Prijava

ма какви туториали, овде мање-више све функционише по принципу волим те-познајем те-готиван си ми-сто година си члан. оно нема везе с мозгом, идеја је супер само што пола новајлија вероватно ни не залази у форум, а онај део који зађе може само да се збуни. сад ће закључају тему чим се потегне нешто незгодно такој да одох сад свеједно ањао десет до 6

Čim se registruju, da prvo idu tutoriali, a onda par definicija čisto da vežbaju ocenjivanje

Kao novog clana ovog sajta fascinira me kolicina elitizma na sajtu. Npr. odabrane definicje su u 90% slucajeva tipski humor, dok je preostalih 10% sve ostalo, sto samo govori o tome da se u odabrane forsiraju definicije "tipskog humora" koji je cenjen od strane "strucnog zirija".

Kontam da su odabrane difinicje izvor nekog elitizma koji dostupan starijim autorima, moderatorima i autorima koji ubodu "tipski cenjeni humor".

Elitizam i "klasna podela" su dobar izvor unutrasnje netrpeljivosti i nama dobro poznate "klasne borbe" ciji su rezultati evolutivnog ili revolucionarnog karaktera.

Nov si na sajtu, nemaš pojma kakve su bile definicije dana, em što su bile raspad, em što je bilo malverzacija kol'ko oćeš (dupli profili za lajkovanje svojih defki itd....). U odabranima ima dosta prosečnih definicija al' ima i stvarno dobrih. A što se tiče klasne podele tu lupaš. Prvo, kad ocenjuješ defke ti ne znaš ko ih je pisao, naravno ako dobro pišeš vremenom će neko posećivati tvoj profil nezavisno od najnovijih definicija, jer neki autori jednostavno imaju mnogo toga interesantnog da kažu, al' to nestane u moru sranja.... Videćeš već, ako ostaneš na sajtu. Pogledaj definicije nekih poznatijih autora, a onda kreni da čitaš nove definicije redom, videćeš o čemu se radi. Da se razumemo, i ja sam relativno nov član (što se broja definicija tiče i mog prisustva na forumu)

Kao novog clana ovog sajta fascinira me kolicina elitizma na sajtu. Npr. odabrane definicje su u 90% slucajeva tipski humor, dok je preostalih 10% sve ostalo, sto samo govori o tome da se u odabrane forsiraju definicije "tipskog humora" koji je cenjen od strane "strucnog zirija".

Kontam da su odabrane difinicje izvor nekog elitizma koji dostupan starijim autorima, moderatorima i autorima koji ubodu "tipski cenjeni humor".

Elitizam i "klasna podela" su dobar izvor unutrasnje netrpeljivosti i nama dobro poznate "klasne borbe" ciji su rezultati evolutivnog ili revolucionarnog karaktera.

U pravu je decko, da se ne lazemo. Otkako su uvedene "odabrane", ja sam im u pocetku davao sansu, a u poslednje vreme ih uopste ne otvaram, citam definicije prethodnog dana. Prosto ne zelim da gubim vreme na njih i da se iscudjavam sta je sve progurano u odabrane.

Nov si na sajtu, nemaš pojma kakve su bile definicije dana, em što su bile raspad, em što je bilo malverzacija kol'ko oćeš (dupli profili za lajkovanje svojih defki itd....).

A jos pre ovoga je bilo vreme kad su skoro sve definicije dana bile dobre, i kad nije bilo malverzacija, barem ne ociglednih. Ali skok popularnosti sajta i lavina novih autora raznih profila su malo pomerili kriterijume popularnosti - to i malverzacije su, izmedju ostalog, i doveli do ukidanja institucije definicije dana.

E sad, ako ni ovo novo ne funkcionise (a cini se da je trenutno tako), vidi se da je dosta tesko osmisliti neki novi sistem koji bi koliko-toliko funkcionisao.

i meni je pala slična tema na pamet pre nedelju dana iako sam i ja noviji član. ali svakako bi trebalo nekako iskontrolisati to sa novajlijama, posebno sa gomilom ovih tipa '99 godište i tom gomilom glupih postera (drugo je pozitivna šega sa posterima) i još glupljih komentara. to ''levelovanje''' i navođenje ludi da pišu dobre definicije (namerno podvlačim dobre) bi vratilo ovaj sajt kakav je bio kad sam ga posećivao s vremena na vreme pre par godina (ali nisam učestvovao).