Prijava

Za takva auta se uzima osiguranje osiguranja, šoferka 3000€

Inače, da se pohvalim, otvaram svoj auto servis u Brodu a tražim i prostor za servis u Doboju, samo brzi servis, brze izmjene, ulje, filteri, diskovi i tako te stvari i u sklopu toga prodaja dijelova.

U toku sedmice trebam da opremim sve to, ubacujem dizalice.

Pa to sam ja pisao danas da se radi u Aus ako sam te razumeo

Neka ne sasrećom Skočko.

Cestitke autorima Skocimis i Bohor.
Boh za drifta i takmicenja je slazes?

Ne, ne, imaću majstore i sve što ide uz to ali neće se rediti fazon limarija i sve što oduzima previše vremena već nešto kao pit stop, bam bam bam filteri, ulja, pločice, diskovi, testiranja, dijagnostike, klime, nosači motora, amortizeri i slično. U Brodu ću 4 dizalice staviti s tim da će jedna raditi za veće stvari ako bude baš bilo potrebe a ove ostale samo izmjene.
U Doboju za sada ima jedan prostor na super lokaciji ali stanu dvije dizalice, tako da još malo ću tražiti.
Prodaja će ići u sklopu jer mogu da ponudim najjeftinije cijene u državi čak i iz originala plus što će kod mene biti besplatna zamjena. Fazon prije par dana sam radio veliki servis za svog volva i kod svih autodijelova u gradu i okolini komplet za veliki i mali servis izađe od 700 do 800 maraka MPC, 400 i kusur eura, i u servisima to košta 120 maraka da se uradi dok je kroz moje papire izašlo oko 470 maraka vpc i plus na to imam 25% rabata dođe 350 maraka plus 70 maraka za ruke, 2 sata posla. A kada budem radio kroz svoju radnju dobijam još povoljniju VPC i još veći rabat tako da ću imati u startu otprilike 40% do 45% manju cijenu od svih autodijelova u okolini, što ja mogu da kalkulišem i da dajem na njihove cijene popust od 25% i opet ostane prostora za moj profit.

Juče piše čovjek u grupi VOLVO KLUB treba mu neki kompresor klime, reko imam. U Motoreksu mu tražili 1000 maraka za to, kao eto mogu dati 10% popusta, cijena originala iz Češke koji mi je stigao jutros je 340 maraka sa dostavom, prodao sam čovjeku za 600 maraka sa fiskalnim računom, pisanom garancijom proizvođača i dostavom. Potrošio sam 15 maraka goriva i bio dobar 130€ i još pojeo ćevape. Tako dnevno imam upita za gomilu stvari tipa plivajući zamajac koji je u prodaji 800€ a nabavna mu je 260€ i slično, što bih ja to radio ovako kada mogu da otvorim prodaju i servis.

https://www.olx.ba/artikal/28826723/akcija-kvacila-i-zamajci-10/

Eo vidiš, otprilike ovako ljudi rade, set kvačila i zamajca lupam za pasata 7 kod nas je 1000 maraka, on da 10% popusta i to je 900 maraka.

On ga dobija za nekih 700 maraka, znači dobar je 200 nit orao nit kopao.

ja ga nabavim za 530 maraka. Prodajem ga sa računom za 730 maraka.

Ja sam dobar 200 samo što pošaljem set kvačila i zamajca (dostava košta 3 marke) i opet sam jeftiniji 200 maraka od njegove cijene. To su plaćene ruke ili još mali servis pride npr.

Nek ti je sa srećom otvaranje servisa da Bog da pare zaradio!
A znam da si posten decko, ispisaces za godinu dana iskreno i kako si prosao ss majstorima koje si zaposljavao, to me najvise zanima.

