Zakon o pušenju: ZA ILI PROLIV

  1. Пушачи дискриминишу непушаче

    Да,али пушачи нису наплаћивали не пушачима то што ови не пуше,док је сада обрнуто.

  2. Да,али пушачи нису наплаћивали не пушачима то што ови не пуше,док је сада обрнуто.

    Па, наплаћују се поједине активности (које се препознају као шкодљиве по околину), а не НЕактивности. :)

  3. samo da napomenem..bio sam u sistemu totalne zabrane pusenja...nije lose..cisto je i sve to...i meni kao pusacu apsolutno ne smeta...malo je sranje recimo kad uzmes pivo...i onda da bi zapalio cigaru odes van lokala da zapalis..to mi malo sranje...al ajde...poenta je da se izgubi neki duh...nekako se oseti sve prazno...osamljeno...nekako ..mrzim sve oko sebe..svi mi smetaju...jednom sam na jednom aerodromu slucajno nakon poduzeg vremena naleteo na lokal sa dozvoljenim pusenjem...(do tada su svi bili manje vise prazni i uglavnom je sedelo po dvoje troje ljudi koji su tu bili na casak i cao).....o.O..lokal je bio pun...puncijat..svi su pricali..smejali se..gledali bejzbol..pili pivo...i bili otvoreni za caskanja sa svima...

  4. Човече... Педери се изборише да се јебу и то колективно по Кнезу, Теразијама, СКЦ-у, а гледајте шта нама хоће да ураде

    Gde su se j**ali, šta pričaš? Samo su prošetali. Niko ne brani pušačima da šetaju. :P :D

  5. Ал пази,закон о пушењу не би био лош да је у питању брига за здравље,него је ово још један цигански потез државе да покупи још коју кинту у буџет,јер је све спискала што је добила од ММФа.

  6. Kao bivsi pusac podrzavam zakon. Nepusaci su silom pusili ono sto ne zele da puse. Jes da je ovo sto napisah dvosmisleno, ali ima tu neke drazi...

    Ljudi Srbija "posluje" sa -45.000 glava godisnje, ako ce to bar malo da nas spase (a trebalo bi) podrzavam.

    Pusenje je ruzna navika, mada i danas sanjam kako pusim... cigarete.

  7. najjaca je ona baba u irskoj ili engleskoj sto je registrovala kafanu kao institut za ispitivanje duvanskog dima....trazi se karta vise za lokal...svaki zakon ima rupu...tako da kontam da mi kao najveci pronalazaci rupa u zakonima necemo imati problem

  8. Џими имаш кафане где имаш просторије за пушаче и непушаче. Ту нису криви пушачи већ власник кога заболе курац за то да ли неко пуши или не.
    Друго, људи често не добију посао јер су пушачи. Зашто? Јер у тој фими нема простора за пушаче.
    А да пушачи угрожавају непушаче је спрдња. Што ти као непушач не кажеш мени да не запалим или да се склоним ако тебе већ мрзи да се склањаш? Можда ја нећу увек да се сетим да питам да ли некоме смета, али увек када седнем на клупу у парку питам човека/жену поред себе да ли смем да запалим. Ово није само мој случај, чуо сам ко зна колико пута некога да пита да ли би ономе другоме сметало да запали.
    Ту неку правду терате да вам смета дим а не можете да кажете неком небитном лику поред вас да угаси...
    О томе да је пушење кул важи само до одређеног доба тако да то изузми леба ти, паметнији си од тога знаш и сам.

  9. Ja se slazem sa time da se zabrani pusenje,u javnim objektima,kancelarijama,kaficima itd. ali bez gluposti kao sto su zabrana pusenja na javnom mestu ili na otvorenom,to je tek glupo.Npr. u francuskoj ne mozete da pusite u parku,na ulici ili pored istorijskih spomenika,kada sam bio u Parizu 2005 secam se da su mene i jos par likova startovali panduri jer smo pusili ispred Luvra,trazili na pasose itd. nisu nam napisali kaznu jer smo bili turisti ali su nas naterali da ugasimo.
    A to sto se tice "poremecenog sistema moralnih vrednosti" imam da kazem da je pre 50-60 godina bili nepristojno biti ne pusac i cak se smatralo znakom bolesti i slabosti.Takodje doktori su ucestvovali u kampanjama velikih proizvodjaca cigareta.

