Religija: Društveni parazit ili samo stereotip?

  1. Pa kako nije ako je Hitler ubijao gomile i gomile Jevreja, zato što je bio kivan na dvojicu?

  2. Da, to je razlog ratu...

  3. Pogledati "Life of Brian", posebno onaj de3o kada mu spadne ona sandala, pa kada svi vernici poskidaju sandale i slične stvari.

    Religije su izopačile i oskvrnule neke obične priče običnih ljudi koji su možda i postojali, a možda i ne, i napravile od tih priča jedenje hostija, naora, pijenje vina, ne jedenje svinjetine, obrezivanje, potapanje u vodu pre ispiranja i pranja i slično.

  4. U Jugi je sve bilo OK dok nisu ovi počeli sa ja sam musliman, ja sam katolik, ja sam pravoslavac.

    Ценим да тад ниси био ни рођен, ал не сумњам да ти је било лепо...
    У СФРЈ је религија била у другом плану, најблаже речено, па се ипак десило то што се десило.

    Pa kako nije ako je Hitler ubijao gomile i gomile Jevreja, zato što je bio kivan na dvojicu?

    Хитлер није био нарочито религиозан. Јевреје није волео због расизма и неких других ствари, не религије

  5. Za Jugu si u pravu da nisam bio rođen ali kada se gleda kako je tada bilo (po istorijskim izvorima) i kako je danas.
    A Hitler je ubijao zato što je bio lud a jedan Jevrej nije mogao da mu izleči kevu od tuberkuloze, a drugi ga nije primio na likovnu akademiju...

  6. Не знам шта покушаваш са тим сталним цитирањем лика који је имао (а и даље има) завидан култ личности? А при том оћеш да критикујеш религију. Једна од битнијих одлика религијских фанатика је управо то везивање за један извор.

    Pokušavam isto što je i on pokušavao, da kažem ljudima da sagledaju stvari i iz drugog ugla. Mrzi me da prepričavam, pa citiram. Sad bih mogao da tražim definicije religije i da se proseravam kako nisi u pravu, ali u suštini to je sve jedno isto sranje. Ja imam svoju ideologiju, ti imaš svoju, eto ti rata.(razlika između mene i religioznih je što ja znam da bih se "odrekao" svojih stavova ako mi je život ugrožen). Meni ništa nije sveto, ništa ne branim. Mogu da se poserem i na njega(Judžija), ako je potrebno. :)

    Кад завршиш са читањем свега што је он написао, прочитај још једном овај његов цитат којим се посрао на све што је рекао:

    My aim is not some comfy dialectical thesis but the total negation of everything that can be expressed

    Pročitao sam sve što je "on" napisao. Tom rečenicom je hteo da spreči ljude da od njegove priče naprave neku novu ideologiju.

    My interest is not to knock off what others have said (that is too easy), but to knock off what I am saying. More precisely, I am trying to stop what you are making out of what I am saying. This is why my talking sounds contradictory to others. I am forced by the nature of your listening to always negate the first statement with another statement. Then the second statement is negated by a third, and so on. My aim is not some comfy dialectical thesis, but the total negation of everything that can be expressed. Anything you try to make out of my statements is not it.

    А што се тиче коришћења религије у сврху шишања оваца, најбољи примери за то су баш ти хинду-гуруи са њиховом продајом нирване. У разним паковањима.

    Njega su zvali anti-guru. :)

    I am not giving you another gimmick or suggesting anything. I just want you to look at this, what you are doing to yourself. I am not trying to free you from something, and take you away from that because I have some new product to sell. Not at all. I have no new products to sell, nor am I interested in selling anything. We just happen to be here, all of us, for some reason or the other -- I don't know why we are here -- so we might as well not even be exchanging ideas. That is meaningless. There is nothing to discuss here.

  7. Religija pruza nadu onda kada je najteze u zivotu.Uzmite bilo koga koji tvrdi da je religija glupost.Neka mu se desi najgore sranje u zivotu,nek mu umru zena i deca,nek mu se sestra nadje na samrtnoj postelji,nek on licno ostane tesko povredjen,nek postane invalid.Da se kladimo da ce bar jednom da mu prodje misao kroz glavu "Boze,ima li te".Religija je potrebna da pruzi utehu kada niko to vise ne moze.Ali nemojte mesati one koji prenose religiju i samu religiju.I popovi su ljudi na kraju,i oni grese.Neki vise,neki manje.Ali sta god da rade,zapamtite da oni ne predstavljaju religiju,vec je samo prenose,a kako to rade zavisi od njih.

