Led Zeppelin

  1. Увијек ми је било занимљиво то што људи лако "праштају" плагијаћење, обрађивање и "крађу" пјесама тим великанима свјетског рока попут Цепелина, Ерика Клептона, Ролинг Стонса, док се нпр. једном Горану Бреговићу, некада Џими Пејџу рокенрол сцене старе Југославије то, поред неопростивог успјеха, пребацује као један од смртних гријехова.
    Што се Цепелина тиче, њиховим плочама, посебно I, III i IV албуму дугујем много. Волио бих да се Плант и Пејџ унаточ свим несугласицама поново удруже и наступе заједно по први пут у Србији. То би био концерт свих концерата.

  2. Može ,može samo da ga ne organizuje jebeni Raka Marić

  3. Цепелини су први англофони рок бенд који сам озбиљно почео да слушам (негде у раној младости,4.-5. основне).
    Пази,чак и да су крали,они су,ипак,имали глобалног утицаја. То није мала и занемарива ствар.
    А на те приче о вртењу песме уназад,сам Плант је изјавио: ,,Фазон је у томе што ми наше песме изводимо и снимамо искључиво унапред,тако да нас баш брига што је неко пустио уназад''.
    А што се тиче крађа песама... Не бих то назвао крађом,него обрадом. Варијацијом на тему,да се фино изразим. Јер,ако се обрађена песма поклапа са оригиналом у више од 70-80 % елемената (мелодијска линија,текст и сл.),тек онда је чист плагијат.

  4. А што се тиче крађа песама... Не бих то назвао крађом,него обрадом. Варијацијом на тему,да се фино изразим.

    Чему еуфемизми, украли су и готово.

  5. Ako je legalna obrada, uglavnom se navede izvor, a ne da sjediš i čekaš da li će neko tvoju stvar obraditi i napraviti hit. Da ja uzmem i snimim neku stvar, niko je ne bi jeb`o ni dva posto, ali da je prodam npr Madoni ili Lejdi Gagi ili nekom takvom čudu čitav svijet bi svršavao na tu pjesmu. U tome je problem.

  6. Što se Plant prolepšao...

  7. Selebrejsn dej film sa koncerta u Odva areni, u bioskopima u oktobru

    Jos je dobar dokumentarac sa pejdzom edzom i gejem iz vajtstrajpsa, kad ga pitaju kako je smislio rif za kashmir a on kaze ukro od brege, ili tako nesto...

  8. Čuš gej iz vajtstrajpsa... Okultaliko!

  9. геј жгадија недостојна седења у просторији са Пејџом, Пејџе оплоди ми жену

  10. Јебига, сви су крали... Није Пејџ био једини, крао је и Блекмур, Металика је украла један делић песме од Блек Сабата и тако даље... А јебига, тешко ко да има да је потпуно оригиналан. Чак је и Вуди Ален рекао да је "крао од најбољих".
    Све једно, мени су они до скоро били најомиљенији бенд. Обожавам њихове песме, Робертов глас је ненадјебив. Иначе сам читао њихову биографију, врло занимљива књига.
    http://www.laguna.rs/_img/korice/1333/kada_su_divovi_hodali_zemljom_biografija_grupe_led_zeppelin-mik_vol_s.jpg

  11. то није њихова биографија, књига је срање јебо ме и цукић кад сам је купио, ФАН ЛУДИЛО мик вола....

  12. Што је срање?
    Мени је дојајна, читао сам од њега и биографију Металике, исто добра књига.

  13. Много је субјективна, пола ствари он ставља у контекст како их он види а не бенд.. Прича човек о сцени 60их а тад је имао цирка 15 година и он не тврди он ЗНА ко је шта хтео и ко је шта био...Избегавам генерално неауторизоване биографије, ово је једна од многобројних од ЛЦ које сам читао, и на самом је дну, веруј ми...

    Нема ништа без АУТОбиографије, мада и ту има неких курчења, осим ако си Клептон

  14. Па слажем за то субјективно. Мада опет, биографија ипак остаје, а некад књига је занимљивија када он убаци оно његово писање из првог лица и још неке стварчице. А слажем се да смара са сценом 60их, то ми је једино било досадно у књизи.

  15. Вол је курац, што се мене тиче једино му је добра од Мејдена биографија... ово са металиком и ексл роузом је усрао, мада га је Ексл отерао у курац кад је овај тражио дозволу, тако да је већину ствари писао на своју руку без дозволе других људи, типична фан просеравања, као ти и ја што пишемо овде...

    Од цепелина ретко шта може да се нађе на српском, мада имаш пар хрватских превода мислим баш она о америчкој турнеји 75... а све остале пристојне можеш да скинеш преко нета, није неки компликован енглески...

  16. Зајебите расправе, идемо на КВЛТ
    http://youtu.be/p6S9oqJRclo

  17. Јебо биографије, никад нисам волео да их читам. Некако ми је дебилно да цео век једног човека/бенда или било чега може да стане у 300 страница.

    Цепелини јебу. Што се крађа тиче, јебем ли га, није да их правдам, али боли ме курац ко краде и шта краде. Једноставно, не замерам то ни Бреговићу толико, тако да тек Цепелинима нећу, поготову зато што су они сваку песму коју су "украли" подигли на виши ниво. То јест', нисам сигуран како је дефинисана крађа песме, одређене делове смеш да узмеш, не смеш да идеш изнад неког процента, али уосталом кога боли курац. Људи су имали такав утицај на музику и такве музичаре у бенду да би била штета да нису крали. Једноставно, имаш бенд који је један од оних бендова који су направили тоталну прекретницу у звуку, а то је нешто много битније.

  18. Sto se tice kradje ili plagiranja, najbolja je izjava J.J. Cale-a na pitanje da li ga nervira sto je Klepton postigao toliki uspeh sa njegovim pesmama.
    -Da svakog prvog kad mi stigne cek sa lovom, strasno se iznerviram.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.