Prijava

Имао сам обичај да са 2-3 другара почем дебату око ствари око којих је бесмислено дебадовати, ако се посматра са рационалне стране. Дебатовали (дебитовали лол) смо крајње озбиљно из форе. Испадне врло интересантно неки пут.

Реко да пробам овде на форуму где има доста грла стоке и да видимо како иде. :П

Тема је:

Да ли је крокодил зеленији или дужи?

Ја ћу стати на зелену страну и почећу са првим аргументима. Нека следећи настави на мојој страни или на оној другој.

Све постове који су озбиљни ће бити цитирани у првом посту, пошто ће кило вас спемовати. Ајде да видимо шта може да се уради

ЗЕЛЕНИЈИ

Ен_Доттер:

Ја сматрам да је крокодил зеленији него што је дужи. Крокодил је зелен и по дужини и ширини и висини, док је дугачак само у дужину. И поред тога што коефицијент зелености није подједнак по целом телу када се све сабере испада да је стварно краћи него што је зелен.

Стоји чињеница да је дужина квантитативна величина, а боја квалитативна. Знамо поуздано да је квалитет увек у предности над квантитетом, сем у случају огромног кванитета. Али колико год да је квантитативан, крокодил је квалитетан јер се од њега прави скупоцена роба у малим количинама. Зеленији је!

Ај да ово уврстим:
reme

ako se kreće velikom brzinom jedinica za dužinu se skraćuje.... Dužina nije bitna, širina je bitnija.... Al su zato gušteri zajebani (mali ali tehničari).... Najopasniji otrovi se drže u malim količinama.... Zaključak krokodil je crveniji nego što je širok

Ognjenpet

Ako je kraći ili duži par cm on je jednako zelen. Dužina je relativna zelenilo ostaje. Zeleniji je

ДУЖИ

musssashe

alji ako ga merimo po duzini i iznutra....(necu da kacim sliku) ....onda je duzi...osim ako nije pasao trave pre toga

alji

znao sam da sam siptar

mylyca

Ajde ovako. Ja sam za dužinu.
Replika na prvi Doterov argument - možda jeste zelen u svim dimenzijama, ali bi sigurno bio manje zelen da je manje dugačak. Što znači da količina zelenila zavisi od dužine, a ne obrnuto. Bar po tvom argumentu ne može biti zeleniji nego što je duži.
edit: u, može, ako je tovni krokodil.
Aj onda da izmenim ono što sam tela reći. Ako je kraći, onda je manje zelen, ali ako je manje zelen ne mora biti kraći. Tako da, svakako zelenilo zavisi od dužine, a dužina ne zavisi od zelenila.

Ognjenpet

Uzmimo da je duži od aligatora a isto zelen. Znači duži je.

Uzmimo kitu npr. Nikad niko nije reko da je kita crvenija nego duža. Znači krokodil je duži

Ali je duži cijelom dužinom, dok se zelenost smjenjuje u nijansama, tako da je diskutabilno koliko je i kako zelen

Сећам се овога из часописа Тик-Так. Како сам волео то кад сам био клинац.

daj sliku krokodila moze neko da pomisli na na pr. kajmane a oni nisu uopste zeleni....cuj mene plavi...zeleni...

e da imaju stomak koji nikad nije zelen a jeste dugacak, to valjda umanjuje zelenilo bar 50%....

Чек, чек. Ти си ми некако заузео неутралну страну или те не разумем. Нигде не истичеш једну од особина експлицитно. Ај мало преформулиши :П (има нас (мене) и глупих овде)

ЕДИТ: Било упућено смарку.

Ali je duži cijelom dužinom, dok se zelenost smjenjuje u nijansama, tako da je diskutabilno koliko je i kako zelen

Шта мислиш, док те гагујем, је л' ти фаца мења нијансе?

Шта мислиш, док те гагујем, је л' ти фаца мења нијансе?

Pa sudeći po tebi, mislim da mijenja i moja :P

a duzina i iznutra???? a da ga izvrnemo?

Ајде љуиди озбиљно. Може да буде добро само ако се активирате :Д

sve zavisi od posmatrača.... Ako si daltonista duži je.... Ako nisi valjda je zeleniji. Ako si u zoološkom vrtu imaš dilemu, jer možeš dugo da razmišljaš o tome.... A ako si u nekoj baruštini boli te baš, važno da si brži od njega....

jeeeejjjj debata krokodil

ahahahahahahahahahahahahha

reme објаснио како стоје ствари :))) са моје стране крокодил је дефинитивно дужи јер боја није неки пресуђујући фактор када дотични крене ка теби са намером да ти зубима изврши инспекцију по утроби :)

Ajde ovako. Ja sam za dužinu.
Replika na prvi Doterov argument - možda jeste zelen u svim dimenzijama, ali bi sigurno bio manje zelen da je manje dugačak. Što znači da količina zelenila zavisi od dužine, a ne obrnuto. Bar po tvom argumentu ne može biti zeleniji nego što je duži.
edit: u, može, ako je tovni krokodil.
Aj onda da izmenim ono što sam tela reći. Ako je kraći, onda je manje zelen, ali ako je manje zelen ne mora biti kraći. Tako da, svakako zelenilo zavisi od dužine, a dužina ne zavisi od zelenila.

http://www.animaldanger.com/images/crocodile.jpg

Да се разумемо... Дилкроко пре свега уопште није зелен.
Значи, дужи је.

ne može biti zeleniji nego što je duži.

MOže ako je u travi

e Džimi Džimi sve je to relativno, zavisi od toga kako gledaš.... I sve zavisi od krokodila, evo na primer LaCosta je zeleniji.... A ovaj tvoj ima neku nijansu možda zelenu,mada i dalje stojim pri tome da zavisi od situacije.... Ako ga sretnem u nekoj baruštini to će mi biti apsolutno nebitno

Zavisi od ostalih krokodila.