Automobilizam

  1. Ovaj se tek razradio. Fino djeluje, a cijena mala. Mora da je odličan za lova, a ne ko ja da polomim branik na Pasata (al' dobro, popravio sam tj. vez'o nekim kanapom).

  2. Ja pazrio Vectru C 2.0 DTI. Sve u svemu sam zadovoljan. Uradio servis: menjao ulje i filter, filter za gorivo, filter za vazduh, filter klime, prednje federe, izaslo me oko 230e. Ostalo mi nesto oko airbag-ova da resim to ce jos oko 150 da bude. Potrosnju sam testirao, na otvorenom je oko 6.5l, a u gradu 7,5l. jedino sto me nervira je sto sam odvikao od dizela pa nikako da se naviknem na cukanje i bucnost :)
    Sto se voznje i udobnosti tice mnogo bolje od Astre G :D

  3. Čestitam na autu.

    cukanje i bucnost

    Ovaj je bučan zato što ima lanac (i to dupli), a ne kajš. Tako da radiš veliki servis na 300 000 km.

  4. Fala fala
    Ma ne cuje se lanac, no motor ko motor. A sa obzirom da auto ima samo 87 000km nacekacu se do velikog servisa. Mada sam i cuo da se lanac prakticno i ne menja, kad se istegli lanac malo se pomeri paljenje i to je to... za vreme koje mi treba da nabijem 300000km promenicu auto sigurno :)

  5. Ako nije tajna, koliko si platio auto sa 87000 na satu? I obavezno uzmi tu kilometražu sa rezervom vezano za to da li je tačna.

    kad se istegli lanac malo se pomeri paljenje i to je to

    Nije baš da je to to. Može da ti pojebe španere i ventile da ti polupa.

  6. Nije baš da je to to. Može da ti pojebe španere i ventile da ti polupa.

    Moze da bude, ne mora da znaci.
    Platio ga 2850, pocetna cena mu bila 3500.
    Smakao mu zbog federa i ulaganja(airbag-ovi), popravka toga bi ovde bila 1500e najmanje ali ce me sve oko 400e izaci.
    Sa sve zamenom ulja i filtera
    Kilometraza je prava, ima servisnu knjizicu a i vozio ga na test pre kupovine.

  7. Nek ti je sa srećom auto. Zdravo da ga voziš i boljim da ga zamijeniš. Ako ti smeta buka puštiš pjesmu i to je to. Nego, da nije GTS?

  8. Nije GTS, sa cetvoro vrata je.
    Sto?

  9. Bezveze pitam. Fino, Boga mi, a nije ni skupo.

  10. Jako je povoljan, ja sam Vektru B 2001. platio 2600 eura, a prešla je bila skoro 190 000.

    Edit1: jel imao neko iskustva sa Opel Omegom B 2.0 136 ks 2000. godište? Video sam jednu za 1100 eura sa kožnim sedištima u sasvim lepom stanju i nije karavan što mi se sviđa jako.

    Edit2: ili sa Volvoom s80 2.4 140 ks? Cena je 1800 eura. ili MB w210 e230 1998. god. ista cena.

  11. Dobra je Omega i izdržljiva. Imao sam prilike da se družim šnjome. Malo taj motor zna ulja da popije. Limarija kod prefejslifta nije pocinkovana. Lijepo ide, udobna. Troši 7-8 litara na otvoreno, a u gradu koliko je gaziš (13+). Uglavnom, fina kola, ali mislim da je Mercedes bolji. 230 bi trebalo da je dobar motor. A i 230K je odličan.

  12. Ovaj je običan 230 150 ks. Čuo sam da neće moći da se uvoze kola koja nisu Euro5, pa koji ću ja đavo da se zezam sa Fordom, ima da uživam, da uzmem punoletnu Mečku, al ju je bar milina voziti.

  13. Ispao tako na brzinu povoljan, bilo steta da ga ne uzmem.

    Edit1: jel imao neko iskustva sa Opel Omegom B 2.0 136 ks 2000. godište? Video sam jednu za 1100 eura sa kožnim sedištima u sasvim lepom stanju i nije karavan što mi se sviđa jako.

    Edit2: ili sa Volvoom s80 2.4 140 ks? Cena je 1800 eura. ili MB w210 e230 1998. god. ista cena.

    Omege nisu lose, svakako jeftinije za odrzavanj od Volva ili Mercedesa, mada sto se udobnosti i izgleda tice ja bih najpre Mercedes. Drugar je pre god dana uzeo C220 za neke male pare i mogu da ti kazem da sam odusevljen, E klasa je jos komfornija mada sam cuo da su ljudi imali problema... Sve je to relativno. Ja bio uzeo Astru G sa 45 000km pre 5god sad su na satu 190 000km i nijedan jedini problem imao nisam, redovno odrzavanje i to je to.
    Sto se uvoza tice bice Euro4 od jeseni ako o Srbiji pricamo.

  14. Kod nas ti je Omega dobra kupovina, jer za malo para nudi dosta više. Svakako da je Mercedes bolji, ali i skuplji. Mislim da ni sa jednim nećeš pogriješiti. Samo što se E230 prestao brzo da se proizvodi, ali mislim da je bolji od E200.

  15. Ne moze nikako da bude dobra Omega 2000. godiste od 1100 evra, ali nikako. Jedino ako je bez motora, ili ako je kradena.

  16. Meni su dobra oba auta, samo da nije neudoban kao Fokus lolo. A i troši više nego što sam očekivao. Baš me briga, ne mogu da ga uvezem, ima da uživam u nekom boljem autu dok sam ovde posle ću kad dođem dole da uzmem nešto drugo i kraj.

  17. Ma on je u inostranstvo, nemaju oni takijeh kompleksa.

    Kad pomenuste euro 4, šta će ljudi. Garant da maknu granicu uvoza kod nas bi najuvoženiji bili:
    1. Golf 2
    2. Mercedes W124
    3. Golf 3
    Zatim vjerovatno i Opel Suza.

  18. Brate, nisam ja rekao da je u fabričkom stanju. Rekao sam da su u finom stanju (za svoje godine). Gledao sam nešto, ipak ću mečku, želja mi je, kad već nema e39. A i ne mogu punoletna kola koja su prešla 250 000 da koštaju nešto mnogo. Ovde za 14k eura možeš da uzmeš AMG takvog godišta.

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.