Prijava

svaka ima thc samo je kod industrijske zanemarivo mala koncentracija ali vidim da najveći umovi sajta uveliko pejstuju rendom nebuloze sa neta pa ne bi da prekidam izliv govana na temu...

Konoplja je okej. Nekada se sadila normalno; nekome smeta jaka konoplja

za, sve sto je deo prirode treba da bude legalno.ja bi zabranio ove mutirane vrste sto prave i jedan dzoint da bude 1000 din da ne bi ljudi mogli svaki dan da duvaju.nego umereno.ja mogu da napisem paket zakona za legalizaciju i to dobrih al ko mene pita

Ima li i jedan drugi opijat lorisna svojstva po zdravlje, pečurke, nešto?

Pajdo je dobar protiv kaslja

mdma,lsd.pečurke....i tako u nedogled i tako u nedogled

svaki opijat utice blagotvorno na nevni sistem, problem nasyaje kad se preteruje.,u svim ne kriminalizovanim drzavama trava je legalna

Napiši da ako bi primio paket zakona u svoju kuću

Nemoguće je zabraniti droge jer svaki dan iznikne neka nova. Kako?
Samo s nekoliko preslagivanja molekula to je nova droga te od zabranjene postane legalna dok protokom vremena opet ne postane zabranjena.
Tako u začarani krug.
Nisu problem dileri niti su uzgajivači različitih droga.
Ljudi si po prirodi ovisnici.
Prestanu sa drogom počnu sa alkoholom.
Današnja tehnologija je isto ovisnost: mobiteli,TV,igrice... Imamo prejedenje, radoholičare. Većina ljudi pije, drogira se, kocka jer se povlači u neki svoj svijet kako se ne bi trebali suočiti s problemima.
Umjesto da prepreke shvate kao izazov, oni biraju lakši način te bježe od realnosti.

Industrija konoplja
Konoplja se većinom koristila za izradu užadi i tekstila.
Danas je poznata primjena konoplje u izradi preko 20 000 industrijskih proizvoda.
Od konoplje se može dobivati papir, ulje, boje, ljepilo,...pa sve do biorazgradive plastike i betona.
Konoplja je pogodna u ljudskoj ishrani.
Sjeme konoplje sadrži velike količine proteina, antioksidanata i savršen omjer esencijalnih ulja omega 3 i omega 6, željeza i cinka; a ne sadrži psihoaktivni THC.
Po zadnjoj rečenici jasno je da ne sadrži THC.

Labo sta mislis pod nekriminalizovana drzava, posto Holandija ima cetvrto/peto najjace podzemlje u Evropi

voleo bih da sam neki srednje kotirani član holandskog podzemlja

Pa obicna konoplja I nije zabranjena to sam hteo da kazem, koji kurac onda hvalospevi o konoplji mrtvoj lol

Ja bih voleo da sam joco amsterdam

Ja bih volio baju na prijelu da pijeva

ma ti kriminlaci u holandiji nisu ni njeni drzavljani to su samo sverceri u prolazu, holandija je uredjena zemlja i oni nemaju nikakav uticaj.lale cas pohapse ili najure tu bagru, proteraju u bosnu

Svako ko je vido malo vise od rts-a je svestan da legalizacija trave bi od efekta imala samo povecanje konzumacije medju 30-100godisnjom populacijom koji bi duvali ponekad, al nece da se cimaju sad da sa porodicom, poslom, kurcima palcima da traze dilere, rizikuju da ih panduri cimaju pod stare dane i tako to, nego duvaju kad im da neko samo... a ovo nije rizicna populacija ni za sta.
deca ce duvati ko sto duvaju i danas, oni sto misle da je to teska droga nece, i to je to.
realno bolje da kupis travu iz duvanske industrije nis, kakva da je, imace neku kontrolu kvaliteta, nego od dilera iz albanije, prskanu pesticidima ili kojim god kurcima.

treba se ode korak dalje da se dekriminalizuju sve droge. ne oni sto prodaju heorin na veliko, nego tipa kad vidis ocigledno da je neko dzanki, sta ga koj kurac trpas u zatvor, ko da je neka pretnja po drustvo... bukvalno ga tako osudis na predoziranje kad izadje.
bolje u crnu reku ili gde god da nadje boga, lopatu ili bilo kakav smisao, da mu das i neku drugu sansu u zivotu ako hoce.

Celt lepo si reko, ali cak i heroin da bude legalan za onog sto se sprica u venu bice status u drustvu slican onom koji danas imaju notorne pijanice i bice obelezavan kao osoba i govorice se on propao sve skroz na skroz, stim sto ce prems njemu ljudi veve gadjenje da imaju nego prema notornoj pijanici kako ga vidim i ljudi ce ga gledati ko klosara nebitno sto nema problema sa policijom.

to je uvek tako, poenta je da pored svega toga, najgore sto mozes da uradis toj osobi je jos da zalepis i da je kriminalac. efektivno ga ubijes.
jer ako si doso do toga, nesto je pokvareno - porodicni odnosi, pokvareno odrastanje, milion stvari. jedino kako mozes da postupis prema tome kao civilizacija a ne kao planinsko pleme je da nadjes efikasan nacin da popravis sta moze da se popravi - da uvedes neku rutinu, da ga ubacis u neku grupu da radi korisno za njih, da ta grupa ako treba kazni kad zasere, ali da ipak ne izbaci iz drustva (kao zatvor), nadje neki smisao i tako ta sranja koja se smisljaju kao revolucionarna u centrima za odvikavanje, a dva polupismena popa sprovode u manastiru.

ma pre ce se izvadis sa heroina nego kao notorni alkoholicar. u prvom slucaju treba samo da promenis drustvo, kad izbacis sve iz sistema, u drugom ce celog zivota da ti poturaju casicu pod nos... a uzrok zbog cega si doso u to stanje isti.

kod alkohola je ista prica, ne igra ulogu koliko popijes nego jel imas samokontrolu da stanes, a to je stvar psihe a ne alkohola.

ajde bre 90% bankara ovde, a i gomila menadzmenta cepa kokain konstantno, ujutru, uvece, nema veze. svi sa porodicama, decom "idilicni zivoti" svi u nekom trenutku preteraju, zaseru, pa uzmu i prestanu, jer jebi ga kad zaseru ostane im nesto za sta imaju razlog da zive.