Prijava

E svašta jbt, tema je omiljena marka duvana... 1. Crveni West do pre par meseci bio neverovatno dobar u Srbiji, ne znam šta im bi da ga menjaju... 2. Zlatni Winston - old school, al' ne ide uvek.

Što kaže Vehbija, zlatni winston 100s meko pakovanje...godinama, dok nisu promenili, Laki meko, sada slaba kinta pa West silver ili filip moris plavi

Dunhill FINE CUT crni, dobar je u zadnje vreme...

Drina bez filtera.

Od kako su ovi naši počeli da prave strane pljuge, sve su postale očajne....Pre 6-7 godina Lucky je bio majka, i onaj prvi viceroy crvena pakla..bile su samo švercovane....sad pušim sarajevsku Drinu, najviše mi odgovara...a ubedljivo najbolja pljuga koju sam pušio je Troika, ruske pljuge...letos dok sam bio u Ukrajini samo sam njih pušio ..mnogo dobre pljuge, liče na stari Lucky...a cena im je pola evra i to posle poskupljenja...kažu mi Ukrajinici da su im digli skoro za duplo cene pljuga od nove godine...

http://www.cheap-24h.com/images/troyka_filter.jpg

17 godina druzenja sa Winstonom 100's.

Žnji in Čeins, tvoj novi Zippo je imao samo probni kremen, taj metalni deo jeste sastavni, i samo ti fali novi kremen - prodavnica, 5 komada za 80 dinara, ili obdukcija običnjaka po kući, radiće bilo koji. Ja to nisam znao, pa sam odložio svoj Zippo na 4 godine, misleći da sam ga sjebao...

Joj, utešio si me! I ja sam mislio (ili možda još mislim) da je sjeban. Pazi sad, ipak sam i dalje skeptičan jer imam utisak da mi ovaj manji komad metala na koji naleže kremen nije tako koncentričan u svojoj osnovi kako bi trebao biti. Čini mi se da je nekako mnogo blizu ovog plamenika valjda, kako se već kaže. Kapiraš šta 'oću da kažem?

http://i55.tinypic.com/11r63yw.jpg

Kao da je iskrivljen, deformisan metal, mada ne znam kako je uopšte moguće bez nekog pristojnog alata za mesec dana uništiti nešto tako čvrsto.
I da, originalni Zipov kremen je 80 dindži?

Да имам пара носио бих блиједе левиске, бијелу мајицу, кожњак и пушио јебачки црвени Марлборо, меко паковање, само због:
http://www.filez.st/screenshots/51/390729151_The_Last_Boy_Scout_1991.jpg

А и стварно је одличан цигар.

Winston crveni, obični kratki.

Zipa Žnji, izvadi upaljač iz kutijice, toga oko njega, imaćeš dolje neki šaraf, odvrni šaraf, izvadi tu oprugicu, meti na vrh novi kremen i sve vrati pa zavrni. Probaj kresnuti par puta pa ako si prejako zavrnuo - ti popusti.

A to da šalješ ovlašćenim - jedini servisi koji to rade su u Njemačkoj i u Ameriki. Moraš im napisati molbu na njihovom jeziku, staviti zipaća u kutiju pravac pošta na njihovu adresu. Čekaš onda jedno pola godine dok ti odgovore pa još jedno godinu dok se pozabave tvojim upaljačićem. I onda te oni obavijeste da su popravili i pošalju ti nazad. Možda ga dobiješ nakon šest mjeseci (ako poštar ne napipa pa mazne). Znači ukupno dvije godine cca (naravno, ako poštar mazne onda se puši).

Omiljena duvana marka je drina.... odgovara mi nekako, ali baš...

Ali najljepši cigar koji sam ikad ispušio bio je krdža... Duvan je taj stajao na balkonu, a kiša je padala, i upio malo vlage, a kako nisam imao cigar, ja savijem to... Kako je bio dobar......................

Тамно плави Бест пушим већ годину дана. Пре тога сам пушио свакојаке, Винстон, понекад и неке скупље, кад сам хтео да се изложим. Такозвани Мојте Каро сам пушио две године, добра је пљуга ал поскупела јбг, па сам морао да пређем на јефтиније. Бест ми у почетку био баш јак, некако крџаст, ал сам се навикао. До скоро је био много бољи, сад педесет посто пљуге грађа за брвнару. Од нове године опет поскупљење, па ћу да видим шта ћу да радим, у најбољем случају остајем на Бесту.

Zipa Žnji, izvadi upaljač iz kutijice, toga oko njega, imaćeš dolje neki šaraf, odvrni šaraf, izvadi tu oprugicu, meti na vrh novi kremen i sve vrati pa zavrni. Probaj kresnuti par puta pa ako si prejako zavrnuo - ti popusti.

Хвала! ♥

Meni večeras neki čovjek pokloni kamaru raznijeh vrsta duvana na degustaciju. Oduševljen sam nekim mostarskim mješavinama. Dugo nisam pušio ništa bolje a da je na motanje. A taman sam ukrizirao sa duvanom.

Kad mi neko kaže SVE JE TO ISTO ka' da me po glavi lupi...
Ne znam, ali ja osjetim i najmanju razliku među cigarima

Nemaju ljudi razvijena čula okusa. Il' ne znaju pušit' duvan - ne znam koji im je. I ja osjetim i najmanju razliku. To je ono što ljudi puše onako, čisto da puše.
A mi trve pušači ganjamo aromu. Pa kad ubodemo - te pljuge i pušimo. Makar bio i VEK.

EDIT: kad smo kod VEK-a, znao sam jednog čičona koji je dimio isključivo VEK. Bio je dobrodržeći, pio skupa pića, imo merced'sa novog, ogromnu kuću, sve u Njemačkoj zaradio, al' čadio isključivo VEK. Kaže - odgovara mi aroma, volim taj duvan, imam para za davidof al' VEK je VEK.

Mi imamo neku Drinu, ali markica crnogorska, meni baš odgovara, jeste da smrdi ljudima okolo, ali me zabolje, meni je super, i jaka je i sve.... Mada je i jeftina, 70 centi košta.

Pa ko je proizvođač?