Prijava

Е а знап ти кој ти маркетинг треба за то, Данкане морао би и фејзбук да направиш!

Pa ja sam ozbiljan! UA PIZDE! Diskriminacija!

Данхил (црни, а мож' и плави) и Давидов.

Kent4, mada realno serem po pitanju paljenja, mogao bih nesto kulovskije da smislim a ne da se jebem sa ovim plastikanerima punim bojnog otrova.

Ako se vec truješ, treba to raditi sa stilom i kvalitetno!

Pušim vinston lajt poslednjih 5 godina, uklapam se u cenu za dve pakle dnevno i ukus na koji sam navikao.
Inače kad oću da obradujem pluća dozvolim sebi Captain Black, nisu previše skupe za takvu cigaretu-cigaru, a odlične su. Uživajte!

http://video.yandex.ru/users/tltracker/view/91/

http://www.gothamcigars.com/images/captainblack.jpg

Dankane imaš podršku mene i gomile mojih prijatelja zagorelih pušača...mi već par dana razmišljamo o tome....:D

Inače, pušim svaki duvan koji mi padne pod ruku.

Trenutno, Philip Morris, crveni, ubija koliko je dobar. Prije toga Marlboro crveni meki, Laki, LM, Bond...Jedno 2-3 godine duvan, domaći. Pušački staž: 25 godina.

Pušio sam svakakvih sorti duvana i marki cigareta...
Trenutno pušim Marlboro Flavor Plus. Odgovaraju mi pravo. Odličan duvan.

Kada god imam priliku da kupim uvozni Laki - te i pušim jer mi je to vrh cigareta.

Jedne prilike sam popušio Montecristo no.4 reserva, iz one ograničene serije, poklon Raula Kastra diplomatama iz BiH.... I oduševio se. Bolja cigara ne postoji.
U diskoteci sam je zapalio u maniru Roka Sifredija. Neka butra se žalila da joj smeta ali kada sam joj rekao da upravo pušim 200$ i da me zabole kurac što njoj smeta - promijenila je mišljenje o meni. Kasnije sam joj zabo ćunu u pičku al' to je već druga priča...

Cigare palim isključivo Zippo-m. Kupio ja sebi limitiranu repliku iz 1941. godine, pozlaćenog.... Koštao me k'o Petra kajgana. Al' ne žalim.
Imao sam kamaru zipaća ali sam razdijelio. Konj. Umjesto da čuvam za svog nerođenog sina, da se može kurčiti kasnije....

Da ne otvaram novu temu...

Koristite li duvan za motanje?

Kakva je kod vas ponuda duvana za motanje i naravno cijene, da upoređujemo.

U Doboju sam jedino našao hrvatski 'Zlatni dukat' i škilja je ok, samo što je 100gr 5€ O_o.

Ja sam u Novom Sadu najviše viđao Drum i Van Nelle, ovaj drugi je holandski, Drum ne znam čiji je. Pušio sam Van Nelle jedno vrijeme, nije loš. Nisam baš išao po tim duvanskim radnjama da tražim, pa ne znam šta još ima u ponudi.

Cijena Druma je 220 dinara, a Nelle je 250 i dođe 40g u pakovanju.

Van Nelle je odličan, jednom sam pušio, al' najbolji mi je Golden Virginia, samo što to ne mogu naći u ovoj mojoj kasabi....

Ае, да не смарам, ја написах већ да за 16 година дувањења нисам никад мотао, али желим да почнем, тако да знате да са радошћу очекујем сваки ваш пост... Али да се укључим у расправу немам аргумената.

Probao sam u Čanju neke kineske zelene sa ukusom mentola. E to je bilo žešće sranje. Inače Marlboro.

Ja sam motao za vreme bombardovanja, i to je bio neki hercegovački duvan, naravno ništa markirano. Majstoričavi drug, koji je imao peticu iz OTO-a mi je napravio mašinicu, toliko dobru da se cigara motala u potezu...nije bio loš duvan samo što to ja nisam znao da duvanim pa sam... više sam jeo, mislim duvan:)...
E Danc i ja otprilike duvanim 16 godina:), mnogo, u pičku materinu...

