Automobilizam

  1. Da li ce te od sutra ici na sajam automobila u bg?

  2. Ja neću, pošto nemam kad.

  3. Počeo sajam.

    http://www.vrelegume.rs/vesti/ford--b-max-za-135-evra-mesecno-bg-car-show/
    Fino ovo za taksija, mada dosta para. Otplaćuješ jebena kola 5 godina.

  4. Jel zna neko šta znači škripanje u motoru (preko 2500 obrtaja je neizdrživo) kod Ford Oriona 1991. 1.8D? Jel može da bude španer, lanac motora ili remenica radilice?

  5. Ладно ми другарица позира на сајму. Убедљиво је најлепша од све деце.

    Е каква искуства имате са чиповањем мотора, колико сте платили, колико сте нових коњскијех снага упрегли у своје кочије? Да ли се то исплати?

  6. Smanjuje potrošnju, a povećava snagu. Mada, ne vjeruj da ćeš od 100KS dobiti 160 i slično. Nijesam imao ličnoga iskustva.

    mickey993
    Jel zna neko šta znači škripanje u motoru (preko 2500 obrtaja je neizdrživo) kod Ford Oriona 1991. 1.8D? Jel može da bude španer, lanac motora ili remenica radilice?

    Kako misliš škripanje? Proklizavanje?
    Kod Forda sumnjam na španer, ali mogu biti i kaiš ili roleri itd. Uglavnom, kod majstora odi da ne gataš šta mu je.

  7. mislim da ti Ford umire

  8. Scouser
    Ладно ми другарица позира на сајму. Убедљиво је најлепша од све деце.

    Daj sliku

  9. Nije moj Ford, od deda-strica je. Juče sam bio da ga vozim u Beograd jer nije bio siguran da li će izdržati Ford tu vožnju. Ali je zato W124-ka ekstra za svaku vožnju, al' je za parkiranje zajebana.

  10. Ja na Pasata morah i manžetne da mijenjam. Nijedna kola nijesu ka' W124 ili dvojka lolo

    Daj sliku

    Mislim da je ova:
    http://www.awesomekidsapps.com/wp-content/uploads/2013/02/212789512_a5c4e10f39.jpg

  11. Odustao sam od onog prevoza ljudi jer sam našao posao kod rođaka što ima službu dostave. Jedan radnik mu je otišao u Italiju. Vozi se Reno Megan karavan 1.9 dci 2007. goidšte, jedan od onih belih van-ova.

  12. Mada, ne vjeruj da ćeš od 100KS dobiti 160 i slično.

    Не очекујем баш толико али рецимо са 100 на 130-135 било би фино. Један мајстор каже да може толико и то опуштено, други каже да могу да добијем 10-15 максимално и да још ризикујем да упропастим мотор, мада као на Вагенима чиповање иде као подмазано, у 99% случајева нема проблема.

    Daj sliku

    ГТД ме испрозивао са овом клинком, саћу јуче да вам је покажем.
    Мада јест међу млађима тамо, '91 је..

  13. Koji auto sređuješ?

  14. Голф тројка, скоро четворка лоло

  15. Skoro četvorka haahahhahahhhaha

  16. 1.9TDI 100KS (74KW)? To nije original trojkin, možda je iz Pasata ili četvorke.
    Samim čipovanjem 150-160KS (ako ideš na tu konjažu) nećeš dobiti, ali sad. Turbina i dizne sa motora od 130KS, još čipovanje može se skoro 140-150KS otprilike (nemamo mi dyno testove, pa je samo procjena).

    EDIT:
    Daj sliku Golfa, jebeš đevojku lolo

    EDIT2:
    Možeš sliku i te đevojke, ako nećeš sliku Golfa.

  17. Ti cipovanje motora BEZ zamene mehanickih komponenti NIKAD ne treba raditi. Nemoguce je da poboljsas jedan parametar u radu a da mu ne ugrozis drugi, motor je mukotrpno i pazljivo optimizovan kada su ga konstruisali, i sad ces ti pametan drugim mapama ubrizgavanja da mu povecas snagu. Drugo je ako si stavio jacu turbinu, lakse klipove, veci usis itd. pa onda da menjas i to.

    Mada kod nas sve prolazi, isto kao i ovi sto repariraju kao turbine, nema vecih prevaranata i rade godinama.

  18. U globalu bih se složio stobom.

    Moraću neđe da pripremim Juga za brdske trke... To će biti mašina, paliće bez gurke, a vućiće i uzbrdo.

  19. Nemoj džaba, sulud posao, samo guta pare.

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.