija. Ali to je samo moje mišljenje.

  15. Messalina mozda nisi u milosti vukajlijskih bogova, prinesi im darove (pluseve) pa mozda se pojavis na naslovnoj strani.
    Kao sto neko rece ako vise nema defke dana i najomiljenijih ,onda nema smisla ocenivati definicije uopste.

  16. +1 za AdBlock foru.

  17. Meni je sve nepregledno i složeno tako da najverovatnije ću polako al sigurno nestati odavde...
    A i nije neka šteta...

  18. Stvarno moram da kažem da sam pomislila da se neki virus ružno poigrao s mojim kompom kada sam ukucala"Vukajlija".
    Na žalost,ni malo nisam oduševljena promenom.
    Jbg,stara Vuka mi srcu prirasla.Eto.
    Rekoh-pa ubijte. :(

  19. Stari design mi je bio puuuno bolji, ali ajde, ako ste navalili i ako je tako neophodno bilo promijeniti ga... Uputit ću neke glavne zamjerke ne bi li se smanjila nastala šteta. :)

    Jako mi fali redanje definicija po popularnosti i starosti. Niste uštedili prostor jer definicije ionako ostaju na sajtu, a otežali ste (novim) korisnicima da vide prošlost Vukajlije, prvu definiciju, i općenito one prve definicije kada se na Vukajliji definisao sleng. Također redanje po popularnosti je bila super stvar da se pročitaju neke od kultnih definicija.

    Naravno, uz ovo dolazi i izostanak "Najomiljenije danas". Bila je odlična stvar za odmoriti se i pročitati najkvalitetnije što je napisano taj dan. Ne vidim - kakva je to zloupotreba bila? Tamo su više-manje uvijek bile dobre definicije, ako je neko na neki način zloupotrebljavao to, kao prosječnog posjetioca - zaboli me.

    Što se tiče naslovne... pa, nije toliko loše, mada mi fale i definicije dana. Možda da sve one definicije dana do danas uvrstite kao odabrane definicije dalje od 11 stranice, pa da onda nastavite po svom?

    Za pozadinu, ja bih vratio onu plavo-zelenu što je bila defaultna na prethodnoj inačici Vukajlije.

    Zatim, na naslovnoj imate dvije tražilice, jednu iznad i jednu ispod loga. Eh, treba smanjiti logo ili nekako popuniti prazninu pored loga, bezveze se zauzima prostor. Popunite ga recimo sa deset posljednjih definicija ili kao na staroj bež verziji strpajte tražilicu sa slovima. Možete tu staviti i Googleove oglase (ovaj veliki, sa slikom), glavno da se to nečim popuni. Ako ne uradite to "kao na staroj bež verziji", slova (A B C...) povucite na dno.

    Glavnu ploču sa ovim "Definicije Posteri Komentari Forum Čet Autori Ktitori" obavezno popeti na vrh, njima na desnu stranu pridružiti tražilicu (nema potrebe za dvije) staviti na vrh, oglase Googlea smanjiti i staviti ispod loga (kao na staroj verziji), a slova (A B C ...) spustiti na dno sajta. Prostor pored loga morate nečim popuniti.

    Pretpostavljam da ste zaboravili dodati opciju za prijavljivanje definicije (barem se nadam da nam to nije ukinuto). Pošto ste se odlučili na slikovnu ikonu za omiljenovanje, predlažem pored srca kantu za smeće.

    Vjerovatno je ovaj post pomalo nepovezan jer razmišljam o ovome dok pišem. :) Možda kasnije napravim sliku kako ja to zamišljam.

  20. O ovoj nepovezanosti pričam, primijetih da se ponavljam za prazan prostor i slova. :)

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.