Transfer blama

  1. Pesma nije samo priča, već realnost prikazana kroz primer. Pegli ima na svakom koraku, mržnjom zatrovani mladi mozgovi gde god pogledaš. Dobro je da neko skreće pažnju na to, pa makar vam se njegov stil i ne sviđao.
    Ne mogu da verujem da se na transfer blama kači Marčelo, pored toliko govana kojim smo bombardovani svaki dan.
    Evo šta je transfer blama. http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/428528/Kraljice-silikona-Mame-i-tate-nam-placaju-operacije?ref=fbblic
    I one, a i mrtvi Blic koje je sve srodniji Kuriru svakim danom.

  2. Ajte, madjije, o cemu bi vi pisali pesme, kad bi mogli?

    O svrianju kurca uz internet po ceo dan i problemima sa šuljevima zbog sedenja na rč-u verovatno...

  3. pustite se marčela, sindikata, mislite o svojim porodicama, debila i fejkara će biti uvek :(

  4. Ajte, madjije, o cemu bi vi pisali pesme, kad bi mogli?

    Ne znam stvarno ali sve i kad pih pisao o ovome što on piše ne bi zvučale ovako ziljavo.

    U pravu si, fali kurava i kola.

    Ne, fali testesterona.

  5. Ne, fali testesterona.

    O tome bi ti mogao da napišeš autobiografiju.

  6. Ne znam stvarno ali sve i kad pih pisao o ovome što on piše ne bi zvučale ovako ziljavo

    Daj primer nekoga ko ne piše ziljavo.

  7. O tome bi ti mogao da napišeš autobiografiju.

    da, da. Aj uđi časkom na balkon da te pitam nešto

  8. Daj primer nekoga ko ne piše ziljavo.

    Prti Bee Gee? Mislim ako pričamo samo o reperima.

  9. Ja sam čuo tu pjesmu o Pegli i mogu reći da sam i prije čitanja vaših postova ođe zamišljao kako je stavljaju likovi na fejzbuk uz prateće poruke tipa:

    "Sudbina :'("

    "Slušaj Marčela - reci NE nasilju!"

    "Ewo gde smo doshli!!! PROBUDITESE!"

    Sa nasiljem može da se zajebava samo neko ko ga ili nije iskusio, ili je uspomene o istom potisnuo i sad izigrava taf gaja. Nešto poput glavnog lika Marčelove pesme.

  10. Pazle, posto vidim da ne trolujes u potpunosti, da ti i ja kazem ozbiljno. Malo si nerealan, i ne gledas siru sliku.

  11. Pazl, jevo me na balkon

  12. Prti Bee Gee? Mislim ako pričamo samo o reperima.

    http://youtu.be/z6DS-BBmMSo

  13. Pazle, posto vidim da ne trolujes u potpunosti, da ti i ja kazem ozbiljno. Malo si nerealan, i ne gledas siru sliku.

    Ne trolujem ni najmanje. Gledam širu sliku i kažem ti da je ovo čista patetika a to nešto detaljnije obrađujem u odgovoru na sljedeći citat.

    Sa nasiljem može da se zajebava samo neko ko ga ili nije iskusio, ili je uspomene o istom potisnuo i sad izigrava taf gaja. Nešto poput glavnog lika Marčelove pesme.

    Mislim ako dozvoljavaš da se neko nasilnički ponaša prema tebi to je samo tvoja greška, znači da si slab i da si nekome pružio neki povod za to.
    Uvijek je bilo tako i uvijek će tako i biti. Jaki (ne bitno da li su fizički ili psihički jači) iskorišćavaju slabije... to je u domenu ljudi.

