Prijava

Ja sam čuo da navlače debele ljude tamo, e sad šta rade sa njima nije poznato. Ali niko od debelih se nije vratio iz šenžena..

ето тилмо из моје килаже извлачи закључак о знању енглеског, ваљда зато неће догурати даље од радног места разносач аргентинских цркотина старих 3 деценије

учим кинески помало преко неких апликација типа дуолинго, много је зајебано иако немају ни падеже нити ишта, само слажу речи и иста им је реч за ЈА, МОЈЕ, МЕНЕ итд. разумете већ, јебига досад се нисам срео ни са једним неиндоевропским језиком па ми је као да учим ванземаљски

а енглески добро знам и имам ок изговор, ови што причају ко апу из симпсонових се УХЛЕБИШЕ (скеч јер нема хлеба да се купи, не једу га уопште) па ћу и ја

E ako je preko aplikacije onda ok.

већ сада умем на кинеском да кажем смисленију реченицу него ти на српском а учим га шести дан

Pa nije poenta znanje engleskog jbt, cenim da posla sajta ovde dobro govori engleski. Poenta je da moraš da znaš kineski, a ti ga učiš preko aplikacije neke.

Burazer je ovde tri god učio norveski aktivno, doveo ga do savrsenstva, kad je otisao tamo nije razumeo 10%.

па не морам да знам кинески, откуд ти да морам? друго је што ја оћу, онда те још више цене

и сунце му јебем питао сам вас за бмв од 2000 до 3000 еврова а дошли смо до аргентинских лешева

Ček brat, kako ih učiš engleski onda? Mislim, moraš da znaš njihov jezik da bi ih naučio eng?

Burazer je ovde tri god učio norveski aktivno, doveo ga do savrsenstva, kad je otisao tamo nije razumeo 10%.

To je zato što na bilo kom kursu, asimilu ili drugom programu za učenje, govore 14 puta sporije nego što tamo inače ljudi govore. Meni se i dan danas desi da ne razumem nekoga na švedskom (naročito arape, crnce i indijce, nerealno je šta urade od jezika).

A za ovo razmišljam. Možda ti koje oni uče imaju fazon detaljne knjige kinesko - engleske pa im on samo pojašnjava i vežba ih. Nije verovatno klasika profesor.

Znam da su ovde bili SFI (svenskan for invandrare - švedski za strance) kursevi, pa su ove kojekakve pravili neke knjige sa slikama onako kao za jako malu decu. Glupost. Može i sam čovek da nauči kad hoće.

Edit: jel predaješ deci, odraslima ili mešovito?

ма бре учиш децу од четри године 10 и мање речи недељно и преводи ти све учитељица

To za skandinavske jezike je tačno. Ja kad sam se ložio da idem tamo da živim, počeo ovo ko Mare da učim. Jutub lekcije i to. Norveški delovao prelako, skoro sve kao engleski jezik.

Kad sam bio sad februara tamo, feapirao sam se. Pričaju nekim robotskim jetikom, kao da nema reči. Ono, bip bip biip biiiip bi bi bip. Xd

Ja ne kapiram brate. Ako učiteljica prevodi, onda ona zna eng, što ih ona ne uči?

Pa to je banja sa klincima. I da zna engleski na A2 nivou, pa mu je i više nego dovoljno.

Nije robotski, samo im jezik nikad ne dira nepce i većina njih jedva pomera usne kad priča. I to opet zavisi od pojednica. Ima i ko normalno priča, a recimo lik što radi sa mnom priča kao da na jeziku drži navoj maticu metalnu sve vreme. I još priča 200 na sat.

Nego, koja je kinta za taj posao? Stan plaćaš sam ili oni?

јер су то деца снобова а бели учитељ је статусни симбол, јел сад мало јасније?

To već ima smisla. Kolko se plaća?

око 1500 евра обично, е сад нека школа даје смештај, нека не, али свеједно може лепа пара да се уштеди и од те плате без да се раде додатно неки приватни часови

живот јефтинији него овде

па с обзиром да су пљуге добре 150 кинти, добро пиво (0,6 л имају углавном) мање од 40 кинти, а храна прејефтина рецимо неаргентинско пиле цело без костију мање од 200 кинти хаха за те паре овде можеш аргентинску пљескавицу да купиш, примере неке најглупље наводим... може се уштеди сома еври месечно сигурно да ти ништа не фали, ваљда зато доста ових гована са вркен тревла иде тамо јер неће да чисте мексичка говна 16 сати дневно и да уштеде мање

Pa ok je generalno, obzirom da ne radiš ništa. Samo je prejebeno što si okružen žutim govnarima, skroz druga kultura, verovatno premalo naših ljudi..

E zato sam hteo da se zaukce prica oko markovog kinezovanja, jer cujes realno stvari koje inace ne bi znao.

Marko idi tamo poducavaj kinescice eng i reg se na bibo i odatle poducavaj japance eng i zajebi sistem i sve geopoliticke zavere

I ostace ti preko 2k mesecno