Prijava

Добра фора. Ево сад ћу да је скинем и прочитам!

Ovde si dos'o da lazes narod!

E, jebi ga. Odoh ja na neku temu o sportu. Tamo mogu da pišem kako je sve to glupost i kako me to uopšte ne zanima.

Da, ali jedino sto mi je interesantno jeste sto su simboli u svakoj recenici, kao i cela knjiga. Imala sam pretpostavku o znacenju, ali tek sam kasnije otkrila, citajuci nesto drugo, ne od Koelja, kako bukvalno nijedna rec nije bez razloga tu gde jeste. Taj trud mi je interesantan, iako nije ostavio nikakvo odusevljenje na mene.

@Valdemar

Aha... to je vec stvar ukusa... meni licno je smor...ja sam mislio na komercijalnu velicinu (popularnost)...

nemaju ni 300 str.a od dostojevskog su duplo deblje,samim tim i komplexnije

Ако нешто не можеш ставити у једну реченицу да има смисла, онда смори народ на тријес страна. Слажем се...

svinje su debele....xD

alhemicara sam procitao davno,i ne secam se radnje ali znam da je bila dobra knjiga.a dostojevski je ubica...on mi je najbolji..mislim da je dostojevski bio pametniji od koelja,kazu da je u knjizi idiot prevazisao granice ljudskog uma.koeljove knjige su vecinom neke tanane,nemaju ni 300 str.a od dostojevskog su duplo deblje,samim tim i komplexnije

Hehe, Volim Hitlera, a i Gandi mi je prirastao srcu, ali se pitam ko je bio deblji? Verovatno Hitler.

Ahahahaha, daj boze da ovaj labokv troluje, talentovan jeeeee! +++++

Ако нешто не можеш ставити у једну реченицу да има смисла, онда смори народ на тријес страна. Слажем се...

Borhes se zalagao za tu jezgrovitost, ideju ispred sadrzaja - dovoljno je da ti naznaci koncept, ne mora ga sazvakati za tebe na 300 stranica. Fenomenalan je matori slepco bio, jedan od najvecih umova svih vremena!

I sta koji moj citiram Dotera, od toliko pametnih i ucenih ljudi!

svinje su debele knjige su opsirne xD hahahaha

Hahaha A tek ona glupost od haiku poezije! Strasno!

Daj, ne zezaj. Misliš na opisivanje kod Tolstoja? Dostojevski je suva radnja.

I sta koji moj citiram Dotera, od toliko pametnih i ucenih ljudi!

Зато што тај дотер не чита због таквих ретардираних писаца, а већина су такви.

Stvarno, odoh na sport da budem blaženo neupućen.

Djelo "Zlocin i kazna" je toliko smorilo da ga treba izbaciti iz lektire....

Nadam se da se samo šališ...

Degenerisani Hese.

Ovo mi ima nekog smisla. Pročitao sam Alhemičara i Sidartu u nekoliko dana i stvarno imaju sličnosti. Tek kad sam pročitao Alhemičara vidio sam da je to Madonina omiljena knjiga :)

Малог принца нисам читао. Жељу за читањем те књиге су ми убили неки одвратни људи који су је читали, па су се попримали на њу као дабар на кубик дрва.
Е, сад, не знам, можда и јесте добро књижевно дело.

Ista stvar i kod mene.

Ne salim se sekunde... svako ima pravno na misljenje...

Ma dobro, misli ti šta god želiš.
Još će Harija Potera da nam uvedu u osnovne škole, za svaki razred po jedna knjiga. Taman se u 7. dijelu krenu ženiti, udavati, praviti djecu, pa mu to tođe kao seksualno obrazovanje u 8. razredu.

radije sam pročitao Lovca u žitu, do jaja mi ono brdo gde je hladno kao na veštičijoj sisi, stari profesor koji je sedeo u olinjalom bade mantilu u prostoriji koja je smrdela na viksove kapi za nos pri čemu su mu se videle staračke kosti a brutala mi je bio isto opis ceđenja čabulja njegovog drugara ispred ogledala

i da, dobar mi je deo kada je iznajmio kurvu, pa posle popušio batine od liftboja

naspram mog junaka ovaj mali iz alhemičara je jadna pičkica!

бееееееееез коеља

kada mi neko kaze da cita koelja, odmah znam sa kakvom osobom imam posla... koeljo je petparacki filozof koji pise za siroke narodne mase. da kojim slucajem zivi u srbiji, pisao bi scenarija za "ljubav, navika, panika".

njegaova dela su toliko plitka i prazna, pa se doimaju samo i takvim ljudima, te otud i njegova velika, nicim izazvana, popularnost.... ok je da ti se svidja koeljo kad imas 17 godina, ali kad imas 35 to je vec na granici morbidne retardiranosti..

batalite koelja, vise filozofske i zivotne istine cete naci u jednoj jedinoj recenici bukovskog ili selindzera, ili andrica, ili nusica, nego u sabranim delima ovog vasarskog klovna...