Automobilizam

  1. Иначе, много су ми готивна отклапајућа светла на колима, штета што се то више не прави

    Била готивна и мени док нису увели овај закон да мора да се вози са упаљеним светлима нон-стоп. Сад ми је некако постало бесмислено.

  2. +1
    Grdno izgledaju po danu.

  3. Е јес вала, тај је закон унакарадио естетику

  4. Ko žabe igledaju kola
    http://img1.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/1945/1945675-mazda-323f-gt-1.jpg

    Kad perete auto?
    Ja kad se ne vide tablice i svjetla što je jednom u 3 neđelje, prosječno.

  5. Исто тако негде у две три недеље, али усисавам такође и брискам стакла посебно након прања, за то узмем ону течност што иде у прскалице за шајбу, посо око сата, можда и јаче понекад, зависи колко ми је шта доступно од усисивача, продужног, црева и так.

  6. Ja usisavam jednom neđeljno. Najviše me nervira kad neko pipka po kolima, a ruke mu prljave od smokija ili nekog drugog udebljavajućeg preparata.

  7. Зависи од тога како време дозволи, најчешће је то бар на месец дана, мада је мени највише спас што имам чисту бунарску воду и пумпу која је извлачи, тако да кад ставим штрцаљку, млаз скине и најдебље блато, што се дешава почесто кад ћале оде на пецање па помисли од Асконе да је Ланд Ровер (тако се једном вратио без пола ауспуха кад је штруцнуо у блато, ауто је звучао к'о Јункерс авион)

  8. Ovaj jedini far na eskortu što imam je matira'. Ako kupim novi, moraću ovaj polirati da bi bili jednaki. Treba li mi šta osim polir paste i vodobrusnog papira / vodene šmirgle.
    http://poliranjefarova.com/wp-content/uploads/2013/07/Fiat-Doblo.jpg

  9. Lolol, pa da ova tema ne zivi ni ja ne bih nigdje postovao...

    Ma mijenjao bih ja Fiata, nema tu dvojbe samo da mi je naci novcanik sa par hiljada unutra. Ne prelazi mi se na nesto starije nikako. Nemam pojma, vrijeme je pred nama. Auto se vozalo jednom mjesecno po par km zadnjih 2 i po godine. Normalno je da se ustajao, a i taman su mu neke stvari bile pred zamjenu. Nije on toliko los. Cuvan je kod mene uvijek, a tu je vec 8 godina. Nikad nije bilo vecg kvara od redovnih zamjena i jednom elektroniku svu kad je uletio u vodu od po metra. To je najskuplji kvar, oko 400KM. Ostalo radi super. Fiat zna usrati, ko kineske patike, pa jedan od sto bude pravo rentabilan i dobar.

    Ja auto perem po potrebi jer ne vozim stalno. Poslije nekog duzeg puta ili kad ga isprljam. Pranje traje oko 2 sata. Predjem ga okolo 2 puta samponom. Onda gume i one blatobrane jer su plasticni. Onda unutra, usisavanje, prozori i sminka za sjaj. Jako ne podnosim kad nesto sto bi trebalo da svijetli, pisti ili slicno ne radi tako da je tu sve pod spagu. Ocu kupujem LED za tablice, gepek i unutrasnjost. Mozda kasnije i instrument tablu jer mi je slabo osvijetljenje nekako. Ali o tom po tom... Volim da je auto uredno u svakom pogledu, a ne samo okolo.

    Za poliranje malo proguglaj, da se o tome naci dosta stvari.

    Pazi ti njih lolol

    http://www.youtube.com/watch?v=IBByzQBCSXE#start=0:00;end=0:33;cycles=-1;autoreplay=false;showoptions=false

  10. kad je uletio u vodu od po metra.

    Hehehehe, kako ti je to pošlo za rukom.

    Ispoliraću ka' što sam prethodno reka', ako bude razlike među farovima.
    Led je osim fabričkog seljački, posebno za tablice.
    Ako nećeš starije, jedino mi taj Polo pada na pamet.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/VW_Polo_front_20090329.jpg

  11. kad je uletio u vodu od po metra.

    Пре две године је код нас била олујчина невиђена(нама одувала кров, смакла оџак и направила око 5к јура штете у воћњацима), земљаци из преко моравских села тврде да се видео огроман левак над нашим селом сваки пут кад би севнуло. А стриц се оним распалим кадетом враћао из града, до куће ишао узбрдо, а низ пут је текла буквално бујица, и распали кадет је све то издржао, чак му ни воде није ушла у мотор, и испдред куће замало да паркира кола у подрум који је пун воде био бар 1,7 метра. Али како је ауто оно издржао, немам појма, касније те вечери дошао је по мене код брата са трагом од воде и блата до знака, хаос.

  12. Ma cale je nekad davno bio na sahrani u Glamocu, to znaju ovi sa mog kraja sta je. I kako je kisa padala cijeli dan kad su se vracali nekim makadamom on ga je negdje potopio... Tako je doslo do toga.

    Kontam da mu LED ne bi stajao lose jer je auto tamno siv, ali nista nije definitivno. Ne bih pretjerivao, uzeo bih smd sa samo jednim redom dioda da ne sljasti ko sakralni objekat. Samo bih da se bolje vidi u gepeku i instrument tabli. Nisam planirao trake lijepiti i budziti. A u unutrasnjost sam mislio samo mijenjati sijalicu onu kod retrovizora, ali kazem o tom po tom lolo...

    Gledam sad neke Audije 80... Nije los ni ovaj Polo samo manji jos od mog.

  13. Evo jednog clanka o legendarnoj Miuri.

    A evo nesto i za nekoga ako ima pola milje evra za bacanje.

    Vidim i spominjali ste maseratija. Kolika ce jeres da bude ako krenu da im stavljaju dizel motore.

  14. Evo zmaja (pokisao je):

    http://oi42.tinypic.com/5lup0p.jpg

    Moram udariti bijele zmigavce i sa strane i skinuo sam mu ovu naljepnicu od alarma GT na staklu. Naljepnice su mi bezveze. Hocu i ratkape da mu mijenjam jer su mi ove u fazonu prvo sta je naletilo. Imam nazad onu BIH naljepnicu koja je bila obavezna nekad. Ne znam da li se to promijenilo da i nju skinem?

    EDIT: Stavljao bih ove sa 8. slike http://www.pik.ba/artikal/7175235/ratkape-za-auto-13-14-15-i-16/... Mada bih isao bez znaka vjerovatno.

  15. Fiat zna usrati, ko kineske patike, pa jedan od sto bude pravo rentabilan i dobar.

    Имао је наш кум Крому, 91. годиште, каже да је највеће говно појео кад ју је продао

  16. Ako imaš nove tablice (sa BiH plavim u lijevom uglu) skini slobodno. To najbolje žiletom i benzinom (osim ako je sa unutrašnje strane stakla koje ima grijač).
    Očuvano izgleda punto. Znam kako je slećeti sa makadama, nažalost.

  17. @Др Јанковић
    Kroma je bila posljednji Fijat da valja.

  18. Imam nove tablice, onda cu to sutra skinuti. Kod mene niko od familije ne cuva auta, to je sve boze sacuvaj...

  19. Ja i otac vrhunski čuvamo auta. Golf koji vozim je do 2003. bio njegov, a on je poslije toga nabavio još jednog, sivog GL '92.
    Jedino Eskorta mi mrsko da popravljam, a poslije da ga razvaljujem po makadamu i blatu, ali težim ka tome da bude ispravan.

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.