Automobilizam

  1. Марко
    колика је јебачина од 1 до 10 што се тиче увоза кола из њемачке?

    Ukoliko nemaš neke rođake kod kojih bi ostao.

    Karta u jednom smeru 70-90 evra.

    Hostel 100-150 evra za par dana koliko bi ti trebalo da sve središ.

    ZOLL tablice 100-180 evra, zavisi od trajanja (jeftinija važi nedelju dana valjda, skuplja valjda i mesec dana može).

    Trebaju ti EUR1 (ako ga nemaš, plaćaš 12.5%, mada ga sva evropska kola imaju manje više) i COC obrazac da ti ne bi u srbiji još para uzeli.

    Na carini, pdv 20%, špedicija 50 evra, 120 evra su ležarina i neki troškovi u carinskom depou.

    Tehnički pregled, ove razne potvrde itd su ti još 80-100 evra.

    Registracija.

    E sad uzmi u obzir da ti treba Euro3 ili možda čak i Euro4 auto da bi ga uvezao. I solidna petica nigde nije jeftina. U švedskoj ti treba 2000 evra za 96'-98' godište. Ristajling idu na 3-5 000.

  2. Брате мислим да није оволико зајебана процедура јер на коју фору би ови комби превозници на релацији Минхен-Пожаревац довлачили силне половњаке из Немачке, него изгледа да Шведска има другачије прописе или је Мики куповао нов ауто опа пичко. Ако је стварно оволика бирократија ко да купујеш спејс шатл онда брате узми лепо половног БМВ БХР520и па га буџи и сређуј, пресвлачи седишта кожом, вуфери итд свакако мање живаца и пара него да се дркаш онолико

  3. http://www.registracija-vozila.rs/45-uvoz-i-carina-vozila/uvoz-i-carina-vozila/1212-detaljni-opis-procedure-uvoza-vozila-u-srbiju-saveti-korak-po-korak

    Što se naše carine tiče, isti ti je kurac iz koje god zemlje da uvoziš.

    Nije teško ništa, samo je smor (i skupo) kao i sva birokratija kod nas.

    E sad, što se tih tiče, kad dovoze na veliko onda im se isplati, ćar 200-300 evra po autu, dotera par auta mesečno i milina.

    Ja dok sam radio na placu dovozili smo iz Slovenije (fazon karta do tamo je 30-40 evra, hostela ima povoljnih, takse za privremene tablice nisu skupe), Austrije (skupe zoll tablice, isplati se na kamionu samo) i Italije (mora na kamionu jer nemaju privremene tablice, kada sam jednog audija pojedinačno dovozio, bila je jebada da ga moj teča koji živi tamo kupi na svoje ime, da mi punomoć da ga izvezem iz zemlje, ugovor da autoplac kupuje auto od njega, pa onda da mu pošaljemo tablice i dokumenta da ga on odjavi tamo).

  4. Ако је стварно оволика бирократија ко да купујеш спејс шатл онда брате узми лепо половног БМВ БХР520и па га буџи и сређуј, пресвлачи седишта кожом, вуфери итд свакако мање живаца и пара него да се дркаш онолико

    овако ће највероватније и бити

  5. Dok se ti vratiš odande, ima taj bmw da još više odrtavi, pa će mu i opasti cena još malo.

  6. Е да, срећно у Чајнари, врло вероватно и ја палим тамо на пролеће па се можда видимо на пиву. Идемо да млатимо лову и карамо кинескиње за кеш, трештени сваког викенда без изузетка. Ценим да планираш старт у неком киндергартену па мој ти је неки савет (мсм не савет у смислу да ти солим памет, него и ја планирам овако) да имаш опуштен приступ, да не схваташ то као неко морање и посао, него у фазону идем да се зајебавам са малим кинешчићима и правим шоуове, оно спрдња и у суштини одмараш мозак. Свидела ми се прича јер је добра кинта а имаш доста слободног времена за себе које можеш квалитетно да испуниш јер- добра кинта. После кад уштекаш неку залиху, можеш да бираш где ћеш ал ценим да већ имаш визију лололо

  7. чекај како да се видимо кад не знам ни ко си

  8. Иначе нема форе коју нисам пробо, још једино јагоде нисам брао код Шомијевих коопераната у Финској хахах.. Па што не бих и ово. Иначе добру идеју си ми дао у вези кошарке, још сам добар са профом физичког из средње па могу да одрадим демо снимак фејк тренинга са ђацима, јел си информисан колико плаћају часове?

  9. Можемо ти, Данкан и ја заједно после да издамо и напишемо књигу о авантурама по Азији "Стопама Бушида" хахаха

  10. Наћићу те у граду Марко;) Чућемо се овде кад одем тамо

  11. каже данкан да је кошарка до 7000 јуана месечно што му дође 900 евра тренутно

  12. А за колико часова укупно.. Слабо је то, јеботе Данкан ће да врати 23 евра кући ако само то "ради".. Иста лова коју добијеш за парт-тајм тичинг

    Едит: не пристај на плату за есл испод 18 сома, не будимо румуни и тамо, ко што смо оборили цену рада на Западу

  13. не ради он то бре, он ради у школи и има око 1400 плус је сад нашао неки парт тајм

  14. ја вас питам ко сте Ви

  15. Ја сам још један слободњак ко и ти

  16. а за 18 сома ћеш да попушиш курац, можда ће да ти дају толико у школи ако си американац, 18 можеш од два посла да имаш месечно

  17. Наравно да сам Американац по мајци и да сам живео у УСА од своје 2 до своје 16те године када су ми се родитељи развели, на суду сам припао оцу а отац вратио у Србију где је започео приватан бизнис, родитељи су ми се упознали на летовању у Макарској

  18. Ај хев мани бат ај кејм ту Чајна бикоз ај вонт ту чрај самтинг дифрент енд мејк мај лајф мор фаниер енд инчрстинг

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.