Prijava

Не препоручујем странке. Некако ми се чини да би им била вечити дужник.

Симпа си, пробај као промотерка неке културне робне марке. МОже лепо да се заради.
:)

sredila sam malo cv da bude pregledniji i jednostavniji, i uprostila propratno pismo. e onda su krenuli da zovu.

Mozes li bar ukratko da objasnis sta si napisala? Faks, radno iskustvo i sta jos...? :)
Mi smo na faksu imali kurs pisanja CV-ja, sto mi je bilo skroz nebulozno. Kao forma mora da se ispostuje, blablatruc...

dakle - sise! skroz legitimno sredstvo - ako želiš da te u tom kontekstu doživljavaju poslodavac i kolege. ako ti je to najbolje oružje, onda zašto se cimati sa zapošljavanjem, jednostavnije je otići na neki splav i naći sponzora

Svaka cast na ovom pasusu! :))

univerzum je preopoznao tvoju želju i volju i poslao ti povoljnu priliku...

Еј, па има ту логике. :)

dakle - sise! skroz legitimno sredstvo - ako želiš da te u tom kontekstu doživljavaju poslodavac i kolege. ako ti je to najbolje oružje, onda zašto se cimati sa zapošljavanjem, jednostavnije je otići na neki splav i naći sponzora :))))

Ја мислим да ту ради подсвест. Пре ће мушкарац да да лепој женској посао, него габорки, ако су им квалификације и способности исте. Искрено, први бих ја волео да ми раде лепи људи (ту мислим и на жене и на мушкарце) у фирми. То уме да буде мамац за клијенте/купце.

e, da eto - nameće se dobro pitanje: da li bi valjalo učlaniti se u neku stranku? koliko to može da pomogne, a koliko, možda, da odmogne?

Рече већ Борко. Преко страначких веза се највећи део послова у Србији расподели, да се не лажемо.

А и шта ти можеш да ми напишеш у ЦВ-ју што ја не могу сам да провалим из десетоминутног разговора? Реално, ништа.

Realno, treba doci do jebenog intervjua, zar ne? Zato moras da se u CV-u predstavis kao najbolje moguce resenje za poslodavca.

Просто. Запалиш у иностранство. :)

Peki, otkricu ti jednu malu tajnu- ako ne sleces u inostranstvo 1. aprila sanse da te neko doceka sa velikom parolom POSAO CEKA BAS TEBE, PRIDJI CIKI! su mizerno male.
Ne budali, molim te.
Lemajini saveti za networking, targetovanje i istrazivanje su odlicni, ali ih mnogo olako shvatamo. Poslodavac u propratnom pismu zeli da vidi da:
-znate dosta toga o firmi za koju se prijavljujete, posebno napredak i nadu da ce biti ne-znam-koja na trzistu, bla bla
-si upravo TI onaj koga traze. Ne zeli da cita sta bi TEBI zaposlenje donelo, nego kako ti mozes doprineti razvoju firme.
Takodje bi bilo hrabro, ali bi se protumacilo kao inicijativa da napisete nesto u fazonu da vec vidite sebe u tome i da ste sigurni da mozete bla bla ne znam kako vec doprineti tome i biti dobar deo tima.
Ne trosite dragocen prostor u CV-iju na gluposti koje su potpuno nebitne za posao za koji aplicirate.
I da, kontakti jesu vazni, definitivno, ovde je vazno da znate maltene bilo koga ko radi u konkretnoj firmi jer to znaci da imate neku, kakvu god, preporuku.
Ovde ima mnoogoo radionica koje uce kako i sta, pisacu kasnije jos.

Па та категорија дискриминације по лепоти је у социологији одавно названа новим расизмом, или "расизмом двадесет првог века". Наравно да ће сад пре добити посао лепа него ружна девојка, јебига кад немамо Црнце и Јевреје, морамо неког да дискриминишемо.

Realno, treba doci do jebenog intervjua, zar ne? Zato moras da se u CV-u predstavis kao najbolje moguce resenje za poslodavca.

Реално, јебем ти фирму која не може да организује ''јебени интервју'' за све, или макар за већину пријављених.

