Automobilizam

  1. Što da se ljutim, svako ima poneko iskustvo. Nevezano za mene.
    Video sam 100 rasturenih motora od auta. Možeš na kilometar videti koji je išao na šta. Od plina se motor beli ko sneg unutra, jedino što može da jebe da skrama potpadne pod ventile od kamenca iz plina pa da neće da zatvori. Inače ni prineti ovima što su išli na benzin, bar su iskustva ljudi iz mog okruženja takva.
    Od svega što si napisao ju nas Srba je tačno da smanjuje performanse jer smo mi Srbi pa plin ugrađujemo da štedimo.
    Vozio sam auto koji je imao sekven i koji je uštelovan da ide bolje na plin nego na benzin, i to bolje jedno 30%. Trošio je naravno proporcionalno više... Finansijski eto kao da vozi na benzin, toliko para a bolej ide mnogo.

  2. Slab je to motor za Astru i malo je pumpa problematična.

  3. Ušteda, jebi ga.

    Pa i plin je ušteda Đetiću, doduše samo ako prelaziš malo veću kilometražu.

    Sad sam nešto gledao ima Astri G 1.7 dti 75 ks u super stanju za ispod 2000 eura, kakve su?

    Samo benzice, dizel je po meni veći rizik. Mada gledam po forumima ljudi hvale Isuzu motore, komšija je imao 1.7, skoro je prodao i uzeo astru H. Dobra stvar kod tog 1.7 motora u astri g je što baš malo troši, ali i ne pruža neke performanse. Ako ti treba za vožnju do posla i nazad može da posluži. Jel si gledao vectru B 1.8 benzin?

  4. Plin utiče negativno najviše na glavu i na ventile. Teško da će duže trajati motor na plin od onoga na benzin.
    A to za ugradnju plina radi uštede si u pravu. Jebi ga, ne mogu i performanse i ekonomičnost. A kad se smanje performase vozač obično više gazi kola.

  5. Meni treba auto kad se vratim u Srbiju. Ovde vozim w124 benzinaca. Dobra je Vektra benzinac, gledao sam i nju, sviđa mi se dosta je jak taj motor.

    Edit: btw, je ima neki katalog troškove po državi iz koje se uvozi? Ako bih uzeo Vektru benzinca to bih mogao i ovde. Mada nema baš iskustava ljudi koji uvozili auto iz Švedske.

  6. Pa i plin je ušteda Đetiću, doduše samo ako prelaziš malo veću kilometražu.

    Mene se na Golfa ne isplati neki benzinac (prelazim oko 35 hiljada godišnje) a plin...
    1. Performase gore (kad se ide na uštedu)
    2. Ulaganje u uređaj (kod starijih kola mo'š za tu razliku uzet' dizela)
    3. Trajanje motora (neće trajati plinaš koliko benzinac, a ne koliko dizel)
    4. Bojler u gepeku
    5. Točak boca (manje je zapremine, a kud sa rezervnim točkom ako npr. idem na more? da ga obmotam u celofan i uglavim između prednjih siceva?)
    6. Nemaju ga sve pumpe

    Jebi ga, ko voli nek izvoli. Ja sa tim neću da se bakćem dok ima dizelaša.

  7. Mislim da su sa ovim AMSS katalogom izjednačili cenu za sve zemlje, al nisam siguran. Pre je valjda bilo razlike ako isti auto uvezeš iz Nemačke i Italije?

  8. Gtd. Pajsad vako. Da uzmemo golfa. 1.6 benzinac troši od 6-7 litara. 1.6 turbodizel od 6-7 litara. Cena dizela i benzina je ista. Nema tu uštede neke, i ako je ima neprimetna je.

  9. Plus što je taj vagenov stariji motorić 1.6 benzinac jebeno predobar, uz normalno održavanje prelazi ka dizel nema greške.

  10. Dizel četvorka će trošiti 7-8 litara u gradu, a benzinac toliko na otvorenom (naravno, zavisi koliko se gazi, men' recimo Mercedes je moga' da onesvijesti kad vidim koliko je potrošio kad gazim, a i pobratimio sam se sa svim nikšićkim pumpadžijama). Vjerovatno troše otprilike isto para dizelaš i plinaš, al', jebi ga, ja ne podnosim plin (što ne znači da on nema prednosti).

  11. 'Ladno ne pominju Švedsku, poslaću im mejl ujutru (ili od nedelje) pa ću videti.

    Plus što je taj vagenov stariji motorić 1.6 benzinac jebeno predobar

    Provozao sam golf 4 sa tim motorom i čini mi se da je jako dobar za 101 ks, živahan je jako.

  12. ГТД, видим да си паметан дечко, разумеш се у кола и све те заврзламе. Реци ти мени колко бих ја могао да узмем за Ладу караван, 89.годиште ? Захватила је корозија мало, улубљена је у предњем делу, али гарантујем да не постоји јачи ауто. Контам да је човек била би Рони Колеман. Пре три године смо ћале и ја натоварили 1200 кила паприке ајварке на њу, страшан ауто. Не разумем се у кола, могао ли бих да узмем 1000е за њу ? Поз друже.

  13. A šta mu znam, možda jedno 5-6 hiljada. Ima li klimu?

  14. Ovaj burazer dao radnicima voljno i palio nekog Golfa četvorku koja je bila poplavljena čini mi se pa me zvao da izverglamo lolo. Struja ga nešto jebala. I sad upalio kad sam ja krenuo da ga turiram on prima gas ko jebena formula. 16 ventila Boga oca, ne bi me čudilo da ima 2 bregaste. I ide otkida, a standardan 1.6 ništa budženje, fabrički.

  15. Šomi paprikar ha ha

  16. А дај лепо вас питам.

  17. Možda imadneš sreće da je trampiš za kamion. Onda ga natovariš kupusom i sezonski pos'o može da počne. Zvuči primamljivo, zar ne?

  18. Šomi ako ti daju 600 evra da pevaš. Zavisi koliko je uništena do kad je registrovana i to. Ajde sad sikter sa teme ovde su samo znalci preveliki.

  19. Možda jedno 400 eura. Kontam da ti se više isplati da je voziš dok se ne raspa'ne nego da je prodaješ za te pare. Lada je to.