Prijava

И сису сам пипао, еееее. Хоћемо у биоскоп Еклипс?

Da li idete u bioskop?
Da li na Vukajliji ima nekoga ko nikada nije bio u bioskopu?
Da li imate lepih ili ružnih uspomena vezanih za zlatno vreme bioskopa?
Imaju li bioskopi budućnost ili će nestati, ili možda postati kao gramofoni - skupa zabava za sladokusce?

Ја мислим да сам први пут пошао у биоскоп кад се отворио код нас у Делти... Стерсинема бјеше....
Немам појма зашто нисам пошао никад у Кино Култура, ваљда зато што нисам имао са ким....

Јаааако, јако ми је жао што је исти тај Кино Култура срушен прије можда мјесец дана, било је приче да ће да буде као музеј кинематографије, али не, срушише га говеда... Жао ми га је из разлога што све генерације старије типа моја мајка, тата, и сви они хвале тај кино, многи су се ту упознали, изводили ђевојке итд.... И жао ми га нешто...

Сад овај у делти купио неко, немам појма како се зваше и сад је 3Д и карта је ненормалних 5 еура... Еј, треба ми 10 еура да поведем ђевојку у биоскоп + кокице и кока кола, па бре испаде 15 еура... Са 15 еура ја могу на вечеру да одем и да се наједемо као стока, и да се напијемо и што ти воља...

Не знам који се курац дешава са друштвом, имала је Милица тему баш за то модернизовање, за нека срања... а ја се данас сјетих меморијске картице за Сони 1, е какав је то био изум, мајко мила... Кад ми она госпоја каже да има меморијска, ка' да ми је дала 200 еура... Чуш могу да меморишем нешто па да наставим за неколико дана...

То је ово питање перспективе из наслова, ја мислим да о томе нисам писао, али мени ови нови модерни биоскопи уопште немају тај шмек старински и никакав ми доживљај није. Јесте удобније, топлије, квалитетнија слика и звук, али нешто ту фали, а не може да се набави на оним штандовима са кокицама и тим зајебанцијама.

Душа, Уроше, душа...

Знам, хтео сам да звучим као квази-филмски критичар.
:)))

Опушти се, немој да си стегнут, причај нормално, сви смо ми своји ође :р

Тако бих ја и уживо испричао, не сумњај! :D
Купим карту, изблејим пар минута испред (стан преко пута биоскопа, па није било губљења времена), од човека узмем семенке, и то у фишеку, из плетене корпе и упловим у филм. Па још ако сам гледао неки зајебан филм, а у згради по обичају није радило светло у ходнику, стуштим се горе обарајући рекорде :)))

"Za jedan dio bolova u leđima odgovornost snosi i bioskop Kultura.Kada se sjetim sprčenih sjedišta,skraćivanja filmova bježanije poslije posljednjeg kadra filma,dođe mi da pošaljem flašu šampanjca radniku koji je zveknuo prvu macu u taj raspali bioskop."

bioskop Kultura. Kad sam isao u srednju, isao ja na randevu u bioskop. Sa djevojkom, pravom. I ja dodjem ranije da kupim karte, kad mi kaze tip da nema projeckcije jer sam ja jedini dosao da gledam. Ja tada nisam bio gledao kengura, ako je bio snimljen tad kengur uopste, i nisam se sjetio da pitam koliko treba karata da kupim pa da puste film. I tako, nista, zavrsimo lutajuci okolo. A sve je moglo biti drugacije.

Nekolko puta sam bio s društvom, a znavali su vrata da zatvore da se ne može u vece, ne znam što, a ja sam tad dosta piva pio, one flaše od litar, litar i po pa sam morao sve da popijem da bih se popišao u flašu.

Pušta Kic Budo Tomović filmove, dosta njih su besplatni, francuski animirani ili neke izraelske drame, takve filmove. A nisam bio u Crnu Goru kad su puštali Zlatne čaklje u Kic, ne mogu niđe nać taj film.

Nekada redovno posećivao bioskope, sada sve manje...Pogledaću par filmova na Berlinaleu, ali, iskreno, kad vidim koliko su ulaznice skupe, mislim da će to par da na kraju postane jedan:)

Danas bioskopi gube svoju svrhu i smisao i jednostavno nisu konkurentni sa gospodinom Torentom, jebiga...

Kao mladjeg me sestra vodila, sećam se da sam se uvek fantastično provodio. Posle kad sam stasao malo, ili nisam imao sa kim, ili se projekcije nisu davale.
Prošle godine sam bio u Banjaluci, ceo dan imali ortak i ja slobodno, uveče bila utakmica tek, i naletimo na bioskop. Koliko sam samo bio srećan kad sam posle toliko godina seo pred platno. Jeste da je bilo neko američko tinejdž sranje, ali svakako mi je vrhunski doživljaj bio posle tolikog vremena jesti kokice i gledati film u bioskopu.

U bioskop idem da gledam Montevideo. Oba dela. Uglavnom zato sto su onoj slikarki sise previse male da ih vidim na monitoru. Platno je ipak vece.

Ja se izvinjavam sto sam oziveo ovako staru temu ali naletih slucajno na guglu i nisam mogao da odolim da ne bacim komentar.

Sedim u busu i procitao sam temu od prvog do zadnjeg posta celu i onako mi je probudila lepa secanja kako malo sta sad.

Bas pre neki dan sam hteo devojku (dok sam je jos imao heh) da odvedem u bioskop i dogovorimo se i sve super i udjem na net da rezervisem mesta i pogledam cenu, 600 dindzi jedna karta... i reko nema nista od ovoga.
Ili sam ja lud ili je ranije bioskop bio mnogo pristupacniji za tako neki neplaniran odlazak sta znam.

Inace nisam mnogo isao ali svaki put mi je bilo do jaja... atmosfera, ljudi, kakvo god drustvo i kakav god kvalitet je ostavljao do jaja utisak.

Jednom sam cak uspeo da izadjem sa nekom devojkom i da je ne smuvam u mraku i romantiku platna. I dalje smatram da sam slepac.

Prvi film ili spiderman ili heri puter sa tetkom al ne mogu se setim koji je prvi tacno.

Eto... morah :-)