A pušite li kalijan? Jebemliga zove li se i kod nas tako...nargila ustvari, ja imam običaj, nije loše uopšte, ovde kod mene to ima u svakom restoranu a i sam sam kupio, pa ponekad zaždijem, duvan je aromatizovan, ukus nekog voća a ladi se kroz, konjak, vino, viski, mleko, vino.

Ko hoće početi sa motanjem mora da eksperimentiše.

Različite vrste duvana sve dok ne nađeš onaj pravi... Meni je GV zasad najbolji, po mom ukusu su i Bali Shag, Mac Baren Vanilla Choice i Van Nelle halfzwaar. Nisam mnogo popušio ovih, možda po 3-4 cigare od svakog, jedino Golden Virginiu sam popušio cijelu kesu i oduševljen sam. Kao što rekoh u gornjem postu - ponuda u Doboju je njesra i moraću do Tuzle, 50km odavde, u nabavku...

Razne rizle, zavisi šta voliš. Svima preporučujem one Rizla+ zelene, imaju otkinute krajeve, lakše se motaju. Nisu pretanke i jedini problem im je slabo ljepilo, ne nužno. Naravno - kupujem male, one king size su samo za granje. Isprobajte sve boje i proizvođače, nađite svoj ukus.

Neki koriste i filtere, nisu skupi, par ćavri 150-200 komada, al' to nije za prave muškarce i odbijam da ih metnem u cigar.

Još se učim da ručno zamotam kako bog zapovijeda pa nekada, kada nemam mnogo vremena, uzmem prazni roler, gotovu cigaru bez duvana, i napravim cigar mašinicom. Al' nije to to. Sam proces motanja je onaj gušt.

Polako prelazim na motanje. Kud popušim manje duvana, kud je jeftinije. A veće je uživanje.

Najbolje je kada mi neko od ukućana zatraži cigaru. Kada im kažem da pričekaju dok im smotam - odustanu. :D

Svima preporučujem one Rizla+ zelene, imaju otkinute krajeve, lakše se motaju. Nisu pretanke i jedini problem im je slabo ljepilo, ne nužno. Naravno - kupujem male, one king size su samo za granje.

slažem se sa ovom konstatacijom.
Ja koristim filtere kad ih imam, kad nemam, pušim bez njih. Ne koristim mašinicu, motam ručno. Jebi ga, vježbom do savršenstva. Mislim da svako može da nauči da mota ručno dok istroši jedno pakovanje duvana.

Пошто је овдашња дискусија давно превазишла саме марке дувана, искористићу прилику да искусњаке са Зипо упаљачима питам за савет. Дакле, купио сам Зипо пре око месец дана. Радио перфектно, пуњен, буџен, сечен фитиљ и све оно редно што се подразумева, али ми је сад кремен буквално закочио! Ни будаком не може да се кресне. Испод кремена налази се део као заглављеног ситног комада метала (који је свакако саставни део упаљача који се вероватно, богтепитакако, померио). Да се издркавам сам или, пак, да носим код тих овлашћених ликова који то раде џабе (тако бар каже у Јузер Мануалу)?

Nosi im, ako je već dž, šta te brigE. Možeš nešto da zajebeš sam, pa šta 'š posle. A ako oni zajebu, daju ti novi :)

Dub, i Drum je holandski duvan koliko znam.

Žnji in Čeins, tvoj novi Zippo je imao samo probni kremen, taj metalni deo jeste sastavni, i samo ti fali novi kremen - prodavnica, 5 komada za 80 dinara, ili obdukcija običnjaka po kući, radiće bilo koji. Ja to nisam znao, pa sam odložio svoj Zippo na 4 godine, misleći da sam ga sjebao... (trenutno koristim isključivo njega, kremen iz običnog upaljača mi je trajao 2 nedelje, ovaj originalni za Zippo šljaka već skoro 3 meseca)

Ja motam American Spirit, godinu dana sam đirao Lucky Strike Madura Leaf (žuto pakovanje), ali je preukusan da bi se pušio...American Spirit nema nikakve dodatke, i skroz bude korektan cigar od njega.