Prijava

Nek ode vwsrbija forum, vrv delili iskustva sa ovim svemirskim golfovima
Kako se izgovara feton, fiton, feiton, foiton, faiton?

Feiton ja kažem. Dakle to je nepravilno

jebes logiku sa engleskim kako se sta cita

/ˈfeɪtən/ FAY-tən
To o da bude što kraće. Jebiga kad nismo kršten narod ko bugari pa da imamo odgovarajući kratki samoglasnik za ovakva sranja.

Mujo imao sam a8 3.0tdi. Prelazim 30 hiljada godisnje i sluzio me je bas super, od problema samo gluposti, tipa senzor neki los kontakt ima i slicno. Phaeton ima isti motor (samo prve godine imao si 5.0tdi, 4.2 nije se ugradjivao), isti mjenjac zf automatik koji je jako jako pouzdan i isti pogon 4x4 kvatro audijev. Ono sto nije isto je sto je a8 izradjen od aluminijuma, laksi je i sve sto ide uz to. Opet phaeton je ozbiljna prica, vise za udobnu voznju nego sportsku, nije s klasa ali jeste jeftiniji znacajno. Jos jedan minus je dizajn i spolja i unutra, tako da 5 godina star izgleda kao i onaj od 20god sa led farovima.
Odrzavanje klasika za tu kubikazu, mali servis oko 200e, kocnice 4 diska + 4 plocice oko 500-600. Svaki je jastucar, znaci 4 vazdusna amortizera ako remontujes je malo ispod 1000, plus imas i kompresor. To ako je auto dosta preslo. Gledao bih sto mladji i da je odrzavan bez kompromisa, nije mnogo popularan i mislim da bi se takav mogao naci za ok cifru.

celt
ja mislim da sam jedini koji ne vidi smisao u tim XXL limuzinama ako ces ti da je vozis a ne da te voze?

pogotovo ako si sam, nemas decu, ljude da vozis na duze itditd.

slicno i oni najveci suv koji su porodicni. za te pare bolje kupi neki jebacki auto ako vec oces da se kurcis, sta kupujes porodicnu ladju.

Jbg brate to je visa klasa. Izolacija, snaga, udobnost, 1000 lepih stvari. U vremenu kad je pojam bio golf 2 ti si u s klasi ili bmw 7 sa saputnikom normalno razgovarao pri 200 na sat na tempomatu. Ko voli zasto da ne.
Opet suv nijesam ljubitelj osim par modela. Limuzina mi savrseno zavrsava posao kao porodicno.

pa to, porodicno. ili biznis :)

definitivno nisu automobili za kurcenje nego taj rad, da sednes pa da vozis negde dugo. eventualno da te voze, jbg, u S klasi bolja oprema na zadnjim sedistima nego napred.

Odrzavanje klasika za tu kubikazu, mali servis oko 200e, kocnice 4 diska + 4 plocice oko 500-600. Svaki je jastucar, znaci 4 vazdusna amortizera ako remontujes je malo ispod 1000, plus imas i kompresor.

E pa da, tako nesto sam prvobitno i ocekivao, to su okej cijene, al on citao negde komentare gde su bile znacajno vece, tipa 1000 i nesto za kocione diskove i plocice, mali servis 600 ili tako nesto, pa poceo da se tripuje

Jedino za godiste je malo problem jer se ne mogu naci mladji od 2016, al s druge strane bolje ga ugrabiti dok se jos dobro drzi pa nek je i 6-7 god star, ima ocuvanih i povoljni su, pitanje koliko ce ostati tako

Fala za informacije uglavnom

Brt previše je 600€ za mali servis za fauve jebeni, ne verujem ni da za porše neki noviji toliko

Pa da, al kad trazis negativne komentare za njega, nema se puno sta procitati osim pReSkUp, pa reko otkud znam, mozda stvarno oderu, jebi ih, bolje provjeriti

Pa pun mali servis su ulje filter filter kabine filter filtera za filter vazduha filter ulja filter od filtera goriva to ti to gde je najskuplja sintetika pa nek bude i 7l čak iako sumnjam da toliko staje je oko 60-80€, a odma posle filter goriva oko 30€, ostalo do 20-30€ max

Te cijene 600 mali servis, 1000 kocnice itd su iz ovlascenog servisa i naduvane su za svaku marku jbg, nije lud to da placa.

Koliko sam se oduševio pre par godina da l Mazda il Tojota napravila kola koja za sve osvetljenje imaju jednu jebenu sijalicu i od nje nekim sondama vode do štopova i farova i žmigavaca

X7
https://m.youtube.com/watch?v=mnF49M7aqeg

Stari rekao bih mocniji, mada nijesam ljubitelj ovih autobusa. Samo se nadam da x5 nece dobiti dvodijelne farove i ovakav ekran.

Ovi farovi me bas nesto iritiraju, i ima jos stvarcica koje mi nisu po volji, al generalno nije los estetski s obzirom koliko inace ne volim sta se radi novijim automobilima

Bolji stariji X7, lepši

Sanjao sam da imam crvenu lanča deltu integrale

danas odgledao par klipova o kolima jer sam oduvek znao da je auto magija jebena
lele kakav stroj