Majstori su dobili platu od 800€, prijavljeni, legalni, topli obrok, regres, sve, plus prijava na sve seminare koje imaju želju da rade. Glavni majstor je na poklon dobio UNIOR EUROVISION kolica puna alata, samo to vrijedi 1000€

Vidjeću kako će ići. Trebalo bi da ide. Radili su mi neka istraživanja tržišta i trenutni kapacitet mehaničara jednostavno ne može da podmiri potrebu. A i situacija na terenu je haotična, pogotovo na prelazu sezona, na običnu izmjenu ulja se čeka po 6-7 dana, pa i kada dođeš na red onda moraš da čekaš 2-3-4 sata jer su svi prebukirani. Npr. najveći servis u okolini, Total trejd ima 12 dizalica i na termin se čeka u prosjeku 7 dana. Zilkić, ovlašteni BOSCH servis ima 9 dizalica i više ne radi izmjene tih manjih stvari, ne isplati mu se. Keeway Nordstar isto ovlašteni BOSCH servis, 10 dizalica, rade od 6 do 23 i ne možeš promeniti ništa bez termina koji je 5-6 dana minimum.

E ja sada ciljam na one ljude koji trebaju na put sutra i treba mu servis odmah. Pokušaću da ih privučem nižim cijenama, apsolutno kompletnom ponudom i ugradnjom na licu mjesta. Završiš prodaju, štampaš nalog, šalješ nalog u radionicu i ide se striktno redoslijedom, neće se moći desiti da nekome odvrne šaraf pa dok curi ulje da ode malo da čeprka lafet na MAN-u pa da cijedi ulje 2 sata. Ide se dalje, skidanje filtera, lupam sad, karikiram, drugi provjerava stanje ostalih komponenti, ispunjava chek listu, nakon završenog servisa dam ti check listu da vidiš treba li ti još šta uraditi na automobilu, dođi sa njom dobiješ još 15% popusta i tako, na te fore i fazone skidati tu vrstu mušterija kojih nije malo, stvarno nije malo.

A mislim da će svakako većina prihoda dolaziti iz prodaje van radnje i dostavu brzom poštom, za to se pravi sajt gdje će biti sve prikazano, unosimo podatke na OLX jer ljudi u Bosni prvo tu gledaju pa onda sve ostalo, do sada se iz prakse pokazalo da ljudi imaju povjerenje u takvu vrstu posla plus što im se isplati da sačekaju jedan dan za dio i uštede 200-300 maraka. A ako je baš hitno sjednem u auto i dovezem ti, opet se mogu ugraditi, nisam jednom tako uradio.

Kada se sjetim samo da je mene lik oderao za plivajući zamajac kao nikoga a sada vidim koliko to sve košta, pa nećeš ga majci, ima da ga dajem sa 2% marže samo da privučem mušteriju. Na diskove za prosječnog mercedesa od 2012. godine pa naovamo lagano mogu davati ulje gratis i da budem sa istom cijenom kao u radnjama.

Skočko nađi dobrog majstora za hondu i eto mene na veliki servis negde u jesen.

Sto se trgovine tice, tu nikad nema greske nabavis jeftinije, prodas skuplje i cao, isto ti je radio kupus ili kompjutere ili auto delove.
Servis, sa druge strane zahteva da zaposlis ljude, a ljudi su kreteni. Problem je naci i onoga sto ce da pere kola, a ne iole dobrog majstora. Nisu tu u pitanju samo pare.
Ali, druga drzava-druga pravila, a i ja sad vec znam suvise dobro kakvi sve problemi mogu da nastanu i samo na njih mislim umesto na nesto pozitivno, sto je dokaz da sam mator.
Sad zamisljam Zmaja kako ti je dosao da radi laki remont NA MENJAAAACU...xD

Bravo Skocko, samo napred

Prođi sa mnom kroz geto, kao sečivo kroz meso, k'o kroz crveno sa Cecom...

Ukenjale mi ptice auto, mozda dva dana stajalo. Danas operem na onoj usluznoj perionici i vidim fleke ostale. Vratim se i opet operem sa onom četkom, manje se vidi ali opet ima fleka jebem ti ptičurine.

Ima li nešto čime mogu to da operem ili mora poliranje?

Medicinski alkohol jedino neće oštetiti lak, a inače ta govna kada se ne očiste na vreme, baš znaju da prave problem

Sutra će da ide na poliranje.

Rekli mi da ako ti ptica ukenja auto u ovom periodu je najgore, jer jedu šljive i grozdje ili tako neke kurce neam pojma, pa im je sraćka visoko koncetrovana kiselinom.