Prijava

Jedan od najgorih i najiritantnijih pravaca rok muzike. Imaš osećaj ka da se pjevaču spava, muzika je drkačka neka (siluju instrumente i izmotavaju se) i bili su preteča hipstera sa onim njihovim košuljama i iscijepanim farmericama. Zaključak: puno bolje zvuče nego što izgledaju. Ima, zapravo bio je jedan bend, zove se Verbena, pjevač ima skoro isti samo malo čistiji glas od Kobejna, i siguran sam da bi Nirvanina muzika zvučala kao njihova da se onaj penal kojim slučajem pucao u venu a ne u glavu.

ja pa zamišljam granž kao neku veliku granu...

-e brate, dodaj mi tu grandžu da icepam, valjaće za potpalu.

Све најбоље.

U Kelte kako bi to bila dobra definicija.

Нирвана јебе.

ma ne bi... definišem mnogo toga u poslednje vreme što mislim da je dobro, a ono kurac :)

pff,ništa naročito. okej su mi par pesmica od Elis ina čejns i...pa, to je to uglavnom.

Ono, jes da fali malo dorade al ozbiljno ti kažem, dobra je fora, a dobre fore se ne smišljaju, one se dese same od sebe. :)

Na moralno prevaspitanje. I da ih dovedu u red.

Jednom mi je drugar rekao baš ovako:
"Nirvana je tužna priča, sa tužnim krajem, bez pouke."
Sa ove distance kad pogledam, bio je u pravu.

Pjer88
Jankoviću Pantera je precenjeno smeće koje je neuspelo pokušalo da iskopira Black Sabbath
16. maj 2011

За неупућене: Преслушати 4 Пантерина албума (1990.-1996.)
Остали албуми... па јесу смеће.

Да се гранџ-манијак јави на тему.
Гранџ у глобалу волим, мада више не постоји, не свирају га ни они који су га свирали.

Саундгарден не волим.
Алис је потцењен, врло добар бенд, мада су ми ова тројица увек били много у сенци моћног Лејна.
Нирвана није био само Курт, кад сам то сконтао, признао сам да су бољи од Перл Џема.
Џем обожавам, савршен су тим, али их је петорица, мада, они звуче као симфонијски оркестар... у последње време су доста отишли у поп, али су и даље кул.
Могу да прођу и оба родитеља ПЏа (Темпл ћале и Мадр мајка)...
Остале, признајем, нисам никад богзнашта преслушавао.

За неупућене: Преслушати 4 Пантерина албума (1990.-1996.)
Остали албуми... па јесу смеће.

Пантера да уради обраду Кућа Посо била би у топ100 песама икад.

Саундгарден не волим.
Алис је потцењен, врло добар бенд, мада су ми ова тројица увек били много у сенци моћног Лејна.
Нирвана није био само Курт, кад сам то сконтао, признао сам да су бољи од Перл Џема.
Џем обожавам, савршен су тим, али их је петорица, мада, они звуче као симфонијски оркестар... у последње време су доста отишли у поп, али су и даље кул.
Могу да прођу и оба родитеља ПЏа (Темпл ћале и Мадр мајка)...
Остале, признајем, нисам никад богзнашта преслушавао.

Па да си мало више послушао, скапирао би да је ПЏ бољи од Нирване и да је Саунгарден до јаја. Али ипак је АИЦ најјачи.

Све сам преслушао и од једних, и од других ;) Слажем се, технички јесу бољи... Али управо једноставност Нирване је то што их издваја: Гитара&Вокал, Бас, Бубањ...Курт са неколико рифова, генијални Крист, ултраталентовани Дејв, тачка.

Posle melodicnoga skandinavskoga det metala najvise volim grandz da slusam. AIC mi je nekako omiljeni. PJ ima ceo rvi dobar album i jos par desetak pesmica koje volim. Nirvana ima cele tri pesme koje mi se svidjaju.

Саундгарден прецењен више пута, Нирвана била и остала кева.

Aj ovako, da prozborim i ja neku. Grandž mi je OK. Ima od svakog iz te četvorke po par pesama koje uvek rado odslušam. Sve već pomenuto.
Nije loše pomenuti da je bilo nekih pokušaja oživljavanja grandža uz neke mešavine i pojačanu komercijalizaciju, kratkotrajno uspešnih, na primer ovi likovi. Mada, previše su besni i više vuku na metal. Neki post-grandž, šta li već.
http://www.youtube.com/watch?v=GFM1jAGKfHM
http://www.youtube.com/watch?v=yERDDbP53Sw&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=_bISJ2zi1zQ