Poslodavac u propratnom pismu zeli da vidi da:
-znate dosta toga o firmi za koju se prijavljujete, posebno napredak i nadu da ce biti ne-znam-koja na trzistu, bla bla
-si upravo TI onaj koga traze. Ne zeli da cita sta bi TEBI zaposlenje donelo, nego kako ti mozes doprineti razvoju firme.
Takodje bi bilo hrabro, ali bi se protumacilo kao inicijativa da napisete nesto u fazonu da vec vidite sebe u tome i da ste sigurni da mozete bla bla ne znam kako vec doprineti tome i biti dobar deo tima.

Искрено, то је врло љигаво и увлачење је у дупе послодавцу. Кад бих био послодавац, елиминисао бих све који би ми написали тако нешто, јер је врло добро познато да се 99% кандидата кандидује ради сопствене финснсијске користи, те је углавном ЛАЖ кад говоре да им је на првом месту напредак компаније и блабла. Доле са увлакачима.

I sta fali mogucnosti da do necega dodjete preko veze ako ste kvalifikovani? Mislim da to brojne mogucnosti otvara i da je skroz okej AKO ste kvalifikovani na taj nacin traziti posao.

I sta fali mogucnosti da do necega dodjete preko veze ako ste kvalifikovani?

Ne fali ništa, veza ti je jedina šansa. Ako si kvalifikovan.

Искрено, први бих ја волео да ми раде лепи људи

e pa da, ali nije toliko prirodna lepota presudna, koliko neki čist izgled i negovanost. nećeš zaposliti nekog sa masnom kosom i izgriženim noktima, ma koliko lep/lepa. problem u našoj srbijici je taj što nisu sve lepe devojke negovane - često su prenapucane i prenapadne. ja ni takvoj ne bih dala posao...

marcipan, jes vala, napraviše filozofiju od pisanja tog čuda! a zaista je veoma jednostavno, sama forma nije toliko bitna - da li ćeš staviti bulete, strelice ili crtice. treba samo da bude pregledno. ništa više. bez ikakvih tabela, bordura i ostalih zajebancija. nalepiš slikicu, neku kao za psaoš ili ličnu, ali da bude normalna, prostojna, čista i umivena, uatim osnovne podatke. mali uvod od par rečenica u kojima iskazuješ svoj poslovni cilj (nije obavezno). navedeš fakultet, datum upisa i diplomiranja, smer. a onda radno iskustvo, od poslednjeg ka prvom. na kraju navredeš jezike koje govoriš, zatim dodatne veštine (kompjuteri, slepo kucanje i sl.). zatim svoje veštine i znanja (to ono - brza, komunikativna, timski igrač i sl). i onda dodatne info - tipa kursevi, nagrade, i sl. ova poslednja 4 ne moraju tim redom. prebaciš u pdf i to ti je to. ne treba da ima više od dve strane. kada ga napišeš daš nekome da pogleda i da ti kaže da li deluje pregledno. možeš i od starijih poznanika da tražiš njihove da pogledaš kako su pisali, pa ako vidiš neku formu koja ti deluje jasno i pregledno - ti je usvoji.

e pa da, ali nije toliko prirodna lepota presudna, koliko neki čist izgled i negovanost. nećeš zaposliti nekog sa masnom kosom i izgriženim noktima, ma koliko lep/lepa. problem u našoj srbijici je taj što nisu sve lepe devojke negovane - često su prenapucane i prenapadne. ja ni takvoj ne bih dala posao...

Па, ја под лепим изгледом ни не рачунам шминку и пицнутост. Лепа девојка је лепа и без шминке. А шминка ми се ионако гади и изједначавам је са штроком. Кад би ми син оженио девојку која се редовно шминка, разбаштинио бих га.

Искрено, то је врло љигаво и увлачење је у дупе послодавцу. Кад бих био послодавац, елиминисао бих све који би ми написали тако нешто, јер је врло добро познато да се 99% кандидата кандидује ради сопствене финснсијске користи, те је углавном ЛАЖ кад говоре да им је на првом месту напредак компаније и блабла. Доле са увлакачима.

Koliko god ljigavo zvucalo (a slazem se sa time)- pali. Jebiga.

Реално, јебем ти фирму која не може да организује ''јебени интервју'' за све, или макар за већину пријављених.

