Prijava

Da li znate neke cake kako tražiti posao?
Kako uštedeti vreme i živce, i lako i brzo doći do posla?
Na šta treba obratiti pažnju prilikom pretrage poslova?
Kakve konkurse da odbacimo kao gubljenje vremena?
Da li su konkursi jedini način da se pronađe posao (ako izuzmemo mamine i tatine veze)?
Kada stignemo do intervjua, šta dalje?
Kako se ponašati tokom intervjua?
Da li postoje fraze koje poboljšavaju šanse za dobijanje posla?

Pomozite Vukajlijašima koji traže posao...

Šta, nije valjda da ne radiš više?

Iz mog malog iskustva ti mogu reci da ti je veza najvaznija, ubedljivo. Preko konkursa mozes dobiti posao jedino ako si bas profi, jer je konkurencija ogromna. A veliki broj konkursa je cista formalnost da bi se neke firme reklamirale.

Просто. Запалиш у иностранство. :)

Ideš kući i na pos'o i dobiješ posao
Mene ne zanima ja kad završim faks i ako ne nađem posao u nekoj školi davaću časove osnovcima za prijemni moze tako dobra kinta da se dobije ja sam vec tako zaradio prve pare

Šta, nije valjda da ne radiš više?

ma radim, al sam videla temu "kako tražiti poster", i istripovala se da piše "kako tražiti posao" :P pa mi palo na pamet da ovde ima ljudi koji završavaju faks i uskoro će im biti potreban posao, kao i onih koji su u procesu traženjaposla, pa da im damo neke smernice. ja imam neke savete, ali pošto sam sad na poslu (o, ironije li!), ne mogu da dugo kuckam, pa ću kad dođem kući. :)

želela bih da zamolim članove da ne spemuju ovu temu glupostima, i da daju dobre i korisne savete ako ih imaju. imate mali milion tema za zajebanciju, pa tamo udrite. hvala.

1. Nabaviti neku literaturu o govoru tela, prouciti i uvezbati preporuceno.

2. Oroditi se sa nekim ministrom ili aktuelnim predsednikom drzave.

3. Podignes kredit od 3-5000 eura za mito i korupciju.

4. Ako si musko jebi nekog bakutanera, ako si zensko kupi korset i "one" carape, znas koje.

5. Ako imas diplomu nemoj da forsiras njeno postojanje, a ako nemas diplomu forsiraj bas diplomu.

6. Isto vazi i za pamet.

7. Za muske koji dobro izgledaju: trazite posao u zenskoj firmi.

8. Za zene koje dobro izgledaju: trazite posao u muskoj firmi.

9. Izbegavajte zene u PMS-u i impotentne muzjake: vazi i za muskarce i za zene koji traze posao.

10. Ako zapalis u skandinaviju ova pravila ne vaze.

Izvini lemaja sto ti oftopicujem temu al dal bi se preselili kad bi dobili posao u nekom drugom gradu recimo vi ste iz beograda a nađete posao u nišu i obratno

Ja bih se preselio kod Dinkića u stan da zajedno sviramo gitaru. Iako se svi nadamo da će uskoro svirati klavir.

Štos tiče posla, veza je najbitnija. Ili kombinacija.

Peki, druže, zašto misliš da se u inostranstvu otimaju za nas odavde?! ko ne zna di će i šta će samo ode preko i tamo ga već na aerodromu čekaju da mu nude posao :) e pa, kurac!

paosmarsa je skroz u pravu.

elem, ok veza, al šta da rade oni koji nemaju vezu? da se ubiju? da se zaposle u gradskoj čistoći? ili i za to treba veza? i majku mu staru, ti roditelji sa vezama, kako su ih oni stekli? zašto neko ne bi pokušao da sam stvori svoje veze?

daklem, par saveta:
- koristiti sajtove za zapošljavanje (infostud, lakodoposla, i sl) često i mnogo. šaljite cv-jeve za poslove za koje ste kvalifikovani, za one koje biste voleli da radite, za one koji vas ne interesuju mnogo ali mogli biste da ih radite ako baš morate, za one za koje niste kvalifikovani, ali čvrsto verujete da biste mogli da ovladate potrebnim veštinama, itd. što više cv-jeva pošaljete - veće su vam šanse. ako pošaljete 3 cv-ja dnevno, za 20 radnih dana to je preko 50 mesečno (masa je mama!), od toga će vas zvati minimum 2-5. ako vas pozovu na intervju za neki posao koji vas i ne zanima preterano, ipak idite, to vam je vežba za intrevjue za poslove koji vas stvarno zanimaju.