  8. Рајко, одгледај неки клип са њим на јућубу, и ако ти цео тај гуру-ученик однос не буде био јасно уочљив, а све оно што прича - шупље, онда јебига.
    А да,

    (razlika između mene i religioznih je što ja znam da bih se "odrekao" svojih stavova ako mi je život ugrožen). Meni ništa nije sveto, ništa ne branim.

    само једна од ове 2 реченице може бити истинита.

  9. Dajte ljudi o čemu mi pričamo kad pogledamo činjenicu da crkva kod nas ne plaća porez pa mogu da voze onakva besna kola

  10. Religija niti je društveni parazit niti je stereotip!
    Religijaje L0L

    L0L-e religijo! INSTITUCIJO

  11. Pa mogu da rade šta oće kad je muriji zabranjen pristup crkvi.

  12. Pa Golubovića su sačekali da izađe iz crkve pa da ga tek onda cape...

  13. Religija je opijum duše, lavirint ubeđenja baziranih na bajkama i pričama. Društveni parazit je blago rečeno, religija crpi ogromne resurse već milenijumima, tlači i izaziva mržnju kao i diskriminaciju. Kako mogu da gledam na takvu organizaciju kao dobro koje treba negovati?

  14. Religija pruza nadu onda kada je najteze u zivotu.Uzmite bilo koga koji tvrdi da je religija glupost.Neka mu se desi najgore sranje u zivotu,nek mu umru zena i deca,nek mu se sestra nadje na samrtnoj postelji,nek on licno ostane tesko povredjen,nek postane invalid.Da se kladimo da ce bar jednom da mu prodje misao kroz glavu "Boze,ima li te".Religija je potrebna da pruzi utehu kada niko to vise ne moze.Ali nemojte mesati one koji prenose religiju i samu religiju.I popovi su ljudi na kraju,i oni grese.Neki vise,neki manje.Ali sta god da rade,zapamtite da oni ne predstavljaju religiju,vec je samo prenose,a kako to rade zavisi od njih.

    У потпуности се слажем.
    А што попове прозивате- црква је скупина људи, и у њој има и добрих и лоших људи. Као и у свакој скупини људи- има нас свакаквих.

  15. Da li ću doživeti dan kada će religija potpuno iščeznuti?
    Pretpostavljam da ne, jer će uvek biti glupih ljudi spremnih da slepo veruju u bajke i mitove.

    Da li ću makar doživeti da religija stekne status koji danas ima pušenje u Americi tj. prisutno je, ali nije ni malo popularno; kao što ne pušiš u javnosti i ne truješ druge ljude i decu, isto tako nemoj da ih truješ religijom.

  16. Da li ću doživeti dan kada će religija potpuno iščeznuti?
    Pretpostavljam da ne, jer će uvek biti glupih ljudi spremnih da slepo veruju u bajke i mitove.

    Da li ću makar doživeti da religija stekne status koji danas ima pušenje u Americi tj. prisutno je, ali nije ni malo popularno; kao što ne pušiš u javnosti i ne truješ druge ljude i decu, isto tako nemoj da ih truješ religijom.

    Благо оном ко рано полуди, вас му живот у весељу прође

  17. Albert Ajnstajn je bio deista. Kako glup covek.

  18. Zar postoji neko ko ne veruje ni u šta?

    Svi veruju u nešto. Sad zaista nije bitno kako će se to nešto nazvati.

  19. @Otaku

    Ajnštajn nije bio deista. Izjašnjavao se kao agnostik. Evo detaljan članak o tome sa nekim citatima http://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein%27s_religious_views Kada kaže da veruje u Spinozinog boga to znači da veruje u prirodne zakone i pravilan poredak stvarnosti i univerzuma. Pritom i ono što se tumači kao Spinozin panteizam je bio čist ateizam... tako da...

  20. Svi veruju u nešto.

    Ateista ne veruje u Boga, veruje da Bog ne postoji, samim tim čak i on veruje.

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.