Automobilizam

  1. Pa i ovi ljudi što kupe, recimo, Vektru ili Mareu ili nešta slično i hvale se da su iz uvoza platili 2 hiljade eura su ovce za šišanje, a ta kola nijesu baš k'o nova. Al', jebiga, drži se auto, u voznom je stanju. I ja bih lično kupio da sam tamo nešta starije a da je k'o praćka, al', jebi ga, i Omega bi vjerovatno obavljala pos'o.

  2. http://www.vrelegume.rs/vesti/skoda-citijet-kabriolet-najava/
    Pogledajte ove jade. Ka' onaj Smart.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/Smart_roadster_coupe.jpg

    Danas mi milicioner komplet pregleda auto.
    Gonim ti ja jednu cijev u Golfa i kako nije mogla da stane, gepek mu malo otvoren. Kad me stopira policajac nasred ulice i pokazuje uz neki ivičnjak da se popnem kolima (pošto je to đe "ordiniraju" neka mala uličica naknadno pravljena pa se u nju ulazi preko trotoara) i ja što ću popnem, kad čim se popeh hidraulika diže gepek. Ovaj mi prilazi i reče "Druže, šta to bi", a ja vidim on se zamara sa tim stvarima što se, eto, otvori gepek, pa mu rekoh "Nije do mene, sam se diže". On popizdio, traži dokumenta, traži mi sijalice, prvu pomoć, pa pita što će mi nož, što će mi pajser, veli što vozim sa otvorenim gepekom (ja mu rekoh da se otvorio tek kad sam parkir'o). I na kraj veli da su tablice nitnama kačene i nađe mi da je registraciona naljepnica nalijepljena na "zeleni" dio stakla. Ja ga pitah 'oće li više da piše ili da se razilazimo, a konačno ga ućutkah kad je šćeo da me pošalje na vandredni tehnički. Čudni neki ljudi. Na vanredni tehnički zbog zajebancije.

  3. Kupi Volvo 850 karavan, mada od dizela ima samo 2.5 140ks, ima solidan klirens, a i može da ti stane sve šta voziš. Ja sam gledao 850, 96' godište, 2.0 benzinac, ima solidnu opremu, doduše nije karavan.

  4. A što će mi još jedan karavan?
    A klirens, Pasatu odvalih branik kad sam parkirao da idem u lov. Jebi ga, kiša odnese put, a svi ostali voze terence i to ti je to. Na drugi jedan put kud često idem lik sa onim Suzukijem SX4 kačio podom, al' nije bio prazan. Ja sam Golfom, još sam (sa dugo a), jedva proš'o. A nije 850 viši od Golfa da jebe oca.

  5. Oli kupit vitaru od mene, 3000€? :D

  6. Video sam ovde da ih jako lako ''preprave'', stave druge opruge i amortizere i dobiju na visini. To sam predložio umesto pasata, pošto si pitao bio pre neki dan. Mada ne znam kako je kod vas za delove. Jesi razmišljao i o Subaru-u nekom 4x4?

  7. da vidiš kroz kakav je mulj, blato i vode pičila sad kad su poplave bile ozbiljno razmišljam da je ne prodajem

  8. Kod vas je ravnica, izgleda da će sa ovakvom vlasti poplave stalno biti... Samo joj snorkel izvučeš.

    Video sam ovde da ih jako lako ''preprave'', stave druge opruge i amortizere i dobiju na visini.

    Onda dobiješ cirkus od auta. Tako sam i Mareu, Bog da joj dušu prosti, onu što sam naš'o jeftino, pa ipak kad bi sjeli ljudi u nju svejedno bi mi bilo njom ili Golfom (samo što je ona bila 300 eura, pa je nijesam ta 2 dana žalio). Razmišljam o Nivi, 20 cenata klirensa, a za te pare se može dobra kupit'. Ono, motor nije slab, al' mi veći ni ne treba. Neće mnogo prelaziti, neće trpjeti neka naprezanja itd. Ima i blokadu centralnog diferencijala i reduktor i milina. Ako mi kad zasmeta potrošnja ubačim 1.9TDI iz trojke i to je to. Gledah neki Isuzu, al' je prevrtan i nije baš fino "popravljen".

  9. A i bolja je Lada zbog delova. Za Volvoa znam da uši zavrću.

  10. Jes', znam da će mi za Ladu djelovi trebati x)
    Bilo bi dobro da kupim dvije.

  11. Čiča jedan ima Ladu Rivu već skoro 30 godina i sad pred penziju kupi Audi A4 B5 2.4 i sad zezaju lika kao ubiće te potrošnja ovo ono, a lik se ladno zeza kaže 2 litra manje od Lade. Kaže, kad pazi kako vozi audi troši 12l u gradu, a lada 14-15l. Možda i kenja, ali ipak audi ima mnogo moderniji motor. Moj burazer je jedno vreme imao takvu A4, isto 2.4 motor i kaže da je dosta štedljiv za tu snagu.

  12. A slabo ti ko pije k'o rusi (i Pezejci). Al', dobro, tad se nije mnogo računa vodilo o potrošnji. Dok danas svaka druga riječ ekonomičnost, a svaka treća zagađivanje.
    Mene boli kurac, vozim Golfa. Jes' da dimi k'o lokomotiva, al' troši k'o upaljač.

    EDIT:
    A logično da jači motor manje troši, jer ne treba mnogo da se gazi da bi pristojno iš'o.

  13. Lol, Pezejac 1.5 troši isto kao i Alfa 166 2.5 V6 24v. To mi je teča pričao, pošto mu je prvi auto bio Pezejac, a sad ima tu Alfu. Mada kaže za Alfu da je relativno ''štedljiva'' na autoputu je ima 6-u brzinu. Mada i on 90% km napravi na autoputu.

  14. Jebeš ga, takva vremena bila. Dosta troši, dosta trom i dosta jak za to vrijeme. Kad poslije njega sjedeš u druga kola od 75 konja čini ti se da si sjeo u raketu, al' je Pezejac svejedno tvrđava.
    http://www.polovniautomobili.com/oglas4290675/polski_fiat_125_p/

    Inače, Uaz je znao i do 40 litara potrošit'.

  15. Sta se desi kada u motor koji je pun ful sintetickog ulja dospem neki 250g polusintetickog?

    p.s bila greska :D

  16. Mislim da je bolje da ispustiš sve ulje i da uspeš svu ful sintetiku.

  17. a ja nemam nista od alata sto znaci da moram do servisa da idem -.-

  18. Jbg sad, bolje i to nego da ti se desi neki defekt.

    Edit: btw, koji je auto i motor u pitanju?

  19. hyundai 1,3 benzinac man 5 brzina 2005

  20. Jbg, samo zamena, ne bih se ja igrao sa tim. Tu ide 3-4l ulja i to je 30-40 eura. Bolje i to nego da ti zariba motor.

    Edit: koja je granulacija ulja koje je bilo u motoru i onoga što si sipao?

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.