  10. Чек, бре, Џими. Овај закон је толико небулозан као да су написали да ауто ако поседујеш можеш да возиш само по дворишту и евентуално гаражи, уколико је она пространа, јер издувни гасови штете околини. Ово је очигледно још један атак(први код нас додуше) на дуванску индустрију, јер људи праве паре, а осталим комплексашима је криво. Људи, дуван кошта евро кило, и то Вирџинија, најквалитетнија. Ти кад купујеш најјефтинију пљугу од 20 грама плаћаш цео евро, а све то само због јебених акциза и пореза које су државе увеле произвођачима дувана, пичке љубоморне, неспособне да направе кинту. Дуван је како једном од једног паметног лика чух "најбоља забава за сиротињу" и како немају сви код нас средства да се башкаре по граду сваког викенда уз литар текиле, вискија, коњака, да летују на Малдивима и Азурној Обали, зимују на Алпима или не дај боже Аспену, зашто нам се не дозволи можда и једини вид забаве? Пичке распале, јебо вас и онај ко вас је довео на власт и омогућио да ми доносите којекакве ретардације од закона.

  11. Сви ви који подржавате закон који донесе држава Србија:
    Немојте се чудити ако једног дана у свом ВЦу затекнете мајстора како монтира бројач гована јер,забога,и то трује околину!

  12. jednom sam na jednom aerodromu slucajno nakon poduzeg vremena naleteo na lokal sa dozvoljenim pusenjem...(do tada su svi bili manje vise prazni i uglavnom je sedelo po dvoje troje ljudi koji su tu bili na casak i cao).....o.O..lokal je bio pun...puncijat..svi su pricali..smejali se..gledali bejzbol..pili pivo...i bili otvoreni za caskanja sa svima...

    Помислиће неко да се непушачи не смеју, не гледају бејзбол, не пију пиво, затворени су за ћаскања... :))

    Ал пази,закон о пушењу не би био лош да је у питању брига за здравље,него је ово још један цигански потез државе да покупи још коју кинту у буџет,јер је све спискала што је добила од ММФа.

    Докторе, извини, али то је мало кратковидо тумачење. Пребаци на прву страницу и види шта је написао Јуродиви. Да, у прво време ће корист да има само држава убирањем казни. Али, у догледно време, након 10-15 година, почеће то знатно да утиче на смањење броја пушача, а самим тим и на целокупно здравље народа. Треба мало сачекати. Што се мене тиче, вреди чекати, само да боже да неко уме да спроведе закон како треба.

  13. da li oni znaju koliko ja volim da mi popuši riba?..a na javnom mestu tek...i oni tako..jebo ih zakon...

  14. Dzimija za predsednika

  15. Помислиће неко да се непушачи не смеју, не гледају бејзбол, не пију пиво, затворени су за ћаскања... :))

    znas sta sam hteo reci..8)
    meni koji ne zivim u tom sistemu sve to bilo...sajens fiksn...a kada sam usao u taj lokal...ko da sam dosao svoj na svome...verovatno je za njih to..birtija "poslednja sansa"...ili vracanje kroz vreme..

  16. А за 10-15 година стандард се неће нимало повећати,али ће само ударати намете!
    Уводимо еврпоске намете,а не уводимо еврпоске стандарде!
    И ко може да ми гарантује да неко од политичке гарнитуре неће после тих 10-15 година красти новац који се убира у име колективног добра?

  17. Dzimija za predsednika

    Јес па да дозволи да гејеви само пуше на јавном месту...

  18. Meni je bezveze što se donose tu neki restriktivni zakoni a ovamo nam cigarete najjeftinije u Evropi. Restriktivni zakoni koji su na snazi kod nas se ili zanemaruju ili tu radi mito.

    Imamo mi i zakon o mobingu i slične stvari koje su samo mrtvo slovo na papiru i doneseni su samo da bismo "uskladili propise sa Evropom".

    Inače sam nepušač, i kad sednem u kafanu sa pušačima pa mi posle toga smrdi odeća, ja je ostavim na terasu da se provetri. I sve kul. :)

  19. Реално, закон у пракси и није спроводљив.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.