Чачанизација

  1. Da nisi mislio na smeće u bukvalnom smislu, pronašla bih se. :D

    Ko je tebe deponovao u Uzice :)))

    Predlazem da se odrzi trilaterlani sastanak izmedju Uzicana, Cacana i ovih iz Pozege (to su Cacani koje su Uzicani kolonijalizovali ) odrzi u velnes centru u Ovcar banji, svako neka ponese kupace gace.

  2. Moze sta god, samo da se Cacani okupaju, nijedna cena nije previsoka.

  3. Hoćete li doći zaprežnim vozilima ili ???

  4. Ne, ne treba da dolazite po nas, mi cemo autima.

  5. Da slomimo jezicke barijere i da bi smo se bolje razumeli sa Užičanima sa leve se strane nalazi njihov a sa desne nas govor.

    Užice<>Čačak

    Ček – čekaj

    Jes – jeste

    Jok – Ne

    Nek – Neka

    Nemo – Ma nemoj

    Numem – Ne umem

    Oli? – Hoćeš li? (ovo skraćenje vuče korene iz Crne Gore, ali se puno koristi u Užicu)

    Nasce – Nastavnice

    Našče – Nastavniče

    I dalje radimo na (savladavanju-savlađivanju) jezickih barijera sa Uzicanima pa u tom smislu nastavljamo.

    Skraćenje reči sa na s, koje je vremenom prešlo na z :

    „Ček da siđem zbrda“ – „Čekaj da siđem sa brda“

    „Ja se zimi grejem zdrvima“ – „Ja se zimi grejem na drva“

    Užice<>Čačak

    Didem – Da idem

    Duzmem – Da uzmem

    Dučim – Da učim

    Dubijem – Da ubijem

    Dizađem - Da izađem

    Duradim – Da uradim

  6. Plazma_keks

    Hoćete li doći zaprežnim vozilima ili ???

    Pobeda :D

  7. Ček – čekaj

    Jes – jeste

    Jok – Ne

    Nek – Neka

    Nemo – Ma nemoj

    Numem – Ne umem

    Oli? – Hoćeš li? (ovo skraćenje vuče korene iz Crne Gore, ali se puno koristi u Užicu)

    Nasce – Nastavnice

    Našče – Nastavniče

    Ne fejluj, ovo se koristi po celoj Srbiji...

  8. Plazma keks = nivo humora u Cacku.

  9. Jericho = nivo humora u Užicu.

  10. Него, био сам данас у Чачку, леп град, нема шта...

  11. Izvalio sam, Plazma je Zezator. Tako los humor kao sto je Zeki imao, tesko je ponoviti, pa cak i u Cacku. Krivim sebe sto mi je tako dugo trebalo, ali ipak, nikad nije kasno!

  12. Mi kad smo išli na utakmicu u Užice svi su skandirali- Ercovske pičke, ja sam bio prosto začuđen. ohoho

  13. I oblik lake konverzacije izmedju dva mlada Uzičanina koji studiraju u Beogradu.
    Buduće vreme:

    Student1 : „Sutra idem Užice“ (Pravi Užičani NIKADA ne koriste dva slova u, jedno pored drugog.)

    Student2 : „Extra, spiči jednu kompletaru i za mene“


    Karakteristične kratke reči : EVE, ENE, ETE

    „Eve ti kilo rakije“, u ekstremnim slučajevima „Nadevo ti kilo“ – „Evo ti litar rakije“, označava davanje.

    „Ene, duga!“ – „Eno je duga!“ ili „Pogledaj, duga!“ – Koristi se pri pokazivanju na nešto.

    „Ete ti, jebalo te ono!“ – Označava davanje, slično kao i kod EVE, ali ljutito.

    „Gde mi je ranac?“ - „Ete ga“ – Označava pokazivanje na nešto.

    " Parnjak" - " Parno odelo" - Parnjak je najbolje odelo, koje Užičani čuvaju za neke specijalne prilike, najčešće vašare.

    "Jebototac" -" Jebao te otac" -Upotrebljava se kada grdiš dete

    "Šnire'' - "Pertle"

    "Meščini" - " Meni se čini"

    "Sagubila se" - "Izgubila se"

    "Šuškolu " - "Hoćeš li u školu " Ova im je najača ....hahahahahahahah "Šuškolu " hahahahahahahahaha
    hahahaha zabole me vilica hahahaha.

    "Siđelica" - "Usedelica" - Žena koja je napunila više od 30 godina a nije udata

    "Šta se to krtoliš" - Šta se smeješ

  14. Plazma Keks, kad ces izvaliti da se to koristi po celoj Srbiji a ne samo u Cacku?

  15. Možda u tvojoj vukojebini :D

  16. Pusite ga bre! Kosjeric najjaci!

  17. Jericho i Dzankee istina je da poticete iz komunjarskog grada (Titovog Užica) ali ne morate se ponasati kao komunisti i na ovom forumu, i odmah vredjati i optuzivati me da sam ranije imao neki drugi nalog...itd..vidi se datum registracije u profilu.
    Ako vam nije tesko, pogledajte kroz vasa komunisticka sočiva datum reg.u mom profilu.

    Onakav govor je karakteristican samo i iskljucivo za Uzice jer u ostalim delovima Srbije mozes cuti poneku rec - recenicu sa onog spiska, ali ih samo u Uzicu mozes cuti kroz 5-10 minuta neobaveznog razgovora sa bilo kojim Uzicaninom9uzicankom), bez obzira na starost.

  18. Izvinite, Užičani, ali za razliku od vaše kolibe, ja svoju mogu naći na Google Earth.

  19. Pekki

    Možda u tvojoj vukojebini

    Ta vukojebina ima vise stanovnika od Cacka :))))

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.