Prijava

Мени се често дешава да сањам одређену ситуацију из трећег лица и онда одједном (ни не приметим када) преузмем улогу неког лика у сну. Или неко други преузме улогу неког споредног лика.
Дешава ми се и да роним и видим да не могу стићи до површине и задржавам ваздух колико могу (јебеш ми све ако и у стварности тада не престанем да дишем), и када приметим да не могу више да издржим, удахнем воду и онда сконтам да могу да дишем воду и наставим да гњурам тако.
То су неки моји нормалнији снови. Драга Милице, надам се да овај мој пост неће завршити у канти за отпатке.

Или неко други преузме улогу неког споредног лика.

To se i meni dešava. Lupam, fazon, čas sam sa burazerom u jednoj kafani i idemo u drugu. Kad stignemo ja sam sa ortakom, a u povratku kući to je neka random sisata pička avion. I ništa mi to ne bude neobično dok se ne probudim.

GM, imas skrivenu zelju da uzmes stvar u svoje ruke. Postoji neku problem koji te muci, pa bi da ga resis, ali nisi siguran kako. Zato u snovima preuzimas stvar na sebe. Sto se tice dok disanja, nesto te muci. Steze te i kopka. Verovatno taj problem koji ne mozes da resis. Moguce da nisi u mogucnosti da ti doneses odluku, pa te muci sto neko drugi to umesto tebe readi, te ga ti u snu potiskujes. U svakom slucaju imas neke stvari koje te tiste :)

Е овако, мене занима да ли је могуће сањати ЈАСНИЈЕ и ЧЕШЋЕ? Мислим, постоје ли ''методе'' јебемлига, којима се повећава шанса да сањаш нешто? Ја сам имао можда два-три сна којих се сећам у протеклих месец дана. Делиимчно сам неиспаван и скоро увек уморан.

nisi jedini hronično umoran.... Svi smo.... Do ujutru na Vuki, a ujutru na posao, u školu.... Probaj biomed 42 i 3/4 za dublji i lepši san.

Iz iskustva znam, da kad veceram nesto kaloricni- kobasice, sunke, neki gulas, ovo ono, obicno sanjam vrlo intezivno :) Imam neke ruzne snove tada.
Mozda da za pocetak probas tako. Naveceraj se pasulja :)

To se i meni dešava. Lupam, fazon, čas sam sa burazerom u jednoj kafani i idemo u drugu. Kad stignemo ja sam sa ortakom, a u povratku kući to je neka random sisata pička avion. I ništa mi to ne bude neobično dok se ne probudim.

Да, тако нешто.

GM, imas skrivenu zelju da uzmes stvar u svoje ruke. Postoji neku problem koji te muci, pa bi da ga resis, ali nisi siguran kako. Zato u snovima preuzimas stvar na sebe. Sto se tice dok disanja, nesto te muci. Steze te i kopka. Verovatno taj problem koji ne mozes da resis. Moguce da nisi u mogucnosti da ti doneses odluku, pa te muci sto neko drugi to umesto tebe readi, te ga ti u snu potiskujes. U svakom slucaju imas neke stvari koje te tiste :)

Занимљиво. Само што те улоге преузимам (невољно) тек кад се нешто (често лоше) већ деси, ко да ми неко уваљује врућ кромпир.Тако да, ипак не делује баш логично. То за дисања под водом ми је интересантније због тога што имам утисак да стварно престајем да дишем, не само у сну.

Е овако, мене занима да ли је могуће сањати ЈАСНИЈЕ и ЧЕШЋЕ? Мислим, постоје ли ''методе'' јебемлига, којима се повећава шанса да сањаш нешто?

Приметио сам да кад спавам док ради ТВ, и на њему иду, не знам, вести нпр. сањам ту ситуацију која иде на вестима. Ал тад не спавам дубоким сном, већ сам негде између. Пар пута сам намерно оставио ТВ упаљен и успело ми да сањам баш то што је било на програму.

Redovno mi se desava da kada me hvata san u momentu padam sa ivice zgrade i trgnem se....takodje sanjam da skacem jako visoko..recimo sa travnjaka ispred moje zgrade skocim na dve visine moje zgrade...onako slov mosn...i onda me kao malo puca adrenalin kada bi trebao da doskocim al uvek bez problema...ili recimo uspevam da poletim ako brzo krenem da trcim u vazduhu...kao da je gusci...posle nekog vremena ne moram brzo..samo se odrzavam u vazduhu i kao da verglam bajs i tako letim....ne umaram se vise nego kada hodam...i jedino ja imam te mogucnosti u snu...tj..kada skacem retko vidim ljude..mozda se pojavio neko na prozoru zgrade...a kada letim, (to je bilo po parku) ljudi su neobavezno setali i nisu preterano obracali paznju..kao da je to normalno..