    @Larry Underwood

    Brate, to je "parodija" na Đusove, Struke i sl. likove. Prti pričaju o stvarima kroz koje prolaze svaki dan, tu jednostavno nema patetike i proseravanja sa kojekavim izmišljanjem

  14. Prti pričaju o stvarima kroz koje prolaze svaki dan, tu jednostavno nema patetike i proseravanja sa kojekavim izmišljanjem

    Šta sad, moraš da pričaš o stvarima koje prolaziš svaki dan inače si ziljav? To je skoro pa drugi žanr, teško da možeš porediti pesmu o gudranju i pesmu o npr. nepotizmu i korupciji. Izmišljaju svi, svidelo se to tebi ili ne, ali je poenta da kad neko priča o ozbiljnijim temama odmah svi polete da kažu kako se pravi pametan.

  15. Šta sad, moraš da pričaš o stvarima koje prolaziš svaki dan inače si ziljav? To je skoro pa drugi žanr, teško da možeš porediti pesmu o gudranju i pesmu o npr. nepotizmu i korupciji. Izmišljaju svi, svidelo se to tebi ili ne, ali je poenta da kad neko priča o ozbiljnijim temama odmah svi polete da kažu kako se pravi pametan.

    Sam si sebi odgovorio na nedoumicu.
    Muzika služi za opuštanje, da nas navede na neku emociju a ne na filosofiranje.
    Mnogo je bolje uzeti neku knjigu na dotičnu temu pa čitati nego slušati neku ziljavštinu od tri minuta i tripovati da si popio svu pamet ovog svijeta a zapravo ništa ne znaš.

    Ovo zadnje ne upućujem direktno tebi ali sve u svemu kapiram da ti je jasno šta oću da kažem.
    "S kim si takav si," kažu ljudi. AKo idemo tom logikom onda i publika svakog umjetnika govori najviše o njemu a Marčelova se mahom sastoji od hipika 21. vijeka.

  16. Al ste se raspričali jebovas patak..

    Meni je sam Marčelo transfer sa svim njegovim porukama u kojima on kao napada pojedinca nekog, nije kriv sistem, bla bla .. Pljuje one koje drkaju kurac i pljuju po svemu a i on pljuje po svemu..

    Kakav je to jebeni reper koji u pesmi brani pedere ?
    Sav mi je LGBT, B92, uticajni tviteraš reper.
    Ajde sine daj rešenje... Ako ne znaš, pevaj o sarmi, buksnama, bleji ili o kurvama, autima i tako nekim kurcima

  17. Mislim da si donekle u pravu, tj. tek sad si objasnio šta ti smeta. Ipak, ne treba generalizovati. Ako te pesma navede da razmišljaš o nekom problemu, i možda posle dohvatiš knjigu, to je takođe vid emocije. To je ne čini nužno ziljavom, bar po mom mišljenju.

  18. Kao što već rekoh:

    "S kim si takav si," kažu ljudi. AKo idemo tom logikom onda i publika svakog umjetnika govori najviše o njemu a Marčelova se mahom sastoji od hipika 21. vijeka.

    Ja umjetnika koji me naročito ne zanima gledam kroz njegovu publiku. Kapiram da nije najobjektivniji način posmatranja ali rijetko kada pogriješi.

  19. On mrzi Hrvate, čuo da treba - u pesmi omiljenog benda.

    Svi mi koji mrzimo Hrvate (fine dobre ljude) ustvari ne znamo što ih mrzimo.. Oni nam nikad ništa zlo nisu učinili i treba da im ližemo bulju..

    On mrzi pedere -- rekla mu crkva i dobri pastir Kačavenda

    Da, crkva mu rekla da mrzi nekog. I sjajna zamena teza.. Ubaci Kačavendu i rekao si sve o srpskoj crkvi od sv.Save na ovamo..

    I omalovažavanje crkve, ćirilice, patriotizma, kosova.. Ko god se drži toga ima ranac i u njemu zastavu, baklju i noževe..

  20. Ja umjetnika koji me naročito ne zanima gledam kroz njegovu publiku. Kapiram da nije najobjektivniji način posmatranja ali rijetko kada pogriješi.

    Ni jedan način posmatranja umetnika nije 100% savršen, ebga takva je priroda umetnosti.
    Ovaj ( kroz publiku) je najbolji.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.