Prijava

Pavlaka, LUK, ljuta tucana paprika, ljuta paprika, so.

кечап, сенф, зелена/купус, урнебес

sve sem euro-krema, senfa i majoneza..

Palvaka, kečap, kupus i aleva.

Tooo breeee...saću ti plusiram sve definicije :)

Onda i ja stavljam luk olololo

Je l' to sad znači da nisam jedina koju miris belog luka zapravo loži... Ili sam se opet ipalila i ispala bolesnik? :)

Je l' to sad znači da nisam jedina koju miris belog luka zapravo loži... Ili sam se opet ipalila i ispala bolesnik? :)

To znači da kao budući magistar farmacije znaš šta je zdravo :) A i nelogični mi prilozi poput pavlaka, senfa, majoneza i ostalog u pljeskavice. Mada ja lično nigde van Leskovca i ne jedem pljeskavice, jednom sam se zajebo u u Smederevu i nikad više.

Nisi, nisi. Miris belog luka je miris mediterana, paste i belog vina, asocira na laki večernji povetarac koji nežno njiše palme i vrele letnje noći pune strasti i požude.

Imam i jedno prigodno meze od pet minuta, čisti afrodizijak.
Sitno iseckati beli luk u plitku ćasu, zaliti hladno ceđenim maslinovim uljem, osoliti pa ostaviti desetak minuta da pusti aromu. Onda se u to umače svež hleb i obilato zaliva nekim dobrim vinom, bogovski.

Jebem vas, sad sam ogladneo čitajući ovo...

Pavlaka, paradajz, urnebes i puno soli.

To znači da kao budući magistar farmacije znaš šta je zdravo :) A i nelogični mi prilozi poput pavlaka, senfa, majoneza i ostalog u pljeskavice.

Agreed. Samo kvari ukus. Recimo, ja, ne znam zašto, iako to možda jeste zdravo, ne volim kada mi stavljaju krastavac ili salatu u pljesku. Prvo salata je nekako bljutava za meso i ublažava mu ukus, a krastavac je, opet nekako ne ide mi uz to...

Nisi, nisi. Miris belog luka je miris mediterana, paste i belog vina, asocira na laki večernji povetarac koji lagano njiše palme i vrele letnje noći pune strasti i požude.

Imam i jedno prigodno meze od pet minuta, čisti afrodizijak.
Sitno iseckati beli luk u plitku ćasu, zaliti hladno ceđenim maslinovim uljem, osoliti pa ostaviti desetak minuta da pusti aromu. Onda se u to umače svež hleb i obilato zaliva nekim dobrim vinom, bogovski.

Umf... Ima ista fora, samo se doda i malo peršuna. Kao tako je dobar prilog uz ribu malo blažeg ukusa poput oslića.
Ali za taj deo o afrodizijačkim moćima, znači nisam izmislila, nek mi priča ko šta hoće, mene taj miris luka u svakoj mogućoj formi strahovito nahrnji. Stvarno ima šmek.

Loj

A daj brate, došlo mi da pegliram po stolu!

Jebem vas, sad sam ogladneo čitajući ovo...

E tu ti je velika greška. Ti si tek sad ogladneo, dok sam ja recimo stalno gladna, koliko god se nakrkala kao prase. Tek tad može lepo da se uživa u hrani. ;)

Smorena ti imaš podstanare lolo

Smorena ti imaš podstanare lolo

Jedino ako si mislio na pantljičaru, to nisam sigurna da l' imam, jedem neoprano voće i povrće (mada i oni seru sa tim preterivanjima)... Poslušaj me, već smo raspravljali da bi mogao malo da se ugojiš. ololololo

To, LOL! Ja nekad kupim tri pljseke, izvadim hleb i krknem samo meso i luka. Hleb oće da kvari ukus... A i smanjile se pljeske ovih godina... Za Leskovac ne znam. U BG i ZR jesu. :(

Kečap, urnebes najbolja kombinacija, ako nema urnebes onda ljute tucane paprike i kečap.

Kečap, urnebes najbolja kombinacija, ako nema urnebes onda ljute tucane paprike i kečap.