Jebote, razmisli samo koliko njih posalje CV, neki tek onako bezveze, iako nisu ni priblizno kvalifikovani. Evo ti recimo zanimanje sirokog pojma- administrativni radnik. Koliko hiljada Cv-ijeva ce im pristici mejlom? Nerealno je ocekivati da ce svi ili vecina dobiti intervju. Oni po tom cv-iju zakljucuju i ko je kvalifikovan i ko izgleda kao da ce biti deo tima i ko izgleda kao da ce prodati dusu za firmu.

e da, sve što kaže pufnica apsolutno stoji. hvala na korisnim savetima! :)

iskreno, meni da neko dođe i kaže "jebe mi se za firmu, radim za sebe" nikad ga ne bih primila. ako ti se jebe za firmu, kako ja onda mogu na tebe da se oslonim? kako da znam da ćeš se iscimati kada zatreba? kako da znam da ćeš raditi svoj posao kako treba? možda deluje uvlakački, ali znam da će se ta uvlakača truditi. pored toga, ne pišeš ti to u cv-ju nego u propratnom pismu, i posle pričaš na intervjuu.

e da, za marcipan još nešto - bilo bi dobro da cv prilagodiš svkom poslodavcu kojem ga šalješ. nekima ćeš želeti da istakneš akademska dostignuća, a nekima konkretno radno iskustvo. zato pre nego što pošalješ cv, razmisli šta bi tim ljudima značilo da pročoitaju i onda malo izmeniš kako bi im baš to istakla.

Koliko god ljigavo zvucalo (a slazem se sa time)- pali. Jebiga.

Знам. Туга. Зато што су послодавци зиљави. Питање је да ли желиш да радиш за зиљавог послодавца. Ја не бих могао то да трпим.

Koliko hiljada Cv-ijeva ce im pristici mejlom?

Не претеруј сад. :) Нисмо у Пекингу.

e da, za marcipan još nešto - bilo bi dobro da cv prilagodiš svkom poslodavcu kojem ga šalješ. nekima ćeš želeti da istakneš akademska dostignuća, a nekima konkretno radno iskustvo. zato pre nego što pošalješ cv, razmisli šta bi tim ljudima značilo da pročoitaju i onda malo izmeniš kako bi im baš to istakla.

Oh, apsolutno! Svakom poslodavcu se prilagodjavas, svaki put CILJANO se prijavljujes! POSEBNO cover letter.

Iskreno- CV treba da bude takav da te rodjena majka ne prepozna:))

iskreno, meni da neko dođe i kaže "jebe mi se za firmu, radim za sebe" nikad ga ne bih primila. ako ti se jebe za firmu, kako ja onda mogu na tebe da se oslonim? kako da znam da ćeš se iscimati kada zatreba? kako da znam da ćeš raditi svoj posao kako treba? možda deluje uvlakački, ali znam da će se ta uvlakača truditi. pored toga, ne pišeš ti to u cv-ju nego u propratnom pismu, i posle pričaš na intervjuu.

Их, па нисам рекао да треба да каже ''јебе ми се за фирму''. Рекао сам само да је лаж кад неко каже да му је напредак фирме на ''првом месту''. Једноставно није. На првом месту свима је плата, па онда радни услови, па тек онда иду интереси фирме. Ко каже супротно, тај лаже.

Jebiga, Dzimi, onda ti trazi poslodavca pajtosa, nekog gotivca.
Ne preterujem uopste, pricam o zanimanju koje je veoma sirok pojam, a danas svako zna da kuca na kompjuteru.

džimi, meni jednom za jedno radno mesto stiglo 200 cv-jeva (za novinara na happy televiziji - ono nekadašnjoj dečijoj, ne za ovaj mutant sad). nisam luda da svih 200 zovem! jaoj majko a da ste samo videli šta je tu stizalo! ribe slale fotke u kupačim kostimima, pa ispružene na krevetu, pa u nekom klubu kako se provde, a tek šta su pisali! ne biste verovali!

Da, Dzimi, ljudi lazu kad pisu CV. Nisi to znao?

напредак фирме на ''првом месту''.

da, ali - ako firma napreduje - i ti napreduješ. zar ne?

Iskreno- CV treba da bude takav da te rodjena majka ne prepozna:))

И то је туга. Али нажалост је истина.
Мислим, зашто би неко желео да сарађује с неким ко толико глуми, да ни рођена мајка не може да га препозна?