Vec nekoliko veceri sanjam kako majka hvata brata da pusi cigare. On ih krije u mom starom kaputu, i ja mu 100 puta pricam-Nemoj tu, provalice. On nista. I na kraju ga provali. I to vec sanjam par veceri. Aj Milice nesto preko veze zbudzi pa mi rastumaci to.:)

@muss
vrlo je moguce da patis od sindroma nevidljivosti. Tj da na ulici i medju tvojim bliznjima si totalno neinspirativan i nezanimljiv da u svojoj glavi razvijas trip Klark Kenta i supermena.
Pa kad si ignorisan u svakodnevinici u snovima imas super tripove.
Citala sam nesto ja o tome oce to tako.

a kada letim, (to je bilo po parku) ljudi su neobavezno setali i nisu preterano obracali paznju..kao da je to normalno..

a to je onaj deo kad te ne gledaju kad setas ulicom... savim im je svejedno..
elem mozda bi ti pomoglo da se ofarbas u zeleno. Il da navuces majcu sa likom sove ili goluba na sebe. Kapiram da ti se svidjaju... :) tj da si opsednut

Redovno mi se desava da kada me hvata san u momentu padam sa ivice zgrade i trgnem se

To se svima dešava. U nekom prelaznom periodu izmedju stanja budnosti i sna se mišići opuštaju i često se grče pa se to uklopi sa snom u interesantnu priču (kao kada ti zvoni alarm, a ti sanjaš da svira mikrotalasna).

Ja sam jedno 20 puta sanjao identičan san. Ja stojim negde (nigde), sve oko mene je crno, ne vidim ništa osim ptice (orao, soko ili tako nešto) koja se obrušava u mom pravcu ogromnom brzinom, a ja ne mogu da se pomerim. U trenutku kada dodje na milimetar od mog lica svojim kljunom ja se probudim.

a kada letim, (to je bilo po parku) ljudi su neobavezno setali i nisu preterano obracali paznju..kao da je to normalno..

a to je onaj deo kad te ne gledaju kad setas ulicom... savim im je svejedno..

mislio sam u smislu da i oni to mogu..al ih ili mrzi...ili im je nezanimljivo.
moguce da razvijam lik klarka kenta..al se ne bi slozio da im nisam neinspirativan i nezanimljiv...moguce je da ja mislim da sam im mozda nedovoljno..bem li ga..
a kada se budem obukao u zeleni triko..ima da navucem roze gace a lik sove da stavim na buljson...8)

moguce da im uopste nisi.
i to je realnost ;)
a sto se tice samog pokusaja privlacenja paznje na sebe. Posmatrajuci tvoje pisanije nisam ni pokusala da ti predlozim da malo sredis kosicu navuces dobar duksic i zavodis djevojke ne bi to tebi islo tako da...
Svako na svom nivou. I mirna backa! :)
pzo.

dzabe se trudis...i dalje mi nisi privlacna

al se ne bi slozio da im -nisam- neinspirativan i nezanimljiv...moguce je da ja mislim da sam im mozda nedovoljno..bem li ga..

Jana je napisala da JESI neinspirativan i nezanimljiv, ali je tebi naravno teško da to ukapiraš, te ti ne zameramo.
Rekoh ti da si evoluirao iz emo u trol u pokašaju fazu, a dok doguraš na nivo osmogodišnjeg deteta, proći će ti život.
Jeste ti Jana privlačna, ali znaš da je ona veoma gadljiva na prisustvo ameba i paprati.

a kada se budem obukao u zeleni triko..ima da navucem roze gace a lik sove da stavim na buljson...8)

Na kurcu te nosam

nisam ni mislio da se neces pojaviti da branis frigidnu drugaricu saborca..
to na kraju...je smajli...kontas..smajli..ne broj osam..nego smajli
http://i258.photobucket.com/albums/hh243/uiwmcblog/Rafiki_Barred_Owl_4.jpg
pogodi sta ce sad da se desi?
bolesno pokusavas na neki umobolni nacin da spustas nivo inteligencije ljudi na svoj...

Ајмо, ко мисли да је залужио банану, нека се јави, добиће само 3 дана. Ако будем листао тему да проверавам шта се издешавало, биће 13 дана.

Ајмо, коме треба тумачење снова, нећу да дозволим да ми Џими преузме пажњу са сваке теме. Ко се јави, добија тумачења 10 наредних снова, а ако будем морала да листам тему онда ја тумачим по избору.

Читаш ли ти своју тему уопште, сотоно?!?!