Prijava

Препуна сала, наравно млађа публика и галама углавном, али, код сцене кад Џордану донесу опрему и кад почне да тренира, биоскоп се умирио, само Флај лајк ан игл...
:))
Супер је тема, доста оваквих сећања имам, иако се то дешавало пре 14-15 година...

Lepa secanja...prvi film koji sam kao klinac gledao je bio Mikrokosmos, o insektima, matori me vodio. Posle toga sam isao cesto, gledao hitove, dok cela prica nije zamrla sa pojavom filmova na kompu, a bioskop bio zatvoren. Najlepse secanje su verovatno odusevljenje i aplauz publike posle neke mocne scene...

Била је тако лепа тема, као тог биоскопа мрак...

Moj prvi odlazak u bioskop bio je sa nepunih jedanaest godina. Pre toga, kad se pomene neko bioskopsko prikazivanje, zamišljao sam samo jedno ogromno platno kome strane ispadaju iz vidokruga tako da moraš da pomeraš stalno glavu levo, desno da bi video svako dešavanje. Bioskop sa izjednačavao sa pojmom svemirski brod, jer stvarno, kako god zvučalo, meni je odlazak u bioskop bilo nešto što veličanstveno, nešto što nije dostupno svakome. Možda su me čak moji vodili u bioskop još dok smo živeli na Kosmetu, ja se toga ne sećam. Ali ipak mislim da nisu. Moji nisu neki filmofili, pa su onda verovatno išli u bioskop dok su se muvali, a tada ja nisam bio ni u planu. Te 2004. davala se "Pljačka trećeg rajha". To je bio prvi film koji sam pogledao u bioskopu. Vodio sam dve drugarice na projekciju, sedeli smo na prva tri sedišta do vrata, u podnožju, ja sam bio između njih dve. Ako me sećanje ne vara, mada to pamtim kao kroz maglu, sala je bila prilično popunjena. Ono čega se sećam je da sam bio ispunjen neizmernim osećajem zadovljstva kad sam izašao iz sale, ne zato što mi se Bog zna koliko dopao film već zato što sam ja, jedanestogodišnjak, otišao sam u bioskop i to sa dve drugarice, i što sam uopšte skupio hrabrost da ih pitam krenu sa mnom.

Posle su naravno krenuli brojne redovne posete bioskopu. U Kruševcu, imamo dva bioskopa i na sreću, oba rade."Evropa" je daleko lošiji i slabije opremljeniji bioskop od bioskopa "Kruševac" ali kad god se daje neki film nikad mi nije važno koji je bioskop u pitanju, bioskop je bioskop, ima posebnu draž i mnogo je više od pukog gledanja projekcije.

Kod nas se bioskop urušio, pa ga onda još malo dotukli '91. i tek su ga opravili prije nekih 4-5 godina, ali bude godišnje 3-4 projekcije. Bio je jedan privatni, kad se pojavio Titanik, tada je red za ulaznice bio nekih 100 metara, a možda i jače. A po završetku filma sve ribe cmizdre a likovi ih kao tješe što se onaj utušio, bem ti miša, al je taj Di Caprio faca.

Gledao sam Heavy Metal u bioskopu sredinom 80-ih, odusevio sam se jer su Dusko Dugousko i Diznijevi junaci bili jedini vid crtaca koje sam poznavao.Da ne spominjem da sam imao erekciju u bioskopu prilikom gledanja.

Занима ме да ли неко можда зна да ли у Београду постоји биоскоп који пушта старе филмове? Неко ми је причао да је гледао "Седам самураја" у неком биоскопу, а ја га нажалост нисам слушао пажљиво, па не знам како се зове тај биоскоп. Желео бих да видим какав је доживљај гледати црно-беле филмове у биоскопу.

Srušili su stari bioskop u Podgoricu, sad ima samo u Deltu, dva njih, 3D i obični (osim ako ovaj obični nisu zatvorili), ni u jedan od ova dva iz Delte nisam bio a u Kino kulturu nekolko puta. Fino je bila Kino kultura, stari bioskop, stvarno je imao taj šmek, prokleti bili što ste ga srušili da bi napravili više parking mjesta... Serem, stolicu su bile maksimalno neudobne i likovi bi ponekad zatvorili vrata da ne moš poć u vece pa si mora da se snalaziš za pišanje (ja pišao u flašu od piva).

Ima i KIC (Kulturnu umjetnički centar) bioskop ali oni puštaje nekake umjetničke filmove koje ako oćeš da gledaš moraš da budeš nadrogiran ili hipi-hipster tako da sam to bolje zaobišao ja.

