Prijava

Бар не би било пса луталица. :)

Na Novom Beogradu oko kineskog tržnog centra ih i nema...

Ех, да има више кинеских тржних центара. :)

Šta misliš, da li bi bilo neko jagnje lutalica oko srpskog tržnog centra u Pekingu?

Ova tema mi se mnogo sviđa, ne znam kako sam je tek sad skontao. Ja sam svaštojed, jedem sve što mi dođe pod ruku. Mislim da treba imati hrabrosti i postati vegetarijanac, ja planiram već dvije godine, pa nikako. Mislim da ću stalno biti gladan, jes da sam i ovako stalno gladan, jer mi je metabolizam sjeban skroz, svario bih i kamenje da pojedem.
Ja se stvarno divim vegetarijancima.
Glavni razlog zbog kojeg bih ja postao vegetarijanac je da ne moraju da se rokaju životinje da bih ja imao šta da žderem. To ne bi pomoglo baš mnogo,jer je svijet pun mesojeda, ali bi pomoglo meni da se bolje osjećam.
I sve je to tako divno i sjajno dok ne sjednem za sto i vidim pečeno pile, ili kad pečem prase na ražnju, e tu se lomim i stalno sam na strani mesojeda.
Još jedan razlog je što je hrana za nevegetarijance mnogo pristupačnija, bar ja tako mislim. Mislim, ja nemam vremena da tražim adekvatnu zamjenu za pljeskavicu, ćevap, šniclu. Treba mi nešto da me drži sitog, bar nekoliko sati, a obrok bez mesa to radi jedva 2 sata. Ribu ne računam kao meso, jer i poslije nje brzo izgladnim.

Ja se hranim slicno kao Natnat samo sto ja jedem hleb (crni) ali u malim kolicinama.
Nemam nista protiv vegana nek se svako hrani kako mu najvise odgovara.Jedino me nerviraju oni bezobrazni vegani koji tripuju da time sto izbegavaju meso spasavaju planetu i jos napadaju ljude koji se ne hrane i ne razmisljaju kao oni.

Мора постојати ланац исхране. Ако не будемо јели свиње, кокоши, краве и остале домаће животиње оне ће завладати светом! Сами смо их створили, а да нисмо ни били свесни претње која вреба ако престанемо да их прождиремо. Морамо стати у крај тим домаћим животињама које се контролисано разможавају за рад наших пуних стомака.

Иначе сматрам да је човек сваштојед и да треба да једе свега и свачега. Барем, упоређивањем физиологије и анатомије и морфологије дигестивног тракта са другим представника животињског царства можемо бити готово 100% сигурни да смо сваштоједи. Лепо је сматрати да је живот свет и да га не треба одузимати, али исто тако не могу изузети из вида чињеницу да се јести мора и да је цело животињско царство препуно лова и сличног.

Интересантно ми је исто да вегетеријанци деле живи свет на животиње и биљке. Да сад не улазим у оне хајтек поделе од 11 царстава задовољићу се оним стандардним од 5 царстава.
Царсвто гљива ми је интересантно за вегетаријанце. Обично их сматрају биљкама, док не знају да има и покретних и грабљивих врста које су много сличне животињама, а опет одлучују да их једу.
А некако ми је лицимерно да кажу да је ок јести живе биљке (или то нема "живот"), а није ок јести животиње.

Jedem mrtve životinje i boli me kurac.

Јок, ћу да берем шницлу са живе свиње...

Pokušao sam ja da jedem žive, al umalo bez zuba ne ostadoh...

али некима је сврха живота да буду поједене.

Gluplju stvar davno nisam čula.Ne postoje životinje koje su za jelo i koje nisu za jelo, to tako nebulozno zvuči. Postoje životinje kojima se hranite, a to se dogodilo igrom slučaja, one nisu stvorene zbog vas.

Inače, pretpostavila sam da će jedna ovakva tema da ima tipične standardne ograničene komentare od ljudi koji su o vegeterijanstvu verovatno samo čitali na vikipediji. Naravno, uz to dolaze i klasična proseravanja, "smešne" opaske ( koje su rečene jedno milion puta do sada, ali izgleda da masi ipak ne dosade) i, naravno, nebulozne informacije.
S obzirom da su svi ljudi manje-više isti, ovakve stvari se dešavaju i u stvarnom svetu (bar meni), uz sva prateća pitanja tipa da li ne jedem životinje zato što ne volim meso ili mi je žao životinja (kao da je nekog briga).

U suštini, ne bih ja tupila mnogo, dosta sam pričala o vegeterijanstvu na vuki. Ako nekoga zanima bilo šta o vegeterijanstvu može da me pita, možda se desi da znam odgovor. Pričala sam dosta sa ljudima koje to zanima, pošto svi misle da je u pitanju neki neviđeni napor odreći se mesa, ali ništa nije teško, jedino je teško odreći se navika...I mirisa, on u početku može baš da jebe u mozak, posebno ako ste gladni...

ophidia, zbog čega si postala vegetarijanac? Uvjerenje ili?

То то, опхидија, чекала сам те овде! хихи :>
Ја планирам да избацим месо, већ данима га једем у најминималнијим могућим количинама. Али, не зато што сам неки добротвор и тако то, чак и немам кућног љубимца, нити ми се то налази у листи најбитнијих ствар на свету. Него, једноставно, човек не треба да једе лешеве. Баш то што ти пише на профилу. Лешеви човече. То се једе у најгорим приликама, кад ти не преостаје ништа друго, кад си приморан да живиш као животиња.
Тек кад постим или неко време не једем месо, сконтам колико месо уствари базди. А како и не би баздачило кад је то цркотина. Нешто мртво. Што би појеле муве и црви, да их ниси предухитрио.

Fuj milice, id u kurac :)

Па и биљке кад се распадну базде као твор.
Сваких месец дана извучем из фрижидера неки стари купус (иначе, једем свеж купус као ненормалан) што га нисам појео до краја и 'оћу да бацим пеглу колико то базди, јеботе. Још се претвори у неку говњиву, аморфну масу.

Pa nema ništa ljepše od mrtve svinje! Čvarci, kobasice, slanina....Od povrća volim samo sarmu.

Да се не лажемо, ја не пропагирам вегетријанство зато што тамо неко убија животиње да би мене нахранио. Не убија због мене. Убија да би зарадио. Ја лично никад не бих могла да убијем та бића и ту се све моје саосећање са животињама завршава. А индрустија меса је сувише посредан процес у односу на мене и ја ту немам директног утицаја, као ни свест да се ту кољу животиње.
Али, кад пипнем месо, загризем га, итекако имам свест да једем лешину. Да сам лешинар, са те тачке гледишта, само мало срећнија што се нисам нашла на тањиру уместо тог створења. Јер јести толике количине меса које се једу данас постаје животињски.

Ја бих, вала, врло радо убио животињу кад не би имао ко то да уради уместо мене и кад бих био гладан.

Јебига, не бежим од тога да сам животиња и ја.

Moj tata kolje pilice, koje uzgajamo za porodicne potrebe :)

Ja koljem piliće i pomažem starome u klanju jaganjaca i svinja.