Automobilizam

  1. Ajde bre sta ti smeta pojas? To je cisto kurcenje i sviranje kurcu. Ja sam se toliko navikao da vezem pojas i upalim svetla da se osecam nekako nelagodno kad se vozim sluzbenim gde mi vicu koj se kurac vezujes.

  2. Meni na w124 pišti kad se ne vežem i to prilično glasno i iritantno, a i što kažeš nije neki problem za napred, ali za ove nazad mi je malo čudno da se vezuju.

  3. Jebiga, ako se ovi nazad ne vežu pri većem sudaru ćeš i ti naprijed poginuti iako možda situacija nije bila toliko kritična, zamisli vozi se iza tebe čoek od 90 kila i dobije veliku brzinu prilikom naglog zaustavljanja i zakuca se odzada u tvoja leđa :O

  4. Jebiga kad tako posmatraš onda je ok. Mada kad bi uopšte krenuo tako da posmatraš saobraćaj, ne bi seo u auto nikad.

  5. http://www.youtube.com/watch?v=4SEy_FCJlpk

    http://www.youtube.com/watch?v=e6Qhmdk4VNs

    Korisna je to stva al ne možeš ti to Balkancima dokazati, jebeš ga kad smo stoka.

  6. Meni je u Golfa dosta fino što možeš podešavati visinu pojasa. Ali umije da steže iako mi je glava otprilike uz stub (na ovom sa troje vrata). Na Mercedesa mi je pištalo, ali tad sam imao one "uloške".
    A šta mu znam, kad vozim kroz grad ili nekim brdsko-planinskim putem 3 metra širine ne vezujem. Vele da može izazvati unutrašnje krvarenje, a znam nekoliko ljudi što su preživjeli jer nijesu vezali pojas (ispali prije nego što se auto zdrobilo). Sudbina, jebi ga.

  7. Ubedljivo je najvažnija ''čvrstina'' tog auta tj. pasivna bezbendost. Audi 100 c4 je bio fenomenalan po tom pitanju. Em je od debelog lima napravljen, em je imao neke šine oko motora zbog šasije. A i njegovi pojasevi su dobro držali. Npr. znam dosta ljudi koji drže pojas jako labavo tako da im to nije nikakva zaštita.

  8. Nije ni cvrstina, koliko je bitno kako je auto napravljen da apsorbuje kineticku energiju. Recimo, zato su bezbedniji automobili kojima je motor pozadi, jer napred moze da se napravi da se prilikom jakog sudara ulubi do karoserije i tako ublazi udarac, tj apsorbuje kineticku energiju bolje, od motora koji upadne u karoseriju, pa apsorbujes energiju nogama, grudnim kosem i tako to...

  9. Te sine oko motora i cvrstina te spasavaju tako sto ulubis drugi auto, on apsorbuje svu energiju i tamo sve pobijes, al nije ni to resenje.
    Kad udaris u zid, ni cvrsto ne valja. Auto stane al ti ne stanes.

  10. Pa to je ono na foru, nije se vezao pa ispao :)
    Imao srecu covek. Ovde je ona fora da je stotinka kasnije, malo vise kise, da ovde bilo ovo ili ono bio bi pokojni.

  11. Celtino kako te služi auto? Kapiram da si ga kupio do sada?

  12. Da bi auto po današnjim standardima bilo sigurno mora da ima zonu gužvanja. A sad, koga briga ako je čvrsto napravljeno i tipa spa'ne mu samo branik ako pogineš u njemu. Kontam da za ove što se pale na sigurnost samo auta do 15 godina stara, i to ne mala gradska.

    Npr. znam dosta ljudi koji drže pojas jako labavo tako da im to nije nikakva zaštita.

    U, jebote, koliko moraš da budeš mršav za ovako nešto?

  13. Kad ne stavim pojas dok vozim van grada, kao da ne vozim auto. Vežem se i ananananaa
    I imam ovakav osjećaj
    http://news.bbcimg.co.uk/media/images/48948000/jpg/_48948950_jex_795586_de31-1.jpg

  14. Nije stvar mršavosti, nego povuku pojas do kraja i na nekim starijim kolima se ne vraća nego ti ostane labavo (ovde ne bi mogao da prođe tehnički). A npr. e39 restajling što ima kolega ima takav pojas da te drži za sedište, jedva mrdneš, ali je to dobro, ne daj bože, pri udesu nema trzaja i mogućih povreda kičme.

    Edit: ja moram da vežem pojas, naročito kad iz kola sa doboš kočnicama pređem na disk kočnice, inače ode nos (u prvih 500 - 1000m dok se ne naviknem).

  15. i na nekim starijim kolima se ne vraća nego ti ostane labavo

    Tako i ja kad vidim organe da patroliraju po gradu, tj. ne kopčam ga. Ovako ga jedva vežem, nisko ono dolje lolo
    Mog'o bih vjerovatno "popraviti" bez mijenjanja mehanizma, samo mokrom krpom, ali mi ne smeta. Ustvari odgovara mi.

  16. Ja da sam 2 metra visok i da imam 120kg k'o ti, vozio bih genšera da mi bude udobno lololo

  17. jbg GTD, nema spasa u pojasu vama debelima :D

    A nijesam mnogo debeo. Tako građen, jebi ga, 110kg mi taman. Sad 113 imam.

  18. Ma boli te kurac, neko ti se zameri, sam mu staneš na nogu i sjebeš ga. A i ovako se svaki dan šibate u saobraćaju.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.