Prijava

Uplatila i ne pada mi na pamet da pišem Vukajlija jer nikakve šire akcije, a ni nešto zainteresovanih nije bilo. Pisala ime deteta kao što uvek i radim.
Moja i suprugova namera je bila da on ode jer kao majstor za skoro sve zanate, čime se inače i bavimo, više vredi nego neka kinta.
Desilo se sledeće na poziv tamo nekog štaba u opštini javila se nadležna D.M.M. i rekla da oni nisu zainteresovani za majstore-pojedince nego ekipe pa ako mogu da obezbedim ekipu da i dođemo. Ja ne mogu da obezbedim ekipu tako da nam nije palo na pamet dalje pregovaranje u tom pravcu.
Kraljevčani su odlični ljudi, s njima sam se na faksu družila, žao mi je što im se ovo desilo, a budala i idiota koji će koristiti neku situaciji uvek je bilo i biće i to je nus-pojava ovakvih katastrofa.
Milosrđe je uplatiti bilo šta jer sve što je njih zadesilo sutra se može desiti upravo nama ostalim.

Uplatila i ne pada mi na pamet da pišem Vukajlija jer nikakve šire akcije, a ni nešto zainteresovanih nije bilo.

Ja sam samo predlozio, posto nije imalo neki odziv, ocito da je predlog glup. Bitno je da i tema bude ziva, ljudi zaboravljaju brzo.

Žešće glup, moram se složiti:)))
Hajd se mi dogovorimo da kad god vidimo da je ova tema otišla da je nađemo i vratimo.
Eto, to je konstruktivniji predlog, da ljudima non-stop skrećemo pažnju pa sad...jbg

Ja sam samo predlozio, posto nije imalo neki odziv, ocito da je predlog glup. Bitno je da i tema bude ziva, ljudi zaboravljaju brzo.

Nisi ti, Jericho, kriv što je tema pala u zaborav. Ljudima je zanimljivije da se jebuckaju po neozbiljnim temama nego ovo.

Nego, da podelim sa vama utiske. Ispostavilo se da sam dobro uradila što sam vam rekla da ne uplaćujete ništa opštini. Prošle nedelje otkrivene su neke muljaže i svi radovi po školama su tada obustavljeni ili sprečeni dok se ne otkrije ko, kako i koliko.
Što se škole "Vitanovac" tiče, situacija je nevesela. Lično sam poslala skoro pa 200 mejlova, što ambasadama, što gastarbajterima, što humanitarnim organizacijama. Prc! Od tri osnovne škole iz Preljine, Prokuplja i Novog Sada dobili smo donacije, nastavni materijal i poklone za decu, uglavnom poslednja dva, ali bismo zahvalni do neba i da su doneli po 100g kafe, jer su se bar setili. Kad to kažem, mislim na lokalne medije ovde, koji ne jebavaju Vitanovac i sanaciju i izveštavanje, samo zato što smo se organizovali, te poslali decu po okolnim selima da ne gube nastavu, dok su tri gradske škole na svim kanalima, i one sa većim oštećenjima, i one sa manjim.
Ne znam šta da vam kažem, ogorčena sam. I pizdim na Kraljevčane i ove sa strane koji koriste i ovakve neprilike da "uštede" za letovanje, zimovanje, vikendice, deci za studije u inostranstvu. Možda je trebalo jače da drmne, pa da odemo lepo svi u pičku materinu.

Ja sam to vec drugi put uradio, ali mora redovnije.

Elem.
Par škola u NS skuplja donacije i šalje u Kraljevo. Nije obavezno, ali uglavnom ljudi donose. Jedna osnovna škola je već dve pozamašne donacije poslala, a kod nas se prva prikuplja. Rekli su nam i da možemo da uplatimo ako znamo nečiji račun direktno na njega.
Da znate da niste zaboravljeni :) Da ne organizujemo i neka čudesa za decu iz Veternika, mislim da bismo uspeli i malo više da skupimo, ali šta je-tu je. Drž'te se :)

Jesu u Kraljevu svi pod krovom večeras kad pada prvi sneg?
Oživljavamo temu.

Videh sinoć na Studiju B da je opština Vračar rešila da da pare za obnovu osnovne škole u Vitanovcu. :)

Jeste, Tetka, Vračar će da finansira i vrši sve radove oko sanacije, a nama posle ostaje ono sređivanje, krečenje i ostalo. Inače, oni su se još u startu ponudili za to, ali su zle duše pustile buvu da je OŠ "Vitanovac" nabudžio cifru koja je za to potrebna, te da te pare treba da odu na drugu stranu, tako da zamalo da ostanemo bez te donacije. Međutim, Vračarci su se ubrzo uverili da se radi o alavcima koji bi da te pare prisvoje za sebe. Došli su i na licu mesta videli oštećenja. Sve se dobro završilo, tj. tek treba da počne.

http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=4610
http://rtv.rs/sr_lat/drustvo/tadic-posetio-kraljevo_249211.html
evo juče predsednika (da bampujem malo temu). napravili jednom čoveku kuću i odmah se hvale. pored ovih kojima se pravi nova kuća, veliki je problem za ljude koji su konkurisali za novu kuću pa su odbijeni, a zauzvrat su dobili oko 1000 eura za sanacije, jer kada bi krenuli normalno da saniraju kuću morali bi minimum još toliko da izdvoje iz svog džepa a kuća će im opet biti razjebana. zbog tih papira i ostalih sranja, moja drugarica iz odeljenja već 5 meseci ne sme da uđe u kuću po stvari, jer ima neke probleme oko papirologije pa je zeza država. 3 srednje škole od ukupno 7 (ja mislim) časove održavaju u minimum dve ili 3 škole, a kažu da će trebati minimum oko 50 hiljada da se saniraju, a po 10 hiljada eura samo za projekat tako da će se vratiti da u stare škole verovatno za nekih 5,6 godina, ne znam zašto tadić nije to posetio... sa druge strane, srbi stalno koriste priliku da nacrne strance i da kažu kako oni ništa ne valjaju, a nikad ne gledaju svoje političare koji nisu uradili skoro ništa, koliko su mogli, a to najbolje znaju oni koji su iz kraljeva. dakle, čuo sam da je neka nemačka organizacija (pojma nemam ime, nisam upamtio kad mi je ćale reko) napravila par novih kuća, pa onda izrael je napravio jednom liku iz mog naselja gajbu, tj finansirao, mada se oni ne slikaju za medije ni procenat koliko kraljevački gradonačelnik...
a koga zanima može da pogleda i ovo: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/146683/Uga%C5%A1en+po%C5%BEar+u+zgradi+Skup%C5%A1tine+u+Kraljevu.html
taj požar je bio za božić, kada u zgradi opštine nije izazvana velika šteta ali su izgoreli nalozi za isplatu ljudima oštećenim za vreme zemljotresa.. samo još jedan primer u koliko bolesnoj državi živimo. i ne mogu a da se ne setim pandura koji mi je reko ''SKLANJAJ SLUŠALICE, ide predsednik'' juče kad je tadić trebao da prođe kroz moje naselje, kao da sam gluv, ako imam sluške u ušima... i to su ga obezbeđivali tako da na svakih 10 metara ima po jedan pandur, a kolko je bio sjeban saobraćaj bio možete samo da zamislite. :D