Prijava

Ja sam pismen, rečit i mlad (punoletan od maja ove godine) :)
Sad ozbiljno, svi ti novi autori moraju da prođu taj period adaptacije, da se izbore za svoje mesto i naravno ne mogu da postanu popularni odjednom, posle 5 definicija, tu im je osnovna greška. 5 defki je videlo malo ljudi i šta se desi, neki dignu ruke od Vuke, neki se presele na forum i na čet, neki počnu da pljuju modove i članove koji ih iskritikuju na neki način (uglavnom dobronamerno, svima nam je u cilju da Vuka ima što više kvalitetnih autora), mnogi te kritike doživljavaju previše lično itd. A neku solidnu popularnost i veći broj mogu da očekuju tek posle 30-40 definicija. Naravno i preko ovog foruma možeš da se probiješ, ljudi te upoznaju i odavde....
Inače i ja sam se žalio na nivu verziju sajta i bio aktivan na svim mogućim temama koje su o tome pričale, al' onda mi je u jednom trenutku skor postao nevažan i tako je najbolje. :)

al' onda mi je u jednom trenutku skor postao nevažan i tako je najbolje. :)

Taj rad...Samo,to bi trebalo objasniti mladim usijanim glavama koje su tek usle na sajt.

Druze,PrankMastere,ja sam metar dana na sajtu,i mogu ti reci,NE NERVIRAJ SE ZBOG TOGA STO TI DEFKE PROLAZE KAO GOLOGUZ KROZ TRNJE!Da li Ti ocenis svaku defku koju procitas?U pocetku sam se nalupao minusa kao nezdrav,samo cekam da mi daju etiketu hejtera,sada ne ocenjujem sve.Po nekom kriterijumu,mozda pises defke koje "nit'smrde,nit'mirisu",pa ih ne ocenjuju,sto se mene tice,takvih je brdo.

Pa ocenim dosta definicija, jer je to uglavnom jedino što radim na ovom sajtu - čitam definicije... Ja minuse delim k'o bombone, jer su definicije sve gluplje i besmislenije, srazmerno tome i autori, ali mi neće lupiti etiketu, jer su mi minusi smisleni... Ja jesam relativno nov na sajtu, i apsolutno nepoznat većini vas, ali to je zato što se niko ne bavi čitanjem ovde... Samo par ljudi i to je to. Pa, proveri kakve pišem, pa mi reci, nije na meni da osudim.

skrenuću vam pažnju samo na količinu nesvesnog oftopika :)

nema veze pošto ste u sred rasprave, samo da skrenem pažnju :p

Dobro bre Surovi :) gledaj ovako, već je dosta toga rečeno, za postere se slažem, a ova jurnjava bodova bi dovela do još većeg davljenja zbog obrisanih definicija i spema samog sajta kad malo bolje razmislim. Što se ocenjivanja definicija tiče, verovatno članovi i pomalo gube interesovanje za čitanje definicija, jer je svakako kvalitet drastično opao, a ima mnogo definicija tako da je u moru loših sve teže naći dobru defku.... Isto tako već rekoh da je meni solidna ocenjenost definicija, oko 40 glasova po definiciji (a veoma često i preko 50-60).... Treba uvesti rangiranje tipa novajlija, stari član, profesionalac i legenda.... Nešto slično. I nekako promovisati novajlije sa dobrim definicijama. Ja u tu grupu verovatno više ne spadam, tako da meni ni iz džepa ni u džep.... I postavljati manje odabranih da bi ljudi malo više obraćali pažnju na nove definicije, pre svega zbog autora koji se još nisu probili koliko toliko. I pusti nas da ovde komentarišemo Vuku u globalu (iako je oftopik) jer je ovo jedina tema na kojoj su se ljudi normalno postavili i razmišljali na tu temu, a i nemamo drugu temu za to (koja nije zaključana).

Јебо те, прочитао сам само први пост овде... и да.... најдосаднији од кад сам ја овде... кликнем на форум нико ништа не пише... кликнем на коментаре нигде никог.. људи, шта је?

ja sam samo skrenuo pažnju, ništa više od toga :)

a što se tiče:

људи, шта је?

bez uvrede, ali ubili ste svojim nadrispemom i najmanju želju svim iole razumnim ljudima da učestvuju u bilo čemu. eto to je :) preživljavaju samo retardi i ljudi koji rade na sirovu ljubav prema sajtu.

ne znam što se sada čudiš..

bez uvrede, ali ubili ste svojim nadrispemom i najmanju želju svim iole razumnim ljudima da učestvuju u bilo čemu. eto to je :) preživljavaju samo retardi i ljudi koji rade na sirovu ljubav prema sajtu.

ne znam što se sada čudiš..