Volim bioskop. Prvi film kog se sećam, a da sam ga gledao u bioskopu je "Nebeska Udica", 2000. godine, čini mi se u Akademiji 28. Posle toga sam često gledao filmove, najčešće u Domu Sindikata, par puta u Takvudu, par puta u Kozari i Odeonu neke domaće filmove, ako se dobro sećam, u skorije vreme sam bio par puta u Koloseju. Ne znam. Upravo sam pogledao ima li kakvih projekcija ovih dana i shvatio da pola bioskopa uopšte ne radi. Dugo nisam bio u bioskopu. Ima par meseci. I baš mi je krivo zbog toga. Šta znam, sad neke specijalne događaje, dešavanja nemam, ali eto volim da odem u bioskop, čak i banalni filmovi mi budu interesantni tamo, ili je to možda samo atmosfera.
Od kad su otvoreni ovi bioskopi u Ušću i Delta Sitiju, sve mi se čini da samo Takvud, Dom Sindikata i tu i tamo Akademija 28, mogu da ih isprate. Šteta. Ostali su zamrli.
Inače u KST-u se često organizuje gledanje starijih, kultnih filmova ili ne toliko kultnih na platnu, koliko ja znam, moraću neki put da odem, da vidim kako to izgleda. Kao neki mini bioskop.

Šta znam, fali mi neki odlazak u bioskop. I u pozorište mi se ide. Ako ništa drugo, zbog te atmosfere. Nikad se nisam vratio razočaran ni iz jednog ni iz drugog. Svakako da vredi tih 200-300 dinara.

Рудолф црвени нос у Фонтани на новом београду око 2000 или 1999, то су била времена, са ујком, па после хари потер 1 опет са ујком иако превод нисам ни читао, али она наредних 10 година сам готивио хари потера, све до прошле године, кад ме је сморио. Један податак, ја сам без везе кренуо да носим наочаре округле ко он, а нисам имао диоптрију, после годину дана ја добије - 0,5 и тако догурам до -3. Сјебо ме потер

Ajoj, secam se prvog filma, imala sam 4 godine i tata me vodio da gledam neki crtani o Mojsiju, to mi tako ostalo urezano, kao bre da je juce bilo... Onda 1. deo Hari Potera sa bratom, konacno nas pustili same, nas dvoje klinci, uzivljeni kao nikad do tada... Do prvog filma sa deckom, mislim da je bio Princ od Persije, i da pola nismo ni videli, mozda najvise uzivanja. Ostalo je nebitno, ne secam se, uglavnom, cesto idem, obozavam da idem, jos uvek se lozim na bioskop, pa, kad god imam priliku. A, da, i, gledati neku dobru komediju sa najboljim prijateljima... Neprocenjivo.

Bio sam u bioskopu zadnji put u septembru tamo u Uscu,prvi put posle 4 godine...i pre 4 godine je takodje bilo prvi put posle 4 godine...ali zato period 2000-2003 sam stalno odlazio u bioskop,skoro svake nedelje...Dom Sindikata,Kozara i jos neki,pozaboravljao sam sve...i mek posle...znalo je i struje da nestane tokom gledanja,za vreme restrikcija 2000. i kurac je bio od vracanja para....

Нешто се присећам биоскопских дана, и врати се сећање на филм "The Frighteners", код нас тада познат као "Ко се боји духа још".
Иако је биоскопска сала прилично велика, број посетилаца је био мизеран, и мислим да је граница била 10-12 људи да би се пројекција одржала. Елем, ваш приповедач није долазио у питање у то време, и седео сам увек у последњем, горњем реду, где бих главу наслонио на зид и уживао, тачно се знало где седим. Приликом гледања овог остварења, у сабласно празном биоскопу, трнуо сам од страха, нарочито у почетној секвенци, кад се приказа појављује по зидовима. Ја сам триповао да ће ме шчепати онако наслоњеног на биоскопски зид и уопште, био сам на опрезу током читавог филма, јер, никад се не зна у тим годинама, зар не?

http://images4.fanpop.com/image/photos/16600000/Stills-the-frighteners-16621758-512-384.jpg

Слично сам се осећао док сам гледао Alien Resurrection. Исто последњи ред, само нас је било више. А иза мене вентилациони отвор, у ком стално нешто шкрипи :)

И где си се од Фрајтенирса усрао, то скроз опичен филм :)

У то време сам веровао да лик са слике постоји.

Слика је стварно сабласна. Много сабласнија од онога чега се сећам из тог филма.

ja obožavam kino, al obožavam
al je stvarno preskupo, prije par dana sam bila i na kartu, kokice i sok sam pukla 600 dinara... zajebi
kupiću si radije kuruza za 50 dinara i skinuti film i opustiti se ko čovjek
mada jednom mjesečno odem, jbg, kad volim, iako deru...
i idem kad je neki momčić voljan da me vodi :DDD

Хехе... који сам ретард... Тек сад видим да сам већ кењао о Ејлиену на овој теми.

Имам баш лепа сећања из биоскопа, ту сам први пут у животу пипнуо сису, уколико се може назвати тако. Био сам седми разред, као и она, међутим она је била у некаквој вези са мојим најбољим другом који није био ту, па ја навалио ко билмез, и ту се фино на'ватали и издрпали, фино ми је било. Мешчини да смо овај филм "гледали".
http://3.bp.blogspot.com/-IIxDVh_6xiw/Td0z4CRXpdI/AAAAAAAAAtQ/6M68tzDcxoA/s1600/mummy_returns_1.jpg

navato si curu najboljeg druga.... uuuuuu nije to fino :D