Religija: Društveni parazit ili samo stereotip?

  1. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.

  2. Uzalud je nekoga podsetiti na reči Gospodnje?

  3. Ja sam za posetu pape Srbiji. Neka dođe, došao je i Džo Bajden, pa može i on. Šta mu fali, nije nas on bombardovao...

  4. Koju bi konkretnu korist imali od njegove posete?

  5. Не би било папе неко време.

  6. Koju bi konkretnu korist imali od njegove posete?

    Ekonomski odnosi sa Vatikanom. Mislim da imamo sjajno potencijalno tržište za našu namjensku industriju.

  7. Pa nije nas bombardovao, ali je ovaj što je sad mrtav rekao da Beograd treba bombardovati. To baš nije lijepo čuti od jedne osobe na takvom položaju.

  8. Da se vratimo na temu, vi kažete da je Bog stvorio čoveka, ja kažem da je čovek stvorio Boga. Mi smo dva polariteta i kao takva smo ne kompatiblni u tokovima misli.

  9. Да се вратимо на тему. Реч је о религији а не о богу. :Д

  10. Da ali religija obuhvata osobe sklone Bogu, samim tim tabori ostaju isti kako god ih ja formulisao :P

  11. Nema, kad Doter veli, mora da se obejuje. Ipak je on sa Dudom :)

  12. Ajvar, neki kažu da je Bog stvorio čovek da bi mogao da "odrugi" sopstveno postojanje. Neki isto kažu za čoveka. Poenta je da smo svi nedovršeni...

  13. Misliš Bog je stvorio nas kako bi znao da stvarno postoji i obrnuto? Ima logike.

  14. Pa jest. Mada se z Bibliji Bog deklariše: "Ja sam onaj koji jesam", što će reći da je on neuslovljen i nezavisan od ičega postojećeg, noćna mora za svakog teologa je pitanje: A zašto je Bog stvorio svet? Potpuno i savršeno biće uopšte nema potrebe da čini išta, pogotovo ne da stvara ovu kaljugu i klanicu. Sad, šta, on je nas stvorio da bismo mi njega poštovali i voleli? Sujeta se ne bi dala očekivati od nekog tako savršenog...

  15. A zašto je Bog stvorio svet? Potpuno i savršeno biće uopšte nema potrebe da čini išta, pogotovo ne da stvara ovu kaljugu i klanicu.

    Бог је свемогућ.
    Богу може бити досадно.
    Бог може да се разоноди.
    Стварање света је могло да га разоноди.
    Бог је свемогућ.
    Богу више није било досадно.
    Бог је свемогућ.
    Богу је поново постало досадно.
    Бог је одлучио да зачини свет апокалипсом.

  16. Него, да ти имаш толко слободног времена ко бог, леба ти, шта би ти све радио?

  17. Ali ako je svemoguć trebao bi da zna i i kako će izgledati kad stvori svijet. A ako zna šta će biti i nema nekog iznenađenja i razonode. Bolje da je kupio tetris na buvljaku. Lupam malo.

  18. Ja da imam toliko slobodnog vremena i moći, napravio bih svoj fudbalski klub i razgulili bi Barselonu kao volove u finalu LŠ, i onda bi Mesi, Ćavi i Pep plakali kao curice, što i jesu.

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.