Који је теби ђаво? Постују људи који су разумни (или су за тебе сви неразумни). Какав спем? Људи овде пишу већином о предлогу.

Znao sam ja da je Surovi duša od čoveka.... Al brate ono nije spem, ono je samo skretanje pažnje na opšteprihvaćene činjenice da neki od nas jebu, dok su drugi dan i noć na Vukajliji, a sve to sa uzvišenim ciljem, socijalnog aktiviranja mnogih članova sajta.....

Udjoh da pohvalim konstruktivan predlog, ali u medjuvremenu ukapirah da od ovoga nema nista, i da se zaista sve rasprave o sajtu svode na suplju pricu. Modulatori koji propagiraju status kvo, jer se ne pitaju ni za kakve promene, dobronamerni predlozi autora koje niko nece uzeti u razmatranje...generalno, treba zakljucati podforum "predlozi" - koji je poslednji predlog nekog clana koji je usvojen, a da je to imalo bilo kakvu tezinu?

Не последњи, који предлог/предлози су уопште усвојени?

Не последњи, који предлог/предлози су уопште усвојени?

Pa ukidanje definicije dana. I liste najomiljenijih.

Taj predlog je usvojen en gros, skupa sa reorganizacijom i novim izgledom sajta, i to u okviru kaizenove teme gde su predlagane izmene. Dajte neki naknadni predlog koji je usvojen, a koji ima nekog znacaja.

Vraćanje promjene boje/teme profila za sve. :)

Upravo sam pricao sa drugaricom. Prokomentarisala je da je Vukajlija u zadnje vreme smorna.
Ukratko, kvalitet definicija je opao. Jeste da trka za poenima ima svoje nedostatke, ali ipak mislim da dize kvalitet definicija.
I kapitalizam je surov, pa je bolji od kapitalizma.
Stari autori su se zasitili jurnjave za bodovima, ali novim autorima, verujem da jesu vazni, makar ih putem bodova treba motivisati da pisu bolje. Ili neko ima drugu ideju: KAKO MOTIVISATI AUTORE DA PISU KVALITETNBE DEFKE?
Ponekad treba nesto zrtvovati da bi se nesto dobilo.

Upravo sam pricao sa drugaricom. Prokomentarisala je da je Vukajlija u zadnje vreme smorna.

Situacija je ozbiljna nego sto smo mislili. Nema druge, morace Kaizen prevremeno da se vrati sa skijanja.

Mene je u poslednjih nekoliko dana iznenadilo sijaset dobrih definicija, izgleda da hladno vreme ima uticaj na pisanje definicija. Pretpostavljam da je i umrtvljavanje foruma odigralo neku ulogu u tome, da ljudi kreativnost ispolje na samim definicijama. Steta sto izgleda nije moguce oboje, i zabavan forum i dobre definicije.

Jericho a to dovodi do zaključka, da ljudi koji su na forumu pišu dobre definicije.... A na forumu su uglavnom stariji članovi, što opet dovodi do zaključka da 10-15 autora pišu kvalitetno. Šta je sa ostalih 30 000? Pa da li kvalitet sajta zavisi od 15 ljudi? Ako da, to nije dobro.... Onda opet dolazimo na nove autore, gde su oni, što je tako malo kvalitetnih? 99% novoregistrovanih je savršeno neupoznata sa idejom i pravilima sajta. Dešava se to da onda ja mogu da idem i da na svaku drugu definiciju napišem komentar BRIŠI i to uvek sa dobrim razlogom.... Ljudi dolaze i pišu o davno prežvakanim temama, ne proveravaju da li je neko to već postavio, uostalom pišu iste stvari samo izmene red reči. Zar se niko od njih nije setio da se prvo malo upozna sa sajtom pre nego što napiše neko sranje.... Verujem da bi i kvalitet porastao.

е па да ти кажем, ја док сам се упознала са сајтом... знате већ. тако да не знаш шта је грђе, да читаш правила и упознајеш се са сајтом па да скапираш да ништа тако не функционише, или да пишеш одмах шта ти падне на памет па ћеш скапирати већ шта ваља. ја чак мислим да је друга варијанта боља.

Nije bolja, zbog toga je sajt u kurcu, malopre sam dao 3-4 plusa naspram 15-20 minusa a mogao sam još da ih podelim, al' nisam hteo. Oni tutoriali su ok ideja za novajlije