Automobilizam

  1. Ima šema neka sad oko poreza od skoro

  2. Ful je Mečka, samo to što je lubeničar.

  3. Ta mečka može 1 000 000 km da pređe što se tiče motora, limarija im je malo slabija (bar bila pre restajlinga) i jesu im te cene kod nas, mada mi sumnjivo što recimo u švedskoj, benzinci sa slabijom opremom u proseku koštaju 6 do 9 000 evra...

    Edit: http://www.bytbil.com/kalmar-lan/personbil-c-200-cdi-avantgarde-aut-1233-9545808

    od retkih dizelaša, nema kožna sedišta, 9600 eura...

  4. Bogumi auto ne smije bit jeftinije u Srbiju no na zapad ako ičemu valja.

  5. sećam se kada je ćale u neku kompenzaciju dobio 2007-e c270 2005. godište, vraćamo se sa romanije autoput ns-su 240km/h a ja snimam brzinu sa mojim soni eriksonom k750i e to su bila lepa vremena

  6. I ti si nju prodao i voziš Lagunu?

  7. auto smo dobili jer jedan ćaletov prijatelj nije imao da plati robu, ako se sećam dobro tada je vredeo oko 15k evra mercedes, pa kada je našao pare smo razmenili
    bio dobar čovek jbg posle upucao nekog lika u vrat sto ga prevario za 50 000e bežao od policije i na kraju se ubio ispred glavne policijske stanice eh jbg, nikada nismo videli pare koje nam je dugovao eh...

  8. Btw, ona mečka sa oglasa je iz Italije, tako da ko zna šta je unutra hehe. Onda, negativna stvar je što je u Pančevu plac, nemaš ovlašteni mercedesov servis da bi je oterao na proveru, nema tablice tako da ne možeš ni u bg....

  9. Znam brate, tako sam ja cio dan jedno auto bača pod ručnu, uh...

  10. Što ne može u BG, zar nemaju probne ili nešto?
    Ja sam vozio sa placa bez tablica tako i kad su me zaustavili rekao da moram probati auto prije nego što kupim i to je to.

  11. Fazon je što daju naše probne samo kad već kaparišeš auto. Strane probne nema, došao na kamionu, bez tablica da voziš teško jer treba da prođeš pančevo, pančevački put pun policije i pola beograda da dođeš do mercedesovog servisa.

    Edit: recimo u nemačkoj imaju crvene tablice specijalno za placeve, u švedskoj se prodaje sa tablicama.

  12. kakve su ono tablice koje imaju dva slova za grad pa tri broja pa neke upsravne zute brojeve?
    edita
    http://i.imgur.com/9O6n0CR.png

  13. откуд знаш да је из италије?

  14. Nikad ne bih razmotrio auto prije nego što ga probam, a tek me za davanje kapare boli kurac.
    Mislim, ako oćeš da mi prodaš auto moraš mi omogućiti da ga provozam, tvoja je stvar na koji način i završena priča. Nema vožnje? Odlično, nije jedino auto (u ovom slučaju plac) na svijet.

  15. Kapune, to su privremene, stranci npr. voze na njih.

  16. e, kakva je situacija sa voznjom u inostranstvu sa srpskom dozvolom?

    secam se kad sam klinac bio da su vadili neke inostrane dozvole, al ja sam bez problema iznajmljivao i vozio i po irskoj i u pocetku ovde automobile sa onom roze dozvolom, dok nisam izvadio svajcarsku, posto mi trebala za registraciju.

    jel mozes da vozis tudja osigurana kola sa rozom dozvolom ili koja god da je sad, privatno u EU/svajc, ako zna neko? trebalo bi da da, ali ne znam jel sad ako zaustavi pandur dal imas problema.

  17. откуд знаш да је из италије?

    Pozvao sam da pitam lolo, a i video sam da ima napred mesto za malu tablicu, tako da sam se dvoumio između italije i švajcarske, pa sam pitao.

    http://images3.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/766/7662894/72d7b2b403fc-800x600.jpg

    Nikad ne bih razmotrio auto prije nego što ga probam, a tek me za davanje kapare boli kurac.
    Mislim, ako oćeš da mi prodaš auto moraš mi omogućiti da ga provozam, tvoja je stvar na koji način i završena priča. Nema vožnje? Odlično, nije jedino auto (u ovom slučaju plac) na svijet.

    Ja dok sam radio na placu, imali smo one kartonske tablice sa logom i kontaktom placa (fazon, vozili po selu kao test vožnju). A i uzimali smo i probne kad se vozi za beograd ili kad se vozi nešto duže. Al zatvorio lik, jebe mu se da ga drkaju kojekakvi državni uhljebi i da mu traže mito da bi to držao.

  18. келте, је л' тачно да у ирској имају неки регистар километраже у који сервиси уносе податке, па за сваки ауто имаш информацију о километражи на сваком сервису?

    вади се међународно овлашћење и можеш да га возиш. под условом, наравно, да су српске таблице туђег аутомобила. вади се и међународна дозвола, мада нисам чуо да су то некоме тражили (можда покоји рент-а-кар).

    Pozvao sam da pitam lolo

    а може и тако :)

  19. celt
    e, kakva je situacija sa voznjom u inostranstvu sa srpskom dozvolom?

    secam se kad sam klinac bio da su vadili neke inostrane dozvole, al ja sam bez problema iznajmljivao i vozio i po irskoj i u pocetku ovde automobile sa onom roze dozvolom, dok nisam izvadio svajcarsku, posto mi trebala za registraciju.

    jel mozes da vozis tudja osigurana kola sa rozom dozvolom ili koja god da je sad, privatno u EU/svajc, ako zna neko? trebalo bi da da, ali ne znam jel sad ako zaustavi pandur dal imas problema.

    Zavisi od zemlje do zemlje, negde ti treba međunarodna, negde samo ova nova biometrijska dozvola. A za tuđa ti trebaju neka ovlašćenja bla bla ili makar da je vlasnik pored tebe.

    Edit: isti kurac kao i u srbiji, ja sam sa švedskom dozvolom seo da vozim ćaletova kola na srpske table. Umal' da me ćorkiraju kao da sam ukrao kola. Nema veze ni što imam srpsku međunarodnu i važeću vozačku koja je bila u sup-u u halmstadu (jbg ne možeš 2 vozačke da imaš lolo).

  20. Ja na otvoreno vazda, da vidim kako povlači, drži, koči...

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.