Prijava

lemaja
kada mi neko kaze da cita koelja, odmah znam sa kakvom osobom imam posla... koeljo je petparacki filozof koji pise za siroke narodne mase. da kojim slucajem zivi u srbiji, pisao bi scenarija za "ljubav, navika, panika".

njegaova dela su toliko plitka i prazna, pa se doimaju samo i takvim ljudima, te otud i njegova velika, nicim izazvana, popularnost.... ok je da ti se svidja koeljo kad imas 17 godina, ali kad imas 35 to je vec na granici morbidne retardiranosti..

batalite koelja, vise filozofske i zivotne istine cete naci u jednoj jedinoj recenici bukovskog ili selindzera, ili andrica, ili nusica, nego u sabranim delima ovog vasarskog klovna...

потписујем..

Opet se Bukovski pominje kao ozbiljan knjizevnik?! Taj od Koelja odmakao nije ni za pedalj. Ajde daj tu jednu dubokoumnu recenicu od Bukovskog, molim te, prosvetli me!

nemojte tako, mora neko da piše i za retarde, au pičku, kao i ove defke kod nas, žešće sranje bi bilo kada bi prestalo da bude glupih, brate za svakog po nesto

Коељо балегар

Alhemicara sam prvi put procitao kad sam bio u osnovnoj skoli, bio mi je omiljena knjiga neko vreme dok nisam procitao jos par kniga :)

Da knjiga nema nista kvalitetnije se slazem, po kvalitetu koeljo ne moze da prismrdi dostojevskom, heseu i ne znam koga ste jos pominjali, ali je knjiga veoma "pitka" i pozitivna. Moze se citati onako da se opustis.

Dobro sad, mozda nekog vise opustaju scene zabijanja sekire babi u glavu, ili prikucavanja kurvi za parket nego scene iz alhemicara. To ide sa godinama/pamecu/morbidnoscu/inteligencijom itd.

A da nesto ne treba procitati jer ti se gade ljudi koji to hvale je jedna od najvecih gluposti koje sam cuo. Bar procitajte to pa da mozete da pljujete, sta je to za vas koji ste strasno nacitani, i citate knjige za par sati da procitate jos jednu "losu", verovatno kratku.

zyc, e da! teri pračet! genije! si čitao good omens? genijalna knjiga!

jericho, bukovski svakako nije akademik, ali je surovi i sirovi književnik, bez uvijanja, bez opisa tipa "jesen u mom parku" i sličnih gluposti. sad da ne rastežemo oko njega blio bilo kog drugog autora, činjaenica je da koeljo piše knjige koje nemaju realnu težinu i dubinu, koje su pop. eto, koeljo je kajli minog među književnicima, a alhemičar je can't get you out of my head...

cara je skroz u pravu, da neko ne piše sranja, ne bismo imali nad čim brilijantnost uzdignuti...

edit: sos, moj slučaj ko i tvoj. pročitala sa 15, bilo mi do jaja, a onda sam pročitala "kad su cvetale tikve" (na primer). čitala sam ja i druge stvari od koelja, dala sam mu šansu, ali prosto nije me kupio... ali drago mi je da je alhemičar ostavio veoma veliki utisak na karleušu i da joj je to omiljena knjiga :)))

Џими

Кад томе придодамо чињеницу да после читања књиге сваки лузер без трунке перспективе у животу може на тренутак да се осети као неко ко може да нађе своју ''личну легенду'' и стреми ка томе, па књига наивне људе трансформише у оптимисте са потпуно промењеним погледом на свет, који, опет, са тако промењеним погледом на свет препоручују књигу другим људима сличног менталног склопа, добијамо уберпопуларно штиво способно за жарење и паљење пучанства.

slazem se dzimi, budale, bolje bi im bilo da puse drogu pa da se transformisu u optimiste

Još bacate Hejt na Koelja?:D
Uzeo sam Selindžera, lovca u žitu. Je l' i to ziljavo? Je l' i to čitaju osobe prostog mentalnog sklopa k'o što reče neko ovde? Da znam ljudi, prosvetlite me.

Uzeo sam Selindžera, lovca u žitu. Je l' i to ziljavo? Je l' i to čitaju osobe prostog mentalnog sklopa k'o što reče neko ovde? Da znam ljudi, prosvetlite me.

pročitao...nije me sram da kažem da ga ne kapiram. ni trunku. Čujem mnogi atentatori poznati nađeni s tom knjigom... NIsam poželeo nikog da off-ujem posle toga.

A da nesto ne treba procitati jer ti se gade ljudi koji to hvale je jedna od najvecih gluposti koje sam cuo. Bar procitajte to pa da mozete da pljujete, sta je to za vas koji ste strasno nacitani, i citate knjige za par sati da procitate jos jednu "losu", verovatno kratku.

Sos ti je odgovorio, Culle. Ja to nisam citao, ali iz prostog razloga sto me to nikad nije zaintrigiralo. I nemoj vise da nam se mesas u temu i oftopikujes :D

Sos ti je odgovorio, Culle. Ja to nisam citao, ali iz prostog razloga sto me to nikad nije zaintrigiralo. I nemoj vise da nam se mesas u temu i oftopikujes :D

Sad video.

Na ovoj temi se jasno pljuje Koeljo. Pa sad ti vidi ko oftopikuje :)

Ne znam ja, ti si sad pokus'o diverziju sa Selindzerom ;)

imaš dozvolu da pročitaš lovca u žitu, to je okej :P ;))))

Ovde se pričalo čak i Hari Poteru i nekim kurvanjskim grabljivicama. Tako da Džerom mu dođe kao osveženje.
Nego da se vratimo temi.

Taj Koeljo je bre govedo. Keva mu je kurva.

Selindzer je ok , kazu da su mnoge serijske ubice " Lovca u razi " koristile kao obaveznu literaturu

a da , Koeljo je kaka

imaš dozvolu da pročitaš lovca u žitu, to je okej :P ;))))

Blagodarim.

onaj naš vladimir arsenijević je super.