- prijavite se na biro. zavod za nezaposlene ipak ponešto i radi, a ako ste tek diplomirali imaju i program "prva šansa", pa ako ništa drugo da makar od nečega počnete.

- obilazite sajmove zapošljavanja i ostavite svoje podatke svim kompanijama koje vas zanimaju, pa čak i nekima koji vas ne zanimaju preterano. takodje, posetite profilisane sajmove (sajam nameštaja, automobila, knjiga, prehrambene robe, turizma itd) koji su u vašoj struci i ostavite izlagačima svoj cv. na otvaranjima tih sajmova su često prisutni vazni menadžeri, slobono im priđite, oredtavie se, raspitajte i ostavite svoje podatke.

- uradite domaći! istraživanje! pronađite na internetu firme koje vas zanimaju i koje su u vašoj ciljnoj grupi, pronađite kontakte, pozovite ih i raspitajte se kome biste mogli poslati svoj cv. možda niko od njih trenutno ne traži nove ljude, ali ko zna - možda im se za par nedelja otvori neko radno mesto i oni se sete baš vas i odluče da se ne cimaju sa otvaranjem konkursa!

- definišite se! definišite tačno šta i gde biste voleli da radite, ali držite otvorene opcije i za neke druge varijante.

- cenite sebe i ciljajte visoko, ali budite i realni - od nečeg mora da se živi. ali i ako prihvatite posao koji je ispod vašeg nivoa znanja i veština, nemojte ostati na tome, težite ka boljem.

- družite se. idite na nova mesta, među nove ljude. idite na događaje na kojima možete upoznati nekog novog. pričajte sa ljudima, postavljajte pitanja, raspitujte se o njihovim poslovima i firmama, tražite kontakte od njih. ovo englezi zovu "networking", i tako se stvaraju te famozne veze.

edit, malo izmenjeno u skladu sa pobrisanim spamom:
ovo sam napisala iz svog višegodišnjeg iskustva, kao neko ko nema mamu i tatu sa vezama, kao neko ko je sam nalazio posao i veze. zaista želim da ovde prenesemo svoja znanja i tako pomognemo onima kojima su potrebni saveti kako bi što lakše našli posao i tako zaradili za život i obezbedili sebi egzistenciju. jer vidim da ovde ima dosta mladih ljudi koji ne vide nikakvu perspektivu u ovoj zemlji, i sa pravom se tako osećaju. ali bem mu miša malog nije sve tako crno...

lemaja odgovori ti na moje pitanje jel bi palila u neki drugi grad zbog posla

Ugraditi silikone. To nek bude propratna oprema uz svo godinama akumulirano znanje. Ako je poslodavac muskarac, iskoristiti sve tehnike zavodjenja :)

Tolko se napatis da dobijes posao, a gore kazes ne mogu sad pisati puno na poslu sam. xD Ja smijurije... xD

http://blogs.citypages.com/blotter/brilliant.jpg

Ehh, da bi tako nesto rekao, moras da budes zensko. I niko ti nece reci da spemujes :) opet se sve svodi na krevet :)

joj dušane, izvini, zaboravi! eto šta posao učini od čoveka! :P

znaš kako - za dobru platu i dobar posao preselila bih se i u azerbejdžan! bez sve šale. nemam decu, tj. porodicu, tako da nemam neke obaveze niti me bilo šta zadržava. te tako - nemam ni šta da izgubim ako bih rizikovala. a i nije neki rizik - ako mi se ne sviđa, vratiću se kući. to sam već jednom radila.

katja, lepo ti rekao kika boy. i još jednom bih vas zamolila da ne spemujete. ima dovoljno tema za zajebanciju (i sama volim da upadam i zajebavam se), ali neke teme je jednostavno glupo spamovati. takodje, ova tema nije u podforumu "zajebancije"... hvala :)