Automobilizam

  1. Ma nije za mene, nego prijatelja jednoga. Ima para, ne treba sponzor, a to najprije radi iz hobija i za svoju dušu, ništa profesionalno. Prije neku godinu je ofarban u žutu ka' Punto Sporting, ali Jugo ne bi bio Jugo kad ne bi propao.
    1.4 turbo iz Una je u njemu. Ima i kavez. I euro kuku.

  2. Koliko je isplatio ulagati u tjuning skoro 20 godina starog dizela? Zar ti nije jeftinije da kupiš Golfa 4 1.9 tdi 130 ks? Auto ide sasvim dobro (za dizela), nije puno težak, a jak je, ima ga jedan moj drug, ja nisam vozio golfa, vozio sam pasat b5.5 sa tim motorom i jako dobro ide, ima fenomenalna među ubrzanja, a pasat je teži od golfa. Moje lično mišljene je da je neisplativo ulagati dosta para u star auto.

  3. Uzmimo da je prosječna cijena Golfa trojke 2 hiljade eura. Nek uloži i hiljadu eura (iako mislim da će manje izać'), on ostavlja četvorku sa 130KS (naravno, ako mu je to bitno) koja je hiljadu-dvije skuplja, a auto mu ne troši mnogo.

  4. 1.9 TDI vagenov motor onaj od 131 ks se na mapama izvlači na 155-160 bez ikakvog rizika da će da skrši nešto.

  5. Ako radiš čip na onom starom motoru onda ne zaboravi da staviš drugi menjač jer će onaj stari da se načisto skrši. Sve zavisi od toga koliko ti je prešao auto i u kakvom je stanju motor. Ako već čipuješ, nemoj da preteruješ, 15 do 30 ks maskimum, msm to su reči mehaničara što mi održava auto.

  6. Ako radiš čip na onom starom motoru onda ne zaboravi da staviš drugi menjač jer će onaj stari da se načisto skrši

    Kom starom? Ako sam dobro shvatio SiM-ov Golf ima motor iz četvorke od 74KW. Samim mapiranjem se ne dobija ogromna snaga.

  7. Golf 4 je plafon 7000 maraka, nema dalje.

  8. Нема мотор од четворке, то "голф тројка скоро четворка је стара фора", спрдам се.
    Мада јесте последња серија у питању.

    Не питам за мене него за рођака, узео је СДИ мотор али је јако тром, мала коњажа, зато би радио чиповање - ако се исплати на дуже стазе и ако не безбедно.

    Не могу да качим слику од другарице, нисам је питао за дозволу а глупо је, углавном најлепша је од све деце.

  9. http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3

    Ček, ček, SDI ima 64 ks i nema turbinu, a ti si rekao da ima 100 ks što je onaj TDI od 90 ili 110 ks. Moje je misljenje (i mišljenje majstora) da nije ''zdravo'' da se takvom motoru radi čip na preko 30 ks.

  10. Не, само сам дао пример шта ми је мајстор рекао, колико може пропорционално да се добије снаге. Да има 100кс он би био задовољан, овако је Коштуница.

  11. Mapiranjem ne možeš dobiti preko 30KS sve i da 'oćeš (kod turbo motora).
    E sad atmosferac, jednom rječju: NEMOJ! Dobiće veoma malo (možda neće ništa), trošiće i dimiće više, kraće će trajati. Nek kupi TDI ili benzinca ako 'oće perofrmanse.

    Skočimiš
    Golf 4 je plafon 7000 maraka, nema dalje.

    Kod nas sam za te pare SDI-a prod'o x)
    Mada, primjećujem da su u BiH auta jeftinija nego u CG.

  12. А он оће и једно и друго. Ја сам продао мог, канта на квадрат.

  13. Šta sad gledaš?
    Šta mu kaže majstor za čipovanje (tj. garantuje li uspjeh, u šta sumnjam)?

  14. Ништа за сад. Оно је било само да се отарасим двојке, сад нигде не журим. Имам фирмина кола.

    Šta mu kaže majstor za čipovanje (tj. garantuje li uspjeh, u šta sumnjam)?

    Па рекох, за Вагена као гарантује да ради 99,9 ако не и 100%. Каже довезао му пријатељ пре неког времена Пежоа или Цитроена не знам тачно, рекао му да не сме ништа да дира јер није сигуран шта ће бити за месец дана а не рецимо за годину. Не знам која је фора са тим, реко можда ове неко зна детаљније да објасни.

  15. Jes' je zapuštio bio...

    Имам фирмина кола.

    Da nije slučajno Lada Niva? Službena najbolje idu x)

    Па рекох, за Вагена као гарантује да ради 99,9 ако не и 100%. Каже довезао му пријатељ пре неког времена Пежоа или Цитроена не знам тачно, рекао му да не сме ништа да дира јер није сигуран шта ће бити за месец дана а не рецимо за годину. Не знам која је фора са тим, реко можда ове неко зна детаљније да објасни.

    Ja tih iskreno ne bih preporučio ništa da pipaš na tom motoru, jer sa dosta para ne postigneš ništa. Ako 'oće brzinu nek uzme fino TD ili benzinca. Pitanje je 'oće li i 15KS izvući, a trošiće više, dimiće i motor će kraće trajati.
    Moraću se složiti sa "drugim" majstorom:

    други каже да могу да добијем 10-15 максимално и да још ризикујем да упропастим мотор

  16. Био ми јуче баја за кола, као свиђа му се све кул, договорићемо се 99%, ал иде да види још један. И ЈЕБИГА, није се више јавио. :'(

  17. Pi, jebem mu majku. Nalijepi "Evolution" nazad, kontam da ćeš lakše naći mušterije (možeš i GTI, GSI, M, AMG). Možda da skeniraš ako imaš slike od ranije, pa kad dođe kažeš da su fleke od kisjelih kiša.

    Ili neke umjetničke slike, primjera:
    http://img266.imageshack.us/img266/5589/picture020tp5.jpg
    http://www.dw.de/image/0,,17487134_303,00.jpg

  18. http://www.autoportal.rs/vest/klinac-razbio-ferari-458-italia_29460.html
    Kod nas se sve češće se viđaju klinci od 15 u novim E klasama i Pasatima kao akteri čukanja, poslije čega pobjegnu. Dobro, ni ja nijesam bio zlatan, ali bar nijesam nikad maloljetan izazvao sudar.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.